• minižáci:
  • Muži B:

Starší senzačně urvali bod Náchodu

Přidáno 2016-12-14 autor   |   kategorie Starší dorostenci

Poslední zápas podzimní části jsme doma hostili Náchod, který vedl tabulku 2. ligy starších dorostenců Čechy. Takže jsme očekávali, že to bude boj, protože jsme chtěli, aby body zůstali doma. Z půlky se nám to povedlo, jelikož jeden bod za remízu 23:23 nám zůstal doma.

Do zápasu jsme šli oslabeni o svého nejlepšího střelce Vojtu Halemčáka, který průběhu podzimu opakovaně bojuje s nemocemi a nemohl odehrát všechny zápasy, což nebylo všechno, jelikož nám chyběli další tři důležití hráči. Naštěstí jsme mohli využiti možnosti půjčit si hráče z mladších dorostenců Dukly Tomáše M. a Adama Z., kteří se velkou mírou podíleli na zisku bodu. Náš soupeř také nepřijel v plné sestavě a chyběli jim jejich dva klíčový hráči, kteří vedou tabulku střelců, což ale o moc nesnížilo jejich kvalitu, jelikož disponuje i dalšími kvalitními hráči.
Začátek zápasu se tahal o jednu branku pro nás a Náchod prokazoval, že umí hrát s pivotem, protože jim první branky snadno zařídil pivot, ale v další fázi zápasu jsme zlepšili obranu a už se museli prosazovat jejich spojky. V této moment se dostal na výsluní náš brankář Jan Saxa, který zavřel bránu a soupeř musel vynaložit velké úsilí, aby dal branku. Podařilo se nám odskočit na pět branek díky výkonu brankáře. Konec poločasu přinesl technické chyby, jako třikrát zahozený míč do outu, které bohužel pomohli soupeři se přiblížit na dvě branky, a poločas končil 15:13 pro domácí.
V druhém poločasu jsme darovali technickými chybami dva tři míče soupeři a ten srovnal skoré a od té chvíle jsme se začali tahat o výhru. Malému počtu branek v druhém poločasu dopomohl vynikající výkon brankářů a častější vylučování. Poslední sekundy rozhodovali o vítězi, kdy se skóre srovnalo na 22:22. Měli jsme šanci jít do náskoku, ale bohužel míč letěl nad bránu a 59 sekund do konce soupeř získal míč. Podařilo se dát gól a zůstalo jen 16 vteřin do vyrovnání. V rychlém přechodu byl faulován Adam, kterého soupeř chytl za ruku, už po několikáté a tentokrát neudržel nervy a švihl sebou a rozhodčí potrestal oba. V ten moment bylo 10 vteřin dokonce. Využili jsme timeout na přípravu devítky a poslali místo brankáře hráče do pole.  Posledních sekundách rozhodl Tomáš, který srovnal na konečný stav 23:23.