Dorostencům začíná nadstavba - Lokomotiva Vršovice 

  • Muži A:
  • Starší dorostenci:
  • Mladší dorostenci:
  • Starší žácí:
  • Mladší žáci:
  • minižáci:
  • Muži B:Dorostencům začíná nadstavba

Přidáno 2022-03-07 autor   |   kategorie Mladší dorostenci

Mladší dorostenci ukončili základní část soutěže a ihned vstupují do nadstavbové části. Jaká byla základní část a co hráče čeká v nadstavbě? To si můžete přečíst v připraveném článku.

Zápasem v Třeboni ukončili mladší dorostenci Loko Vršovice základní část druhé ligy. Dokázali v ní posbírat šest bodů, ale především moře zápasových zkušeností, které teď mohou zužitkovat v nadstavbě.

Družstvo vedené trenéry Tomášem Snopkem a Erikem Markovičem se od začátku sezóny trochu hledalo. Pokud se na některé kategorii nejvíce negativně podepsal covidový výpadek, tak to bylo právě na mladších dorostencích. To není výmluva ale fakt. Hráči v podstatě z bezstarostné začátečnické házené v mladších žácích přešli rovnou do ligové soutěže proti ostříleným týmům z celého Česka. Protože naše družstvo je tvořeno z převážné části z „prvoročáků,“ kteří budou pokračovat v této kategorii i v příštím roce.

Po dobré přípravě a poměrně dobrých herních výkonech, ale bez získaného bodu zasáhly do týmu drobná zranění. V průběhu podzimu se tým téměř nesešel v utkáních kompletní, a to bylo na výkonech cítit. V utkáních střídali naši hráči dobré pasáže s těmi hluchými, kterých bylo bohužel více. Když se k tomu přidaly ještě karantény hráčů v průběhu prosince a ledna. Bylo to takové na houpačce, ale přesto dokázali hráči získat šest bodů a výkony ke konci základní části měli rostoucí tendenci.

„Z různých důvodů jsme od úvodu sezóny v utkáních nemohli použít naše stěžejní hráče všechny pohromadě. Paradoxně to bylo přínosem, protože především na mladších hráčích tak ležela tíha utkání a mohli tak sbírat herní praxi, která jim po zrušených sezónách chybí,“ hodnotil trenér Erik Markovič a doplnil: „tyto zkušenosti nám teď pomáhaly v závěru základní částí, kdy hráči se dokázali lépe prosazovat i řešit herní situace. Věřím, že díky tomu si v nadstavbové části připíšeme i body.“

Hra mladšího dorostu se především opírala o střelecky disponované hráče Bruna Bártu a Bena Frýdla. Z nichž první jmenovaný měl v průběhu podzimu vleklé zranění a až nyní se pomalu dostává zpět do formy. Nejlepším střelcem tak byl Ben Frýdl. Lepší výkony s těmi horšími střídali zkušenější Dimo Dmytriijev a Oliver Boroš, a tak na sebe herní zodpovědnost převzali jiní.

Velké zlepšení udělal především Martin Chejn na pivotu, který začal dobře těžit z hry spojek. V posledních utkáních se rozehrál Honza Macháček a i Jakub Steiner. V brance se vyprofiloval Norbert Šrámek, který ještě před začátkem sezóny byl hráčem v poli a do brány šel z nouze.

Ruku v ruce se střeleckým zlepšením hráčů, a celkové hry v útočné fázi, se pomalu zlepšoval i obranný herní systém. Ten je od počátku kámenem úrazu, který stojí naše družstvo body. Hráči Loko dokáží i velmi dobrému soupeři vstřelit přes třicet branek, ale chybami v obraně o body hráči přijdou.

„Věnujeme se obraně od začátku sezóny, a to velmi často, až to hráče možná nebaví. Ale učíme je, že bránit je stejně dobré a zajímavé jako útočit. Hráči měli velké nedostatky v individuálních činnostech, které se lepší. Od prosince se teprve bavíme o systémových věcech, protože, nedostatky jsme nemohli přeskočit. Zlepšení jsou vidět, ale byla by větší, kdyby nebyl tréninkový proces v průběhu podzimu pořád nabouráván karanténami,“ postěžoval si trenér Tomáš Snopek.

Nyní proti stejně dobrým

Od víkendu se rozjela naplno nadstavbová část, ve které hráči poměří síly s týmy Liberce, Loun, Hostivic a Sokola Vršovice. Mělo by jít o týmy podobné úrovně a kvality jako je náš tým.

Termínovka soutěže je nabitá a hraje se až do května téměř každý víkend. Pokud chcete naše hráče povzbudit v bojích o body, určitě si nenechte ujít domácí utkání: neděle 27. 3. od 12:00 proti Sokolu Vršovice, sobota 23. 4. od 11:00 Hostivice a sobota 7. 5. od 10:00 Louny. Budeme se na Vás těšit v hale.

TJ Lokomotiva Vršovice
Fotogalerie

Nábor dětí

Přijďte se podívat na naše tréninky a sami uvidíte, že házená je vhodná pro Vaše děti.

Kontakty

Název klubu: TJ Lokomotiva Vršovice
Adresa:Sportovní 1380, Praha-Vršovice, 101 00
Telefon: +420 721 357 969
Bank.č.ú.: 268007836/5500
IČ: 48132179
E-mail: info@lokovrsovice.cz
Facebook:Handball Club Lokomotiva Vršovice