V útočném utkání lepší hosté z Lovosic - Lokomotiva Vršovice

• minižáci:
  • Muži B:

V útočném utkání lepší hosté z Lovosic

Přidáno 2016-10-02 autor   |   kategorie Muži

Poslední zářiovou neděli hostila Lokotka extraligovou rezervu z Lovosic. V prvním utkání před domácími fanoušky se hráči chtěli prezentovat dobrým výkonem na úvod sezóny a pokusit se proti silnému soupeři získat nějaké body. Přestože v útočné fázi se hráčům dařilo, ta obranná část byla o poznání horší. V útočně laděném utkání prokázali hosté svoji kvalitu a zvítězili 36:30.

Hosté, jak už to u rezervních týmů bývá, nepřijeli v optimální sestavě, přesto se na hrací ploše ukázalo několik hráčů s extraligovými zkušenostmi. Úvod utkání naznačil, že půjde o rychlý a brankově bohatý zápas. Oba týmy vsadily na rychlý přechod, který se jim dařil proměňovat, a tak body na skóre přibývaly rovnoměrně až do stavu 8:8. Našim hráčům se nepodařilo několikrát po sobě úspěšně zakončit dobrou kombinaci, což Lovci nemilosrdně trestali, především nejnebezpečnějším hráčem hostů Konárikem. V obraně to také nebylo ono. Když už se podařilo několikrát po sobě zastavit útok hostů, rozehráli Lovosice kombinační akci z devítimetrového hodu, ze které byly vždy úspěšní. Na naše hráče se nalepila nejistota a poločasové skóre 11:20 zavánělo debaklem.

Po důrazném proslovu o poločasové přestávce, ale vlétlo na hřiště úplně jiné mužstvo. Hráči Lokotky přidali na důrazu v obraně. Soupeř se již neprosazoval tak snadno a hlavně díky ubráněným útokům hostů mohli naši hráči snadněji pronikat do otevřené obrany hostů z druhé vlny. I v postupném útoku se dařilo precizně dohrávat připravené útočné kombinace a tak se skóre začalo umazávat. Soupeř byl nucen si dvakrát v krátkém sledu vzít timeout, aby o vybudovaný náskok nepřišel. Přesto dál na hřišti dominovali hráči Lokotky a nebýt několika střeleckých zaváhání, mohli se soupeři přiblížit daleko více než na tři banky. Na konci šla Lokotka již do velkého risku, a tak rozdíl ve skóre nakonec zůstal šestibodový.

Výsledek 30:36 pro Lovosice je zasloužený, ale tým Lokotky se za druhý poločas nemusí vůbec stydět. Podařilo se mu vstřelit devatenáct branek a poprvé v druholigové účasti dosáhnout magické mety 30 gólů na zápas. Doufáme, že předvedený výkon z druhé půle je vzpruhou do dalších utkání. Již první říjnový víkend se o zisk bodů mohou hráči pokusit na hřišti rozjetých Pardubic, které zatím neztratili ani bod.

HC Loko Vršovice : HK FCC Město Lovosice 30:36 (11:20)