Po velkém dramatu remíza - Lokomotiva Vršovice

• minižáci:
  • Muži B:

Po velkém dramatu remíza

Přidáno 2016-03-15 autor   |   kategorie Muži

V neděli 13. 3. muži Lokotky hostili v dalším druholigovém utkání v domácí Albert aréně Šťáhlavy. Již na podzim se s tímto soupeřem vydatně natrápili a ani tentokrát to nebylo jinak. V utkání bohatém na góly, velké zvraty a ostré souboje si i nároční diváci museli přijít na své. Po závěrečné dotahované nakonec muži brali bod za remízu 28:28.

Do utkání vstoupili muži s odhodláním zvítězit a bodově se odtrhnout od soupeře v tabulce. Po úvodní oťukávané Lokotka přidala v obraně, nutila soupeře k chybě a z rychlých útoků si vybudovala čtyřbrankový náskok. Po soupeřově oddechovém času se obraz hry nezměnil, ovšem naši hráči se přestali prosazovat z rychlého útoku, do kterého se stále dostávali, ovšem řešili ho až příliš zbrkle. Vlastními chybami tak vrátili soupeře zpět do hry. Ten vycítil šanci a brankové manko do poločasu zkorigoval na jednobrankový rozdíl.

Do druhého poločasu soupeř vstoupil se zataženější, ale stále maximálně agresivní obranou, což se ukázalo jako dobrý tah. Domácí hráči bohužel ustoupili od kombinační hry a snažili se obranu překonávat individuálně. Akce tak často končily přerušením, pasivní hrou v útoku nebo zbrklou střelbou z nepřipravených pozic. A jak už to bývá zvykem, obrana a útok jsou spojené nádoby. Po té, co se přestalo dařit v útoku, přestalo se dařit také v obraně, ve které hráči pouštěli soupeře do střelby z brankoviště a umožnili mu, vypracovat si čtyřbrankový náskok.

Osm minut před koncem se tak zdálo být o vítězi utkání rozhodnuto, ale opak byl pravdou. Dvěma slepenými brankami se domácím podařilo nahlodat sebevědomí soupeře a drama bylo na světě. V hektickém závěru se nakonec podařilo hráčům Lokotky vyrovnat deset vteřin před koncem, a tak po zpackaném druhém poločase vybojovali alespoň bod.

Lokomotiva Vršovice : TJ Šťáhlavy 28:28 (16:15)

Hodnocení trenéra Pokorného:

Utkání se mi nehodnotí snadno. Chtěli jsme dva body, ale nakonec můžeme být rádi alespoň za remízu. Utkání jsme mohli zlomit již v prvním poločasu, ale vlastní naivitou a triviálními chybami jsme soupeře dostali do hry a málem jsme na to doplatili.

Utkání jsme nezvládli především v hlavě. Chybami jsme se dostali pod tlak, z kterého pramenily další chyby. Nebyli jsme trpěliví a zakončovali z nepřipravených pozic. Nedodržovali systém a hráli individuálně. Na druhou stranu se v utkání objevila řada herních prvků, na kterých jsme posledních čtrnáct dní intenzivně pracovali a dokázali si tak, že fungují. Musíme dál pracovat na tréninkách. Druhá polovina tabulky je neuvěřitelně vyrovnaná a body se dají získat kdekoliv. Ovšem musíme v dalších utkání přidat na herní kázni a zdravém sebevědomí.