Na úvod sezóny skvělé vybojované vítězství - Lokomotiva Vršovice 

  • Muži A:
  • Starší dorostenci:
  • Mladší dorostenci:
  • Starší žácí:
  • Mladší žáci:
  • minižáci:
  • Muži B:Na úvod sezóny skvělé vybojované vítězství

Přidáno 2020-09-17 autor   |   kategorie Starší dorostenci

Jako první do nové ligové sezóny vstoupili starší dorostenci utkáním na půdě nepříjemného soupeře z Mělníka. Po skvělém prvním poločase a zbytečných komplikacích v druhé části hry dokázali zvítězit o dvě branky a odvézt si domů velmi cenné dva body!

Ale vše pěkně popořadě. Úvodní minuty utkání byly z obou stran opatrné a nervózní. Vždyť se jednalo o první utkání po několika měsíční pauze a při současném vývoji, nikdo neví, zda utkání nebude zároveň posledním na opět dlouhou dobu.

V sedmé minutě za stavu 4:4 se našim hráčům podařilo soupeře zaskočit šňůrou tří branek v řadě. Tím naši hráči našli půdu pod nohama, a především získali sebevědomí, které využili k pohledným akcím a přesnému zakončení proti jinak dobře chytajícímu domácímu brankáři. Ve 23 minutě utkání svítil na ukazateli skóre stav již 14:8 pro náš tým.

Hráči Mělníku ovšem nesložili zbraně a do přestávky stihli umazat rozdíl ve skóre na pouhé tři branky. Do druhého poločasu tak domácí vstoupili značně povzbuzeni, a především díky rychlým útokům dokázali za osm minut skóre překlopit na svoji stranu, když se ujali vedení 21:20 a začalo drama.

V něm nejdříve domácí odskočili na tři banky, aby po následném time-outu trenéra Pokorného se naši hráči vyrovnali utkání a trpělivou hrou v postupném útoku začali vývoj pomalu otáčet opět na svoji stranu. Domácím jakoby došel dech. Díky poctivým návratům našich hráčů do obrany, přestal soupeř hrozit z rychlých útoků. Tým také podpořil dobrými zákroky brankář Rychetský a hráči v postupném útoku přehrávali soupeře do vyložených šancí, které proměňovali.

Dvě minuty před koncem měl Jakub Kaisler, díky sedmimetrovému hodu, možnost rozhodnout utkání, ale ještě pohrdl. V dramatické koncovce na sebe vzal zodpovědnost dobře hrající Jakub Sirotek, proměnil a hráči se tak mohli radovat z vybojovaného prvního vítězství v nové sezóně.

Házená Mělník : HC Loko Vršovice 29:31

Branky, sestava a průběh utkání najdete zde.

Komentář trenéra Antonína Pokorného:

„Jsem osobně moc rád za kluky, že se jim podařilo tohle nervózní utkání zvládnout do vítězného konce. V letošní sezóně nebude žádné utkání jednoduché a bude často rozhodovat správné nastavení hráčů. Tento tým, který máme letos k dispozici, má v sobě něco zajímavého. Loni bychom se po nepříznivém vývoji v druhé půli složili, ale dnes jsem v každé minutě a každé vteřině na hráčích viděl obrovské odhodlání to otočit a vyhrát. I když to chvíli nevypadalo, nepochyboval jsem. Hrozně moc děkujeme také početné skupině našich fanoušků, která vyrazila do Mělníka nás podpořit. Moc si toho vážíme!“

TJ Lokomotiva VršoviceFotogalerie

Nábor dětí

Přijďte se podívat na naše tréninky a sami uvidíte, že házená je vhodná pro Vaše děti.

Kontakty

Název klubu: TJ Lokomotiva Vršovice
Adresa:Sportovní 1380, Praha-Vršovice, 101 00
Telefon: +420 721 357 969
Bank.č.ú.: 268007836/5500
IČ: 48132179
E-mail: info@lokovrsovice.cz
Facebook:Handball Club Lokomotiva Vršovice