• minižáci:
  • Muži B:

Dramatická bitva přinesla první body

Přidáno 2016-10-11 autor   |   kategorie Muži

Hráči Lokotky, ve víkendovém souboji s nepříjemným týmem z Ústí nad Labem, vybojovali cenné dva body. Vítězství v domácím prostředí se nerodilo lehce. Rozuzlení přinesla až střela tři vteřiny před koncem z ruky Nachtigala. Svojí závěrečnou trefou na 23:22 udělal radost nejen početným fanouškům, kteří v dramatické koncovce mohutně povzbuzovali naše hráče, ale celému týmu. Hodnota dvou bodů je o to větší, že Ústí do Vršovic dorazilo neporažené.

Respekt z výsledků i nebezpečných střelců soupeře se odrazil v koncentrovaném vstupu do utkání. Od úvodních minut Lokotka postupně budovala drobný náskok. Za stavu 6:3 ve dvanácté minutě, ale neproměnila několik dobrých střeleckých příležitostí a nechala soupeře dotáhnout na konci dvacáté minuty na 9:9.

Následovala střelecky hluchá desetiminutovka. Na obou stranách zářili brankaři a dominovaly obrany. Každý ze soupeřů se trefil do poločasu už jen jednou, a tak po polovině hry na světelné tabuli svítil stav 10:10.

Snaha o aktivní vstup do druhé půle ztroskotala na brankáři soupeře. Zatímco naši hráči střely zahazovali, soupeři se podařilo své šance zúročit a ujal se vedení. Domácí znervózněli a v útoku začali působit dost bezradně. Výsledkem byla další desetiminutovka bez vstřelené branky, na konci které Ústí vedlo již 18:12 a s domácími to v osmnácté minutě druhého poločasu již nevypadalo vůbec dobře.

Utkání hráči nezabalili. Po vydařené přesilovce a následném vyhraném oslabení se podařilo z náskoku soupeře ukrojit tři branky, což zažehlo jiskru naděje. Najednou byli hráči Lokotky daleko nebezpečnější a důraznější. Ústí v tu chvíli hrálo jen na údržbu, vědomo si svého náskoku, o který ovšem pět minut před koncem přišlo. Díky Pavlu Martochovi v brance a především Pavlu Nachtigalovi, který táhl rychlé útoky a vzal střeleckou zodpovědnost na sebe, byl rázem stav vyrovnaný 19:19.

Po bankové přetahované se do poslední minuty šlo za stavu 22:22. Po té co, hosté z Ústí svůj útok nezužitkovali, dostali šanci naši hráči. Po krkolomné kombinaci vystřelil tři vteřiny před koncem hrdina utkání Nachtigal a jeho odvážná střela skončila v síti. Diváci v Bubble aréně se mohli společně s hráči radovat z prvních vybojovaných bodů v této sezóně.

HC Loko Vršovice - TJ Ústí nad Labem 23:22 (10:10)