Na podzim dělali nejmenší radost - Lokomotiva Vršovice 

  • Muži A:
  • Starší dorostenci:
  • Mladší dorostenci:
  • Starší žácí:
  • Mladší žáci:
  • minižáci:
  • Muži B:Na podzim dělali nejmenší radost

Přidáno 2021-12-20 autor   |   kategorie Minižáci

Naše nejmladší kategorie – minižáctvo má za sebou poslední trénink plný her v tomto roce a děti se už určitě nemohou dočkat vánočních dárků a cukroví. Přinese ježíšek i něco házenkářského? My bychom Vám rádi nabídli možnost nahlédnout do zákulisí tohoto družstva v krátkém článku.

V srpnu celý náš klub vyhlížel trochu s obavou k zahájení tréninkové sezóny našich nejmenších. Přeci jen po roce a půl v lockdownech, karanténách a nouzových stavech jsme si nebyli jistí jaký zájem o sportování v našem klubu bude.

Realita nás mile překvapila. Zájem o zapojení se do našeho klubu byl velký. Stávající hráče doplnila celá řada velmi šikovných nováčků a v průběhu podzimu se náš tým postupně rozrůstal o další a další zájemce. Těší nás především fakt, že poté co si děti vyzkouší několik tréninků, velmi rádi v našem klubu pokračují. To nám ukazuje, že našim trenérům se práce s dětmi daří. I když není vůbec snadná. Kdo si vyzkoušel trénovat minižactvo, ten jistě chápe.

V letošní roce trenérské obsazení doznalo velkých změn. K hlavnímu trenérovi Jakubu Jandovi se připojily dvě naše mladé trenérské naděje s velkým Loko srdcem (odchovanci). Velmi vzorně se do trénování zapojil hráč staršího dorostu Kvído Jakubů, který dokáže svým charismatem děti strhnout k neuvěřitelným výkonům. A druhou posilou je Eva Kramlová, odchovankyně našeho klubu se zkušenostmi z nejlepšího dívčího házenkářského klubu v Praze DHC Slavia Praha, která přesně naplňuje představu ideální trenérky pro minižactvo. Přináší totiž do trenérského týmu slušnost, pokoru, úsměv a ženskost. Na rozhovory s našimi novými trenéry se můžete těšit na začátku nového roku.

V září se trenérům povedlo připravit tým tak, aby od konce září až do prosince mohl absolvovat všechny pražské turnaje v miniházené a užít si to nejlepší na házené – hrát zápasy, dávat góly. Hned od prvního turnaje byli trenéři překvapení z výkonů všech hráčů, včetně nováčků. Nebylo žádné rozkoukávání. Rovnou naplno do hry a dávat branky, bránit, a hlavně se zlepšovat. To se v průběhu podzimu dařilo, a tak přibývalo hráčů, kteří vstřelili své první branky v dresu Loko Vršovice.

A někteří nováčci těch branek vstřelili obrovskou hromadu. Například David Meca, který v každém turnaji vynikal neustálým tahem na branku soupeře. Skvěle se v turnajích prosazuje svojí tvrdou ránou další nováček Kryštof Staněk. Z těch nejmladších pak perfektní výkony předváděl Alexandr Bottereau.

Tým se v průběhu podzimu opíral hlavně o hráče, kteří již v našem klubu působí delší dobu. Své herní zkušenosti prokazoval v každém zápase Adam Konšel, který na soupeře platil svojí rychlostí a bojovností v obraně. Velmi dobře se prosazoval díky svému hernímu přehledu Oldřich Šorejs.

Ale pochvalu za nasazení, chuť hrát a zlepšovat se zaslouží všichni hráči. I na tréninku je radost sledovat, jak při hrách jsou všechny děti vtaženy do hry a prožívají to, když se jim něco z tréninkových věcí povede.

A jaké byly tréninky? I když v průběhu podzimu počet dětí v jednotlivých týdnech kvůli nachlazení nebo karanténám různě kolísal, vždy měli trenéři připraveno několik stanovišť tak, aby se hráči neměli čas nudit a pořád byli zapojeni. Často se hrály pohybové hry s míčem, doplněné o různé dovednostní prvky z oblasti atletiky, gymnastiky nebo z úpolových sportů. V každém tréninku se ve skupinách učila nějaká házenkářská dovednost formou soutěže nebo hry s důrazem na techniku a v každém tréninku měli hráči možnost rozvíjet své sociálně - osobnostní dovednosti.

A co čeká tým v novém roce? Nechme se překvapit. Letošní rok (a i ty předchozí) nás naučil, že se nedá příliš plánovat dopředu. Co, ale určitě můžeme za náš klub slíbit je, že se budeme snažit být zase o něco lepší.

TJ Lokomotiva Vršovice

Fotogalerie

Nábor dětí

Přijďte se podívat na naše tréninky a sami uvidíte, že házená je vhodná pro Vaše děti.

Kontakty

Název klubu: TJ Lokomotiva Vršovice
Adresa:Sportovní 1380, Praha-Vršovice, 101 00
Telefon: +420 721 357 969
Bank.č.ú.: 268007836/5500
IČ: 48132179
E-mail: info@lokovrsovice.cz
Facebook:Handball Club Lokomotiva Vršovice