Druhé kolo, kolo druhé vítězství - Lokomotiva Vršovice 

  • Muži A:
  • Starší dorostenci:
  • Mladší dorostenci:
  • Starší žácí:
  • Mladší žáci:
  • minižáci:
  • Muži B:Druhé kolo, kolo druhé vítězství

Přidáno 2021-09-30 autor   |   kategorie Muži

Tak dobrý start do sezóny naše mužské áčko nejspíš ani samo nečekalo. Nejdříve si v tvrdé bitvě v Edenu poradilo s těžkým soupeřem ze Slavie a v následném domácím utkání potvrdilo dobrou formu i proti tradičně nepříjemnému soupeři z Havlíčkovu Brodu.

Obě vítězná utkání měla společného jmenovatele a tím byla střelecká produktivita hráčů Lokotky. V obou utkáních vstřelili naši hráči přes třicet branek, a to ještě celou řadu dobrých příležitostí neproměnili. To je v porovnání s předchozími roky, kdy průměr vstřelených branek na utkání nepřekročil 21, velmi optimistický fakt. Věříme, že si střeleckou chuť naši hráči udrží i do dalších utkání, kdy přijdou na řadu opravdu těžcí soupeři. Ovšem i tak je start do sezóny více než nad plán.

HK Slavia Praha : HC Loko Vršovice 29:34

Vršovické derby proti zkušenému a důraznému rivalovi ze Slavie se našemu týmu dlouhodobě nedařilo zlomit v dobrý výsledek pro Lokotku. Navíc bylo otázkou, jak se naši hráči vyrovnají s dlouhou herní pauzou. Ovšem převážilo nadšení z toho, že konečně můžeme hrát, a tak naši muži vlétli do utkání velmi odvážně. Již od prvních minut diktovali tempo a vypracovali si mírný náskok, který do poločasu narostl na pěti brankový rozdíl. O brankový příděl se starali především Šimon Malý a Štěpán Brabec.

V druhém dějství soupeř přidal na důrazu v obranné hře a pomalu začal z náskoku ukrajovat. Naši mladí hráči se naštěstí začali vyrovnávat se soupeřovými tvrdými zákroky na hraně (a někdy i za hranou) pravidel a kvalitní střelbou ze střední vzdálenosti si opět vypracovali pětibrankový náskok, který udrželi až do samotného konce. V důležitých momentech utkání se střelecky prosadil Dan Zíka a odpovědnost na sebe vzal také Jan Balcer. Prokletí vršovického derby tak bylo zlomeno.

HC Loko Vršovice : Havlíčkův Brod 36:27

Dlouhodobě neoblíbený soupeř z Havlíčkova Brodu byl prvním týmem, který v nové sezóně zavítal do naší Bubble arény. Před solidní návštěvou se hrála vyrovnaná soubojová házená, ve které naši hráči od úvodu utkání udržovali mírné vedení, ale soupeř takticky chytrou hrou se stále držel na dostřel a nedovoloval našemu týmu se dostat do tempa.

Po celou dobu utkání soupeř velmi dobře kouskoval hru, naštěstí naši hráči stále neubírali nohu z plynu a snažili se nedovolit soupeři ani chvíli oddechu, což se projevilo v závěru utkání, kdy naše obrana, která po celé utkání pracovala velmi svědomitě, donutila soupeře k laciným ztrátám a k nepřipravené střelbě, čímž umožnila našim hráčům po jednoduchých brankách z rychlých útoků odskočit na konečný devítibrankový rozdíl.

Komentář trenéra A. Pokorného:

„S Havlíčkovým Brodem jsou utkání vždy složitá. Jejich herní styl nám nesedí. Základem vítězství byla kvalita a šířka našeho hráčského kádru. Díky němu jsme mohli stále stupňovat tempo utkání a dostat tak soupeře pod tlak, který pak v závěru rozhodl o našem vítězství.

Dvě výhry po dvou utkáních jsou nad plán. Povzbudilo nás to. Jsou odrazem dobré atmosféry v týmu a celkem dobré tréninkové morálky. Povedlo se nám dobře začlenit naše kvalitní dorostence, které jsou schopni v našem herním systému velmi dobře fungovat. Důležité je teď neusnout na vavřínech, ne vždy to půjde hladce. Čekají nás silní soupeři. Musíme dále dobře trénovat, protože můžeme být lepší."

Kompletní fotogalerii najdete na našem facebooku fcb/hclokovrsovice.

TJ Lokomotiva Vršovice
Fotogalerie

Nábor dětí

Přijďte se podívat na naše tréninky a sami uvidíte, že házená je vhodná pro Vaše děti.

Kontakty

Název klubu: TJ Lokomotiva Vršovice
Adresa:Sportovní 1380, Praha-Vršovice, 101 00
Telefon: +420 721 357 969
Bank.č.ú.: 268007836/5500
IČ: 48132179
E-mail: info@lokovrsovice.cz
Facebook:Handball Club Lokomotiva Vršovice