• minižáci:
  • Muži B:

Přebor starších žáků na Chodově

Přidáno 2017-04-12 autor   |   kategorie Starší žáci

Další víkend nám přinesl další kolo přeboru Prahy starších žáků a to tentokrát na Chodově. Přestavili se nám družstva Chodov, Dukla A a C, Lokomotiva Vršovice a Sokol Vršovice.

Náš první soupeř byla Dukla A, kde jsme očekávali herní převahu, ale šli jsme do zápasu, že budeme až do konce bojovat. Ze začátku jsme měli problém se dostat do zakončení, které by končilo gólem, ale šance se přicházeli a nakonec jsme začali proměňovat a dávat góly. Soupeř měl převahu, ale celý zápas jsme bojovali jak v útoku, tak v obraně. Výsledek 28:12 je sice jednoznačný pro Duklu, ale je to i díky neproměňování šanci v zakončení.

Další zápas byl proti Sokolu Vršovice, kde jsme měli jasným cíl a to využit naši rozehranost z předešlého zápasu a držet tvrdou obranu. První poločas jsme se toho drželi a zvládli jsme ho vyhrát 9:5 a to díky dobré obraně. Druhý poločas jsme hráli v poklidu, abychom udrželi výsledek a zahrála si cela lavička, což se nám podařilo a zápas skončil 13:11 pro nás.

Předposlední zápas byl s Duklou C, což je těžký soupeř, ale není určitě nad naše síly. Zápas vypadal z naší strany odevzdaně a také díky tomu byl soupeř rychle na koni. Byla to studena sprcha po předešlých dvou zápasech, kdy tým makal od začátku do konce jako jeden.

Poslední zápas byl proti domácím Chodovu, který měl plnou lavičku. Museli jsme se rychle otřepat z posledního zápasu proti Dukle C a navázat na předešlé zápasy. Chodov má vynikajícího brankáře, což my také a tak jsme přepokládali, že to bude boj brankářů a budeme se muset dostávat do vyložených šancí skórovat a vyvarovat se střel z dálky, s kterými brankář z Chodova nemá problém. Na druhou stranu nepustit soupeře do střelby ze šesti metru a donutit ho střílet z dálky. První poločas se držel duchu dobré obrany z obou stran a vynikajících zákroku brankářů, kdy skončili 6:6. Druhý poločas začal v rychlém tempu, kdy jsme se dokázali prosazovat až do zakončení ze šesti metrů. Hodně se za to zasloužili křídla a pivot, kteří dokázali rozhodit obranu soupeře a otvírali hodně prostor spojkám. Díky fanouškům jak Chodova, tak Lokomotivy Vršovic, zápas měl vynikající atmosféru a bylo to drama, až do konce. Konečný stav 17:16 pro Lokomotiva Vršovice.