• minižáci:
  • Muži B:

Na jaře muži vozí body z venku

Přidáno 2016-05-03 autor   |   kategorie Muži

Poslední dubnový den vycestovali hráči Lokotky do jihočeské Třeboně v okleštěné sestavě. Z různých důvodů chyběla celá řada hráčů. Ti, kteří vyrazili na utkání k rybníku Svět, ale zabojovali, ukázali dobrou trénovanost a odvezli si cenné dva body za vítězství 26:22.

Od první minuty byla patrná taktika Lokotky dostat soupeře pod tlak. Lokotka vycházela ze soustředěné obrany, na kterou navazoval rychlý přechod do útoku a zakončování z první či druhé vlny. První střelecké pokusy z dobrých pozic prolétli jen těsně kolem odkryté branky domácích, kteří se tak ujali vedení 2:0. Bylo to ovšem na posledy v utkání. Nátlakovou hrou se podařilo našim hráčům brzy skóre otočit a navýšit vedení na 10:4. Po oddychovém čase domácích se hra trochu vyrovnala. Hráči Třeboně zpřesnili střelbu, přitvrdili v obraně a začali skóre stahovat. V důležitých momentech první půle proměnila Lokotka své šance po nacvičených kombinacích na osobní obranu soupeře a uhájila čtyřbrankový poločasový rozdíl.

Druhý poločas se nesl v podobném duchu jako závěr toho prvního, s tím rozdílem, že se častěji vylučovalo. Na obou stranách se hrálo v menším počtu hráčů na hřišti, což více svědčilo hráčům Třeboně, kteří svými individuálními průniky na brankoviště drželi soupeře v nejistotě, zda se jim podaří nahraný rozdíl ve skóre přetavit v zisk dvou bodů. Hráče Lokotky uklidnil až timeout v 25 minutě, po kterém se jim podařilo vsítit důležitou branku, po které se již domácí hráči nezmohli na zdramatizování utkání. Na výsledném skóre 26:22 se střelecky podílelo hodně hráčů, mezi kterými tentokrát vyčníval Václav Maier.

Házená Třeboň : HC Lokomotiva Vršovice 22:26 (10:14)

Sestava, branky a další informace najdete zde.