• minižáci:
  • Muži B:

Muži porazili Kolín

Přidáno 2016-10-17 autor   |   kategorie Muži

Po prvním domácím vítězství přišel také bodový import ze hřiště soupeře. Naši hráči se dokázali vypořádat s důraznou hrou soupeře z Kolína a po týmovém výkonu si odvezli dva body z jeho domovského azylu v Úvalech. Výhra 25:19 je především psychickým povzbuzením do dalších náročných utkání.

V netradičním dopoledním čase a za sychravého počasí, které se pocitově umí odrazit v Úvalské hale, nastoupili hráči Lokotky do pátého kola druhé ligy. Přivítal je tým Handball Kolín, který zde hraje svá domácí utkání. A protože hráči Kolína zatím nebodovali, vstoupili do utkání velmi odhodlaně a důrazně (Ve všech předchozích utkáních prohráli jen těsným rozdílem).

Pro naše hráče bylo důležité, že hned v úvodu se mohli opřít o skvělého Martocha v bráně. Díky jeho zákrokům mohli hráči přecházet do rychlých útoků, z nichž si vypracovali tříbrankové vedení 6:3 v desáté minutě. Následně se obraz hry vyrovnal a tempo opadlo. To vyhovovalo domácím, kteří začali trápit naše střelce důraznou obranou a nedovolili jim snadné zakončení. Do dvacáté minuty se jim díky tomu podařilo vyrovnat na 10:10 a následně nastala hluchá pasáž, ve které dominovaly obrany včele s brankaři. Do poločasu již padla jen jedna branka a to naštěstí do branky Kolína. Poločasový stav 10:11 ale naznačoval, že utkání je stále otevřené.

Při vstupu do druhé části utkání se oba týmy odhodlali k rychlé hře a branek tak začalo výrazně přibývat na obou stranách až do stavu 15:16 pro Lokotku. V tu chvíli soupeř opět zvolnil, ale naši hráči ne. Pochopili, že prosazení se z rychlého útoku je výrazně snazší než dobývání tvrdé Kolínské zdi a tak dál pokračovali v rychlém zakončování. Tím dostali soupeře pod tlak a najednou to byl Kolín, který musel dobývat. Obrana Lokotky v tu chvíli působila velmi kompaktně a zbytek bravurně dochytal Jakub Maier v brance. V padesáté minutě utkání svítil na ukazateli skóre stav 16:22. Soupeř se po timeoutu ještě pokusil s utkáním něco udělat tím, že začal praktikovat osobní obranu na naše dva hráče, ale ani tento tah mu nevyšel. Po konečném hvizdu se radovali hráči Lokotky z prvních venkovních bodů v této soutěži, za zasloužené vítězství 25:19.

Zdá se, že po domácím vítězství s Ústím najeli naši hráči na vítěznou vlnu, kterou budou chtít prodloužit před domácími fanoušku v utkání s Jabloncem. Utkání se hraje v neděli 23. 10. od 15:30 v Bubble aréně. Přijděte se podívat na další ofenzivní představení a pomozte našim hráčům k další výhře!

Handball Kolín: HC Lokomotiva Vršovice 19:25 (10:11)