První turnaj, první starty, první branky - Lokomotiva Vršovice 

  • Muži A:
  • Starší dorostenci:
  • Mladší dorostenci:
  • Starší žácí:
  • Mladší žáci:
  • minižáci:
  • Muži B:První turnaj, první starty, první branky

Přidáno 2020-10-04 autor   |   kategorie Mladší žáci

O prodlouženém víkendu se v naší nafukovací hale konal první turnaj pražského přeboru mladších žáků. V našem družstvu se objevila celá řada nových tváří a předvedli, že i za ten krátký čas se toho hodně naučili. Bohužel se všechna utkání musela odehrát bez diváků, tak alespoň přinášíme krátký report.

Naše družstvo mladších žáků tvořilo 14 hráčů, z nichž někteří již měli zkušenosti z loňské sezóny, pár hráčů přišlo z minižactva a celá řada nových hráčů se k týmu připojila až během září. Proto pro spoustu dětí se jednalo o vůbec první soutěžní turnaj v jejich životě.

V prvním utkání proti soupeři z Chodova se naši hráči ze začátku trochu hledali, protože mistrovské utkání je přeci jen trochu něco jiného než utkání na tréninku, ale postupně se rozkoukali, rozběhali a soupeře přehráli. Do utkání zasáhli všichni hráči. Střelecky se dařilo především Ladislavu Müllerovi, který na soupeře platil svojí rychlostí a dravostí. Oproti loňskému roku udělal výrazný výkonnostní posun díky své poctivé tréninkové morálce.

Ve druhém utkání proti favorizované a zkušené Dukle, zahráli naši hráči od prvních minut mnohem lépe, než v prvním. Na vítězství to nestačilo, ale po utkání slyšeli hráči od trenérů mnohem více pochvaly. Především v úvodním poločase, kdy se hraje celoplošná osobní obrana, dělali naši rychlí hráči zkušenému soupeři velké problémy. Svojí aktivitou nutili soupeře k chybám. Velmi často se dařilo našim hráčům uloupit soupeři míč z driblinku a nebýt velké smůly v koncovce, kdy řada střel skončila na tyčkách, mohl výsledek vypadat ještě o mnoho lépe. Ale jak naši hráči moc dobře ví, o ten vůbec nejde. Se hrou byli trenéři velmi spokojení a chybami hráči sbírají nové zkušenosti a tím se zlepšují. Perfektní výkony předvedli Roman Konšel a Filip Šlejmar, kteří byly díky svému neustálému pohybu, kreativitě při uvolňování spoluhráčů a dobrému čtení hry pro soupeře neustálou hrozbou.

Poslední utkání sehráli naši hráči proti Lions Hostivice. Soupeř je velmi herně zkušený a rychlostně dobře vybavený. Ovšem našim hráčům nakonec nestačil. Zřejmě i díky většímu počtu hráčů na naší straně, kteří mohli do utkání zasáhnout, jsme se soupeři rychlostně vyrovnali, ve střelbě předčili a zvítězili. V tomto utkání je potřeba vyzdvihnout především obranou hru ve druhé půli. Hráči se během turnaje ohromně zlepšovali právě v obraně, a v závěrečném utkání to vygradovalo. Díky skvělé spolupráci dokázali soupeři čistě odebírat míče, a nebo ho vytlačit do takových střeleckých pozic, že si dobře chytající Martin Řepa s nimi bezproblémů poradil. V tomto utkání se střelecky zaskvěl Josef Prachař, který zužitkoval svoji přímočarost a dravost.

Dvě vítězství a jedna porážka z prvního turnaje jsou jistě dobrým počinem, ovšem ne tím stěžejním. V turnaji se hráči prezentovali velkou chutí hrát, ukázat co všechno se během září naučili a střílet branky. I když pro celou řadu hráčů se jednalo o vůbec první turnaj v životě (po necelém měsíci tréninků) všichni hráči, kromě brankáře vstřelili alespoň jednu branku. A právě radost a nadšení, které z dětí vyzařovalo bylo velmi pozitivní a velkým příslibem do budoucna, protože je vidět, že je házená v našem klubu opravdu baví.

Výsledky, branky, sestava a průběhy utkání najdete zde.

Komentář trenéra Antonína Pokorného:

„Bylo skvělé, že si mohli děti tento turnaj vůbec zahrát. Každý trénink na nich vidíme, jak je házená baví, jak se zlepšují, ale současně jak potřebují konfrontaci v utkáních s jinými soupeři. Každým zápasem na turnaji se zlepšovali. Všichni vstřelili alespoň jednu branku, předvedli pěkné akce. Zkušenější pomáhali a radili těm, kteří hráli vůbec poprvé, a také spolu děti strávili i více času i mimo trénink a zápas. Prvním turnajem jsme tak položili dobré základy pro budování nového týmu a pevně doufáme, že si v této sezóně společně zažijeme ještě spoustu nových a příjemných zážitků s házenou.

TJ Lokomotiva Vršovice
Fotogalerie

Nábor dětí

Přijďte se podívat na naše tréninky a sami uvidíte, že házená je vhodná pro Vaše děti.

Kontakty

Název klubu: TJ Lokomotiva Vršovice
Adresa:Sportovní 1380, Praha-Vršovice, 101 00
Telefon: +420 721 357 969
Bank.č.ú.: 268007836/5500
IČ: 48132179
E-mail: info@lokovrsovice.cz
Facebook:Handball Club Lokomotiva Vršovice