Skvělý úvod přinesl druhé domácí vítězství - Lokomotiva Vršovice

• minižáci:
  • Muži B:

Skvělý úvod přinesl druhé domácí vítězství

Přidáno 2016-05-09 autor   |   kategorie Muži

Po vydařeném utkání v Třeboni se chtěli hráči Lokotky rozloučit s domácím publikem dobrým výkonem a proti silnému soupeři z Českých Budějovic se pokusit bodovat. Především díky výborně zvládnutý vstupům do obou poločasů se jim podařilo zvítězit 26:24 a zajistil si nejhůře deváté místo v tabulce.

Vstup do utkání byl z říše snů. Kvalitní obrana podpořena skvělým Martochem v bráně umožnila přechod do rychlého útoku, který hráči zužitkovali v rychlé vedení 6:0. Po oddechovém čase hostů se hra vyrovnala. Soupeř přidal v útoku na důrazu a odhalil slabinu Lokotky. Začal se prosazovat z křídelních prostorů. Naopak domácí své střelecké příležitosti nevyužili. A když k tomu přidali ještě technické chyby, museli děkovat brankáři Martochovi, že v poločase vedli stále o dvě branky 12:10.

Utkání se hrálo v dusném prostředí, které naše hala umí ve slunných dnech opravdu vypečeně připravit. A tak přestávka přišla vhod. Po přestávce využili nových zásob kyslíku lépe domácí a stejně jako v první půlce odskočili hostům na šestibrankový rozdíl 18:12. Kdo si myslel, že už je hotovo, ošklivě se pletl. Soupeř dokonale využil svého kvalitního širokého kádru a unavené domácí hráče začal přehrávat. Na straně domácích se vytratila lehkost, s kterou v úvodu stříleli branky jak na běžícím pásu a najednou většina útoků končila pasivní hrou. Soupeř stahoval a stahoval až pár minut před koncem vyrovnal a s domácími to nevypadalo vůbec dobře. V dramatickém závěru utkání mohl získat body kterýkoliv tým. Štěstí se přiklonilo na stranu domácí Lokotky, která se povedenou kombinací ujala jednobrankového vedení a když 18 vteřin před koncem netrefil soupeř branku, zvítězila gólem v poslední vteřině 26:24.

Po utkání poděkovali hráči Lokotky věrným fanynkám a fanouškům za podporu v celé sezóně potleskem i podáním ruky. Především za trpělivost, který s týmem měli i přestože se v průběhu sezóny nedařilo. Největším dárkem ovšem bylo druhé vítězství v sezóně na domácím hřišti. V posledním ligovém kole může Lokotka v případě výhry v Plzni poskočit o nějaký ten stupínek v tabulce výš. Tak držíme palce. Už takhle je 14 bodů na nováčka soutěže velká paráda.

Lokomotiva Vršovice : Loko České Budějovice 26:24 (12:10)

Sestava, branky a další informace najdete zde.