Starší dorostenci zvítězili v derby 35:27 - Lokomotiva Vršovice

• minižáci:
  • Muži B:

Starší dorostenci zvítězili v derby 35:27

Přidáno 2020-09-28 autor   |   kategorie Starší dorostenci

Poslední zářiový víkend se konečně představili naše ligové týmy v domácím prostředí. Bohužel pouze omezený počet diváků mohl být svědkem zajímavého utkání starších dorostenců s tradičním rivalem ze Sokola Vršovice. Po dlouhých letech, kdy vršovické derby vždy končilo jasnou výhrou týmu Sokola, se konečně role otočili a naši hráči si mohli vychutnat skvělé vítězství!

V týmu našich starších dorostenců před utkáním panovala dobrá, ale koncentrovaná nálada. Zřejmě úspěšně zvládnuté úvodní duely soutěže dodaly hráčům potřebné sebevědomí. Utkání začalo s obou stran opatrně. Soupeř od úvodního hvizdu vyrukoval s osobní obranou na doposud nejlepšího střelce soutěže Jakuba Kaislera. Na tento tah, ale byli domácí připraveni, neboť na post pivota vstoupil do utkání náš tým s Kvídem Jakubů, který obvykle hraje spojku. Hned se tedy posunul do svého obvyklého postavení a naši hráči začali skvěle využívat volného prostoru na brankovišti, který jim hosté osobní obranou umožnili. Do čtvrté minuty bylo utkání vyrovnané. Za stavu 4:3 ale začali úřadovat domácí.

Soustředěnou obranou a pestrou hrou v útoku plnou pohybu vstřelili naši hráči 6 branek v řadě, a tím donutili soupeřovu lavičku si vzít oddechový čas. Po něm hosté změnili několikrát obranný systém, ale nebylo to nic platné. Naši hráči i po prostřídání pokračovali ve velkém stylu a do poločasové přestávky odcházeli s vedení 20:10.

V druhém dějství si naši hráči zkušeně pohlídali soupeřův popoločasový nástup a na každý jeho vstřelený gól našli okamžitou odpověď. Ve dvanácté minutě druhé půle za stavu 29:18 naši hráči trochu sešlápli nohu z plynu a dovolili soupeři mírně snížit. Po oddechovém čase se ale opět vrátili ke své hře a díky skvělé druhé vlně rychlého útoku si s frustrovaným soupeřem již dokázali poradit.

Vítězství 35:27 chutnalo. Nejenže šlo po dlouhých letech o vítězství ve vršovickém derby, ale především předvedené výkony našich hráčů byly skvělé. Konečně svůj potenciál ukázal Matěj Tůma, který byl neustálou hrozbou pro soupeřovu obranu. Šimon Vaněk zaznamenal 8 branek z křídla, více dal jen tradičně nejlepší střelec Jakub Kaisler. Velký zápas odehrál Jakub Sirotek, který své obránce ne jednou poslal do role diváků, ale především to bylo týmové vítězství. Každý hráč měl svůj podíl na sladké tečce (snad ne celé sezóny).

HC Loko Vršovice : TJ Sokol Vršovice 35:27

Branky, sestavy a průběh utkání najdete zde.