• minižáci:
  • Muži B:

Vršovické derby pro Slavii

Přidáno 2016-11-23 autor   |   kategorie Muži

Do utkání o „krále Vršovic“ ve skupině 2. ligy Severovýchodní skupiny vstupovala vršovická Lokomotiva z 9. pozice v tabulce proti Slavii, která držela místo 2. Slavia tedy na domácím hřišti hájila pozici papírového favorita, což chtěli hosté aktivní hrou a poctivým výkonem vyvrátit.

V prvním poločase se oba celky prezentovaly velmi pohlednou házenou zejména v ofenzivní části hřiště, kdy se za Lokomotivu výrazně prosazoval Dan Adensam a za Slavii mu kontroval Jiří Klouček. Obě střední spojky byly ústředními postavami svého týmu a díky jejich pohybu se otevíralo spousta místa pro ostatní hráče.

V první půli se Lokomotiva chvíli držela ve vedení, ale po kratší nepovedené pasáži dotahovala až 5-ti brankovou ztrátu. To se podařilo jen z části a do kabin se odcházelo za stavu 18:14.

Poločasové poselství trenéra Pokorného se neslo v duchu udržení bojovnosti a zlepšení obranné činnosti. Zápas do 45. minuty pokračoval velmi vyrovnaně, střelecky se chytil také Vašek Maier a vypadalo to, že se schyluje k dramatické koncovce. Hráči Lokomotivy ale v krátkém časovém úseku neproměnili rychlý útok a hned inkasovali. Následně se nechal za nesportovní chování vyloučit Balcer, kterého po 17-ti vteřinách následoval za faul Hruška. Oslabení zkušenému soupeři sedlo a odskočil na rozdíl 6-ti branek – 27:21.

Posledních 10 minut se tak místo tahanice o body odehrálo v klidnějším tempu, kdy Slavia navyšovala svůj náskok a Lokomotiva si vylámala zuby na brankáři Slavie Šípalovi, který chytil hned 3 jasné brankové situace. Celkové skóre tedy tak úplně neodpovídá obrazu hry, ale potvrdilo, že klíčovým mezníkem pro hráče Lokotky jsou v letošní sezoně výpadky v koncentraci a ve střelbě z jasných brankových příležitostí.

Pozitivním prvkem byla předváděná hra do 45. minuty, solidní střelecká úspěšnost klíčových spojek a také druholigový debut staršího dorostence Jana Saxla, který v brance vystřidal na část zápasu Pavla Martocha a rozhodně nezklamal.

HK Slavia Praha – HC Lokomotiva Vršovice 35:25 (18:14)

Branky a sestava zde.

Další utkání čeká Lokotku v neděli 27.11.2016 v domácí Bubble Areně od 15:30. O tomto zápase, ale i o dalších věcech se po zápase se Slavii rozpovídal v rozhovoru Dan Adensem – jeho odpovědi naleznete níže:

1) Dane, jak s odstupem hodnotíš utkání na Slavii?

Samozřejmě mě mrzí porážka a ztráta dvou bodů, co se týče samotného průběhu utkání, tak v první půli jsme se podle mě prezentovali dobrou i produktivní hrou v útočné části, bohužel v obraně se nám tolik nevedlo, často jsme propadali na středním bloku, což nemilosrdně trestaly spojky sešívaných. Avšak čtyřbrankový rozdíl v poločase stále nabízel šanci na zdramatizování, ke kterému i došlo, kolem čtyřicáté minuty byl stav už jen 22:20 ve prospěch Slavie a my jsme se po zisku míče dostali do rychlého útoku. Ten jsem bohužel ideálně nevyřešil, brankář mě vychytal a jelikož se nám nevadlo ani v dalších několika útocích, tak domácí postupně opět navýšili své vedení, což nás asi definitivně zlomilo. Posledních deset minut nabídlo z naší strany především nekvalitu, která způsobila možná až příliš krutou prohru o deset branek, nicméně je třeba si z Vršovického derby vzít to pozitivní a jít dál.

2) Co konkrétně podle tebe chybí Lokotce k lepším výkonům v současné sezóně?

Větší agresivita i důraz v obraně, chladnokrevnost v zakončení zejména při jasných příležitostech, méně technických chyb a více klidu i koncentrace na samotný zápas.

3) Přidal jsi svůj druhý nejlepší střelecký výkon v sezóně, se svým výkonem jsi spokojený?

Jak říká Laco Deczi, pokud začneš být se svými výkony spokojený, tak to je začátek konce a jedno, zda foukáš do trubky nebo házíš balonem  Sice jsem tedy rád, že jsem byl konečně trochu gólově produktivnější, na druhou stranu dalších asi 5 střel jsem v branku nepřetavil, navíc tam chyby v útočné i obrané fázi a hlavně se nevyhrálo, takže spokojenost není na místě.

4) jaké očekávas utkání se soupeřem z Loun a na co bys pozval do Bubble Areny diváky?

Upřímně, proti Lounům jsem dosud hrál jenom jednou v rámci rožnovského turnaje žáků Dobiáš cup, tudíž hra tohoto celku je pro mě velkou neznámou a otázkou videopřípravy. Nicméně vím, že se jedná o celek z bašty házené, jenž několik sezon působil v první lize a v minulých ročnících atakoval nejvyšší příčky severočeské skupiny druhé ligy. Stejně tak je tomu i letos, i když mě trochu překvapily prohry Loun v Ústí, respektive Jablonci, což by mohlo být inspirací pro nás.

No a fanoušky bych pozval na vyhecovanou atmosféru Železničářského derby dvou Lokomotiv, v němž se popereme o každý balon a pokusíme se předvést co nejvíce spektakulárních kousků z naší lokoťácké házenkářské kuchyně. Jinak všem našim příznivcům bych chtěl poděkovat za dosavadní neúnavnou podporu, které si nesmírně vážíme. V neděli se navíc návštěvníci Bubble areny dočkají vylepšení komfortu, více ale neprozradím, což je jistě další pádný důvod, aby obecenstvo dorazilo v co nejhojnějším počtu!

Tak v neděli 15:30 v Bubble Areně, budeme se těšit!