• minižáci:
  • Muži B:

Skvělá atmosféra a dva body

Přidáno 2016-11-13 autor   |   kategorie Muži

V sedmém kole druhé ligy mužů na sebe narazily týmy Loko Vršovice a Házená Úvaly, tedy dva týmy, které se velmi dobře znají. V minulých letech hráčsky spolupracovaly, často se potkávaly na přípravných zápasech a turnajích. Utkání tak bylo skutečně pikantním soubojem o dva ligové body, v němž mírným favoritem byli domácí hráči Úval, kteří díky svým fantastickým divákům podávají ve své hale velké výkony. Navíc v týmu Úval působí nejlepší střelec soutěže Němeček.

Hráče Lokotky přijela podpořit také početná skupina fanoušků, a tak od začátku mělo utkání skvělou atmosféru. V úvodu se hrála taktická bitva, v níž vynikali obrany a brankaři. Když přeci jen více ze hry měli naši hráči. Ovšem nedotáhli rychlé brejky do úspěšného zakončení, a tak v patnácté minutě byl stav 3:3, ve dvacáté minutě 4:4. Následně domácí využili slabší chvíle Lokomotivy a z druhé vlny nemilosrdně trestali chyby hostů. Ujali se dvoubrankového vedení, čímž donutili Lokotku vzít si oddechový čas. Ten zabral a do poločasu se odcházelo za vyrovnaného stavu 8:8.

V druhé půli se přece jen střelci odvázali, začali přidávat branky, které si skvělí fanoušci obou táborů zasloužili. Mírnou herní převahu měli domácí, ovšem naši hráči dokázali pestrou hrou vždy korigovat. Vyrovnané dramatické utkání se začalo lámat za stavu 12:11 pro Úvaly v deváté minutě druhé půle. Důraznou a zodpovědnou obranou podpořenou famózními zákroky brankáře Martocha se podařilo hráčům Lokotky vstřelit čtyři branky v řadě, a tím dostat domácí pod tlak. Ti se nevzdali, přidali na důrazu, snížili, ovšem dále naráželi na skvělého brankáře Martocha, kterému i několikrát pomohla branková konstrukce. V závěrečných deseti minutách, tak museli více riskovat, což vyhovovalo našim hráčům, kteří dokázali, využit většího prostoru na brankovišti a dotáhnout utkání do vítězného konce 23:18.

Nejlepším hráčem Lokotky byl nepochybně Pavel Martoch, střelecky se v druhém poločase probudil Vašek Maier, který zatížil konto soupeře šesti brankami. Pět branek přidal Dan Adensam, který tak konečně podpořil své kvalitní výkony i brankami.

Házená Úvaly – HC Lokomotiva Vršovice 18:23 (8:8)