• minižáci:
  • Muži B:

Muži přivezli body z Brodu

Přidáno 2016-04-19 autor   |   kategorie Muži

Důležité body k záchraně vyválčili muži Lokotky v házenkářské bitvě v Havlíčkově Brodě. Po vítězství 24:23 poskočili v druholigové tabulce na deváté místo a bodově se odpoutali od Zruče nad Sázavou i od Šťáhlav. Navíc s oběma soupeři má Lokotka lepší vzájemnou bilanci. Do konce soutěže zbývají čtyři kola.

Do Havlíčkova Brodu zamířil tým bez zraněných obranářů Ctibora a Poláka, ovšem s odhodláním potvrdit herní vzestup a pokusit se odvézt nějaké body. „Stabilizace výkonů je pro nás důležitá. Jsme schopni v určitých utkáních, či úsecích utkaní předvádět dobrou házenou, ale nejsme schopni tento výkon podávat opakovaně,“ okomentoval před utkáním trenér Pokorný. „Zvláště u některých hráčů těžko pochopíte, jak můžou podávat tak diametrálně odlišné výkony ve dvou utkáních za sebou.“

Odhodlání ovšem vedlo k velmi špatnému vstupu do utkání. Z přemíry snahy pramenili hloupé chyby, které zkušeny soupeř dokázal trestat. Již v jedenácté minutě za stavu 4:7 musel trenér Lokotky reagovat na vývoj utkání oddechovým časem. „Potřebovali jsme se zklidnit. Hráli jsme zbytečně zbrkle a naivně zakončovali. Nevyužili jsme ani přesilovku šest na čtyři. Bylo nutné něco změnit.“ Po timeoutu se sice změnil obraz hry, hosté přestali dělat chyby, ale útoky končili na výborném brankáři domácích. Skóre tak narostlo na děsivých 7:12, ale ve vydařené koncovce prvního poločasu se podařilo snížit na přijatelný rozdíl dvou branek 10:12.

Z prvního útoku ve druhé půli sice Lokotka snížila na 11:12, ovšem záhy prohrávala 11:15 a nevypadalo to s ní vůbec dobře. „Koncovku první půle jsme zvládli skvěle. Pracovali jsme zodpovědně v obraně a proměnili své příležitosti. Chtěli jsme podobně začít i v druhé části, ale nedůslednostmi v obraně a vyloučeními jsme nechali soupeře zase odskočit na čtyři branky. Vypadalo to s námi zle, ale stále jsme věřili, že to můžeme otočit,“ popisoval Pokorný.

Hráči utkání nezabalili. Začali hrát trpělivě. Soustředěně ukrajovali kousek po kousku z rozdílu ve skóre a ve 24. minutě se poprvé ujali vedení v utkání 22:21. Najednou to byli domácí, kteří museli spěchat a dotahovat. Posledních šest minut, tak bylo skutečně vypjatých. Více štěstí v koncovce utkání měli naši hráči. Soupeř udělal o několik technických chyb více, čímž umožnil Lokotce dvoubrankové vedení 24:22 minutu před koncem. Hráči Brodu tak už stihli pouze snížit ze sedmimetrového hodu patnáct vteřin před koncem na konečných 24:23. Ihned na palubovce propukla velká radost z vybojovaných bodů.

Jiskra Havlíčkův Brod: HC Lokomotiva Vršovice 23:24 (12:10)

Sestava a branky Lokotky: Martoch, Chvojka, Zíka (3), Nachtigal (5), Hruška, Balcer (1), Belšán, Kaiser (1), Doležal (1), Maier (3), Adensam (5), Kovář, Kroutil (3), Bráník (2)

Komentář trenéra A. Pokorného: V Havlíčkově Brodě je to vždy těžké utkání a moc se zde nevyhrává. Mám velkou radost, že se nám to podařilo a vezeme si body ze hřiště soupeře. Tak velkou, že už ani nemyslím na ty děsivé chyby, co jsme dělali. Bylo to oboustranně tvrdé utkání a já si vážím toho, že jsme za nepříznivého stavu nepřestali hrát, a že jsme byli disciplinovaní až do konce. S disciplínou ve vypjatých utkáních míváme problémy. Z naší strany to byl kolektivní výkon. Nerad chválím jednotlivce, ale tentokrát musím vyzdvihnout výkon Dana Adensama, který byl výborný v útoku, a neuvěřitelný v obraných činnostech a zisku míče.