Starší žáci se připravují na účast v žákovské lize - Lokomotiva Vršovice 

  • Muži A:
  • Starší dorostenci:
  • Mladší dorostenci:
  • Starší žácí:
  • Mladší žáci:
  • minižáci:
  • Muži B:Starší žáci se připravují na účast v žákovské lize

Přidáno 2022-12-07 autor   |   kategorie Starší žáci

Skvělého úspěchu se podařilo dosáhnout našim starším žákům. Tým pod vedením trenérské dvojice Jakub Mach a Jiří Houlík se dokázal prokousat nevyzpytatelnou a těžkou kvalifikační skupinou k vytouženému postupu do žákovské ligy. V té startuje 25 nejlepších týmů z celé republiky. Hraje se turnajovým způsobem a našim hráčům to umožňuje skvělou konfrontaci s různými kluby a styly házené a zároveň jim to přinese neuvěřitelné zážitky a zkušenosti do budoucna.

První turnaj se blíží. Již tento víkend chlapci vyráží do Strakonic. My se, ale ještě vrátíme k bojům v kvalifikaci. Vyzpovídali jsme hlavního trenéra Jakuba Macha. Ptali jsme se jaká byla cesta do žákovské ligy, co bylo klíčem k úspěchu, ale také na to, co čeká od zápasů s nejlepšími týmy u nás.

Jaká byla očekávaní před kvalifikaci?

Do kvalifikace jsme šli s velkým respektem k soupeřům. Věděli jsme, že nás nečekají lehká utkání. Když nám přišel los věděli jsme, že šance na postup je, ale stejně to mohli cítit i soupeři. Prakticky celý podzim jsme kluky na tyto zápasy připravovali. Klukům jsme zdůrazňovali, že kvalifikace není pražský přebor. Je to jediný turnaj, kam si nejedete zahrát, ale chcete ho vyhrát. Kluci tím žili a ve výkonech na hřišti to bylo vidět.

Jak by si zhodnotil kvalifikaci?

Důležité bylo, že se nám podařil vstup do turnaje. Ranní zápasy jsou vždy těžké. Výhrou nad Mělníkem se kluci uklidnili a tento klid si přenesli i do druhého utkání s Mostem. V tom bylo hodně důležité, že se nám podařilo odstavit soupeřova nejlepšího střelce. Navíc celý turnaj se nám velmi dařil rychlý výhoz, několikrát to soupeře překvapilo. V posledním zápase už síly došly, ale utkání to bylo skvělé a napínavé až do konce. Myslím si, že kluci potěšili nejen nás a ostatní členy klubu, ale i rodiče, kteří nás celý turnaj skvěle podporovali.

Co bylo rozhodující pro postup?

Určitě střelecká úspěšnost. V důležitých momentech nám to tam padalo, a i když výběr místa pro střelbu nebyl vždy vhodný, často to tam „nějak“ zapadlo. V druhém zápase pak byla velmi důležitá obrana, která zafungovala a donutila soupeře k chybám. V kritických momentech jsme se pak mohli spolehnout na kvalitně chytající oba brankáře.

Jak moc si postupu vážíte? Co od ŽL očekáváte?

Bude to znít trochu nadneseně, postup je splněný sen. Žákovská liga nebyla na Loko tři roky (pozn. Redakce: před tím velmi dlouho ne) a teď se vrací, to je úspěch. Hráči se mohou těšit na kvalitní soupeře. Změří síly s nejlepšími týmy v republice. To se nám - klubu i hráčům - v budoucnu pozitivně vrátí. Hráči získají skvělé herní zkušenosti, dále se budou házenkářsky rozvíjet. Každé utkání bude velmi náročné, ale zápasy přinesou zážitky a zkušenosti k nezaplacení.

Kdo tě v kvalifikaci potěšil, kdo zahrál dobře?

Bude to znít jako fráze, ale potěšil mě tým jako celek. Oproti ostatním soupeřům, to byla naše největší výhoda. Nespoléhali jsme jen na jednoho nebo dva hráče, ale hráli jako tým. Máme na všech herních postech zkušené hráče. Na nich jsme mohli hru stavět. A spoluhráči na lavičce, kteří toho tentokrát tolik nenahráli, je mohutně podporovali. To mě potěšilo nejvíc.

Jaký je cíl do bojů v žákovské lize?

Jsme malý klub a dostali jsme se do soutěže, kde narazíme na nejlepší týmy v ČR. Je jasné, že se musíme připravit na to, že každý zápas bude těžký. Pokud ale budeme hrát s takovým zapálením jako v kvalifikaci a až do poslední vteřiny, přijdou i výsledky. Chtěl bych, aby hráči přistupovali ke každému zápasu jako k příležitosti, která není samozřejmostí a užívali si každou minutu na hřišti. Všechny zápasy nás posunou a zkušenosti z nich využijeme i v budoucnu.

Držíme klukům pěsti k dosažení dobrých výsledků, ale především jim přejeme ať si užijí krásné haly, atmosféru a zápasy s těmi nejlepšími! A na domácí turnaj můžete čekat velkou účast!

Program turnajů:

1. Kolo – 10. 12. místo: Strakonice; 2. Kolo – 22.1. místo: Olomouc; 3. Kolo – 18. 2. místo: Zlín; 4. Kolo – 11.3. místo: Třeboň; 5. Kolo – 22. 4 místo: Loko Vršovice; 6. Kolo – bude doplněno.

TJ Lokomotiva Vršovice
Fotogalerie

Nábor dětí

Přijďte se podívat na naše tréninky a sami uvidíte, že házená je vhodná pro Vaše děti.

Kontakty

Název klubu: TJ Lokomotiva Vršovice
Adresa:Sportovní 1380, Praha-Vršovice, 101 00
Telefon: +420 721 357 969
Bank.č.ú.: 268007836/5500
IČ: 48132179
E-mail: info@lokovrsovice.cz
Facebook:Handball Club Lokomotiva Vršovice