• minižáci:
  • Muži B:

Prostřílený závěr zahnal naději na body

Přidáno 2016-10-04 autor   |   kategorie Muži

Z bojovné výpravy do Pardubic se vrátili muži s nepořízenou. Přestože po většinu utkání byly domácím vyrovnaným soupeřem, v závěru neproměnili několik střeleckých příležitostí a zkušení hráči Pardubic, podpořeni extraligovým střelcem Ptáčníkem si body vzít nenechali. Po výsledku 24:29 se naši hráči musí soustředit na další kolo, ve kterém hostí nevyzpytatelné Ústí nad Labem a pokusit se v domácí Bubble aréně získat první body.

Od úvodních minut se hrála rychlá házená. Pardubice se soustředili na zakončení z druhé vlny, ve které připravovali palebné pozice pro fyzicky dobře vybavené spojky. Hráči Lokotky se snažili odpovídat stejnou mincí, ovšem se snahou o dohrání na brankoviště, neboť střelec, který by to "zvednul na jedenácti metrech" a prostřelil vše, co mu stojí v cestě, v našem týmu na rozdíl od soupeře není.

Pardubice tak od úvodu šli do mírného vedení, ale naši hráči si soustředěnou a pestrou hrou nenechali soupeře odskočit na větší než dvoubrankový rozdíl. V závěru prvního poločasu se podařilo dokonce hru vyrovnat a do šaten se šlo za stavu 15:15.

Po nástupu do druhé půle se naplnili taktické pokyny, co nejvíce znemožnit hru vytáhlého Ptáčníka a střední spojky Farky a po několika ubráněných útocích se Lokotka ujala vedení 19:16. Následně se naši hráči ocitli několikrát po sobě v oslabení a soupeř se uchýlil k taktické změně obrany na 1+5. Což naše hráči zaskočilo a utkání bylo opět srovnáno. Přetahovaná o každou branku trvala až do stavu 24:25 pro domácí, kdy začal úřadovat domácí brankař. Ten zlikvidoval několik střeleckých pokusů hráčů Lokotky, a když se k tomu přidaly ještě technické chyby, bylo po utkání.

Výsledné skóre 29:24 je pro náš tým krutý, ale zasloužený. Jak se říká, opravdová házená se hraje až posledních pět minut a zde naši hráči střelecky propadli. V žádném případě nemusí věšet hlavy, naopak je třeba se z chyb poučit a do dalšího utkání jít se stejným odhodláním a nasazením jako do utkání v Pardubicích.

1. HK Pardubice – HC Loko Vršovice 29:24 (15:15)