• minižáci:
  • Muži B:

Z Plzně se muži vrátili se vztyčenou hlavou

Přidáno 2016-05-18 autor   |   kategorie Muži

Muži Lokotky zakončili svojí první sezónu v druhé lize prohrou s VŠ Plzeň. V utkání, ve kterém na obou stranách v podstatě o nic nešlo, se hrála svižná házená. Padlo hodně branek a diváci mohli vidět i hezké akce bez zbytečných vyloučených. Domácí hráči VéeŠky byli více koncentrovaní. Naši muži se tak rozloučili s druholigovou sezónou prohrou 29:33, přesto se vztyčenou hlavou.

VŠ Plzeň dlouhou dobu patřila na čtvrté místo tabulky a i díky podzimní výhře nad Sokolem Vršovice se jako jediná držela vedoucího silného tria Sokol, Praha 4, Libčice. Jarní část sezóny, ale Plzni nevyšla. Poztrácela spoustu bodů se slabými soupeři a propadla se v tabulce. Za to naši hráči si z posledních čtyř utkání připsali tři vítězství a případným dalším úspěchem by se mohli v tabulce posunout až na sedmé místo. Vyhrát se hostům ovšem nepodařilo.

Hlavní příčinou byl slabý vstup do utkání. Plzeň, která po dlouhé době nastoupila v kompletní sestavě, se rychle ujala vedení 7:1, díky technickým chybám a především smůle v zakončení (dvě tyčky, neproměněný samostatný únik vinou uklouznutí). Tento náskok se ukázal jako rozhodující. Po timeoutu hráči Lokotky hru vyrovnali a začali se střelecky prosazovat. Domácí ale nepolevovali. Dál využívali rychlých útoků po obdržené brance a chyb v obraně, kterých se dopouštěli naši křídelní hráči. Poločasové skóre 9:17 pro Plzeň tak bylo zaslouženým vyústěním obrazu dění na palubovce.

Poločasová přestávka tak přišla hostům vhod. Po ní spustili velkou stíhací jízdu. Změnou obranného systému nutili soupeře k chybám a z rychlých útoků snižovali skóre. Těžko říct, zda soupeř tolik polevil, nebo naši hráči přidali, ale po deseti minutách druhé půle se ukázalo, že osmibrankové poločasové vedení není nemožné smazat. Najednou bylo skóre 15:18 a dál se Lokomotiva valila za vyrovnáním. Několikrát se jí podařilo stáhnout na dvoubrankový rozdíl a získat míč, ale blíže se Plzni nepřiblížila. Ne, že by neměla šance, ale vlastními chybami se o všechny možnosti připravila. Soupeř si závěr utkání zkušeně pohlídal a dovedl k vítězství 33:29. Přesto vstřelených 20 branek za poločas je neuvěřitelných.

Lokomotiva Vršovice tak svůj bodový účet v první sezóně druhé ligy nerozšířila. Získala ve dvaceti utkáních čtrnáct bodů, stejně jako Zruč nad Sázavou a Třeboní. Podle pravidel soutěže vydaných ČSH, tak o pořadí rozhodují vzájemná utkání v minitabulce. Nejvíce bodů ve vzájemných zápasech získala Třeboň, pak Lokomotiva Vršovice a nejhůře na tom je Zruč nad Sázavou. To znamená, že našim hráčům patří konečné deváté místo. Rozsáhlejší hodnocení sezóny se Vám pokusíme zprostředkovat co nejvíce.

VŠ Plzeň - Lokomotiva Vršovice 33:29 (17:9)

Sestava, branky a další informace najdete zde.