Přípravný turnaj v Úvalech - Lokomotiva Vršovice

• minižáci:
  • Muži B:

Přípravný turnaj v Úvalech

Přidáno 2016-09-05 autor   |   kategorie Starší žáci

V sobotu 3.9. 2016 jsme se zúčastnili přípravného turnaje v Úvalech.  Mohli jsme změřit síly s družstvy Úval, Plzně a Strakonic. Prvořadý úkol turnaje bylo vytvořit souhru nového týmu, jelikož většina týmu jsou hráči, kteří přišli z mladších žáků a stále si musí zvykat na jinou úroveň házené a jiný způsob hry.

První zápas jsme hráli s Plzní. Očekával jsem, že kluci se budou hledat na hřišti, což se i projevilo, když nám utekl začátek a po 15 minutách jsme prohrávali 0:14. Výsledek, ale moc nehovoří o průběhu hry. Hráči postupně získali přehled o sobě, ale bohužel všechny pokusy končili mimo bránu a to doslovně. Po poločasu jsme si řekli, v čem všem musíme změnit hru a snad díky tomu už byl vyrovnanější, jen šlo vidět, že v klíčových momentech, jako například nahrávka do trháku měla Plzeň výhodu, že už měli jasnou výhru, ale z naší strany nahrávky nebyli přesné. Celkově první poločas byl hodně rozpačitý a druhý poločas byl o úroveň výš. Po první zápasu vypadalo, že moc hrát házenou neumíme, ale Plzeň ukázala v průběhu turnaje, že nemá rovnocenného soupeře na turnaji.

Druhý zápas s Úvaly B už byl o poznání lepší.  Soupeře nás sice první poločas přehrával, ale druhý už jsme srovnali krok a začali jsme být rovnocenným soupeřem. Kluci ukázali, že průběhu času se jejich střela zlepšuje a jejich průniky jsou nebezpečnější.

Třetí zápas byl nejvyrovnanější ze všech 4. Bohužel na konci prvního poločasu jsme nechali Úvaly A utéct o 4 branky, čím jim i pomohl rozhodčí, který dvakrát pustil hru, i když Kvida držel ve výskoku hráč z a ruku. Nicméně i na toto se musíme, ze zkušenosti z minulých sezón, zvyknout, jelikož i v ostrých turnajích se to může stát. První poločas jsme prohráli o 4. Do druhé poločasu jsme šli s tím, že bude 6-8 minut hrát základ a bude se snažit snížit náskok, což se jim povedlo snížit na 3 branky. Nicméně po vystřídaní i lavička zvládla držet skóre a prohráli jsme o 4 branky.

Posledním zápasu proti Strakonicím už se projevili různé bolísky hráčů a např. Kuba Plachy už nemohl hrát. Měli jsme velký problém se prosadit přes jejich obranu, ale koncem zápasu hráči, začali mít sebedůvěru a už se dostávali do nebezpečných střel.

Celkově turnaj hodnotím pozitivně. Hráči měli tendenci se zlepšovat, což je dobrá správa. Jelikož máme dost hráčů, kteří přišli z mladších žáků, tak očekávám, že dva nebo tři turnaje budeme potřebovat na to, abychom dohnali úroveň hry ve starších žácích.

Hodnocení hráčů mám, že musím pochválit všechny. Za zmínku stojí Kvido, který byl nejvíc užitečný hráč na hřišti. Šimon s Plašanem, kteří byli nejvíc nebezpeční útočnici. Lukáš v bráně se stále zlepšoval a kolikrát soupeře trápil i z jasných gólovek. Velké zlepšení Anglána a výborná obrana Adama, který dokázal bránit pivota o dvě hlavy většího. A ještě za zmínku stojí Vašek, který posledním zápase začal být agresivnější a doufám, že získá víc sebedůvěry a začne být nebezpečna spojka. Ostatní co jsem nejmenoval, tak jsem s jejich výkonem byl taky spokojeny.

Do další etapy sezóny máme hodně cílů, hlavně zlepšit obranu a začít pracovat na prosazení se dva na jednoho.