• minižáci:
  • Muži B:

Starší dorostenci vs. Běla

Přidáno 2017-02-23 autor   |   kategorie Starší dorostenci

Domácí tým se potýkal s velkou marodkou a musel se hodně spolehnout na mladší dorostence, kteří také prochází marodkou. Základ se skládal ze čtyř starších dorostenců, kde jeden se vrátil z dvouměsíční marodky a stihl absolvovat jen jeden trénink před zápasem. Zbytek byl doplněný mladšími dorostenci, kteří měli v nohách celý zápas za mladší dorostence.

Zápas začal z naší strany chybami v obraně a soupeř se rychle dostal do vedení o 4 branky, naštěstí jsme zlepšili komunikaci v obraně a do konce poločasu se podařilo vyrovnat na stav 11:11, ale také díky tomu, že v útoku se začali zapojovat i další hráči krom Vojty Štrobla a Vojty Beňuše.
Do druhé půlky domácí tým šel se snahou zlomit soupeře, výsledek se tahal do půlky poločasu a pak přišel zlom, kdy půlka hráčů odešla fyzicky a do toho se zranil Adam Palouda a nebylo moc možnosti, jak vystřídat hráče. V ten moment dal soupeř za sebou v rychlém sledu čtyři trháky a náhle už byl zápas rozhodnut, jelikož domácí už neměli sílu zápas otočit. Konečný výsledek 20:28 nevypovídá o průběhu zápasu, kdy většinu zápasu byla hra vyrovnaná a obě družstva měli na to vyhrát.

Slova trenéra:
„Je to škoda, že jsme to nedokázali utáhnout až do vítězného konce. Zápas jsme sice nezačali dobře, ale pak jsme soupeře začali tlačit a šlo vidět, že má k nám respekt. Po prvním poločasu jsme šli s jasným cílem a to držet kvalitní obranu a čekat na chyby soupeře. Jsem moc rád, že mladší dorostenci ukázali chuť hrát, protože všichni, kdo hrál v základu, měl už 50 až 60 minut zápasu v nohou za mladší dorostence. Hodně se ukázal Vojta Štrobl, který zvládl celý zápas hrát naplno. Na Petrovi Vocetkovi šlo vidět, že mu chybí síla po prvním zápase a nedokázal střílet své rány, ale i tak dobrý výkon. Štěpán Staneček zahrál dobře post křídla, kde dokázal být nebezpečný a uvolňovat prostor ostatním, ale je to hráč, který by měl být ostrá spojka a neschovávat se na křídle. Nevím, kde zapomněl svojí chuť dávat góly a brát věci do svých rukou. Vojta Beňuš ukázal zase svojí nesmlouvavost jak v útoku, tak v obraně. Poprvé si vyzkoušel obranu na středu a překvapil mě, jak rychle si s tím dokázal poradit. Co se týče útoku tak opět ukazoval svou nesmlouvavost se tlačit do střelby, jen stále ještě chybí v některých fázích zkušenost. Další věc, na které musí zapracovat, je udržení nervu do konce zápasu, kdy je to už druhý zápas, kdy druhé půlce druhého poločasu se nedokázal soustředit čistě na hru a řešil všechno okolo, ale věřím, že časem tento problém zmizí. Na pivotě jsme měli Filipa Malčánka, který měl odehrát skoro celý zápas, jelikož druhý pivot Martin Hackl byl nemocný a přišel jen na střídání. Filip oproti minulému zápasu zapracoval na útoku a už lépe dělal pro kluky prostor a prostor i pro sebe. V obraně bylo zlepšení, ale ještě se potýkal s výpadky, když po několika vynikajících zákrocích najednou úplné zatmění. Potěšil mě v útoku, ale za to mě hodně zklamal svou fyzičkou, protože není možné, aby po 40 minutách zápasu nebyl schopny se vracet do obrany, bude muset máknout. Ještě se zmíním o dvou hráčích. První je Jarda Šimáček, který se po dvou měsících, kdy léčil zlomeninu, vrátil a stihl jeden trénink před zápasem. Šlo vidět, že mu chybí herní praxe, ale dostával se do tempa, že nakonec proti němu musel soupeř musel vysunout obranu. Musím přiznat, že mě mile překvapil. Má ještě co dohánět, ale věřím, že to půjde rychle, jak se mu vrátí parťák z národní házené Jarda Hora. Poslední hráč, o kterém se chci zmínit je Honza Saxl. Opět mě nezklamal a v některých fázích zavřel bránu a nedovolil soupeři skórovat. Doufám, že dalším zápase ji zavře znova a my přivezeme body domu. Uvidíme, kdo všechno se stihne uzdravit a jak silni pojedeme. Držte nám palce v neděli proti Dolnímu Cerekve.“