Na úvod sezóny skvělé vybojované vítězství - Lokomotiva Vršovice

• minižáci:
  • Muži B:

Na úvod sezóny skvělé vybojované vítězství

Přidáno 2020-09-17 autor   |   kategorie Starší dorostenci

Jako první do nové ligové sezóny vstoupili starší dorostenci utkáním na půdě nepříjemného soupeře z Mělníka. Po skvělém prvním poločase a zbytečných komplikacích v druhé části hry dokázali zvítězit o dvě branky a odvézt si domů velmi cenné dva body!

Ale vše pěkně popořadě. Úvodní minuty utkání byly z obou stran opatrné a nervózní. Vždyť se jednalo o první utkání po několika měsíční pauze a při současném vývoji, nikdo neví, zda utkání nebude zároveň posledním na opět dlouhou dobu.

V sedmé minutě za stavu 4:4 se našim hráčům podařilo soupeře zaskočit šňůrou tří branek v řadě. Tím naši hráči našli půdu pod nohama, a především získali sebevědomí, které využili k pohledným akcím a přesnému zakončení proti jinak dobře chytajícímu domácímu brankáři. Ve 23 minutě utkání svítil na ukazateli skóre stav již 14:8 pro náš tým.

Hráči Mělníku ovšem nesložili zbraně a do přestávky stihli umazat rozdíl ve skóre na pouhé tři branky. Do druhého poločasu tak domácí vstoupili značně povzbuzeni, a především díky rychlým útokům dokázali za osm minut skóre překlopit na svoji stranu, když se ujali vedení 21:20 a začalo drama.

V něm nejdříve domácí odskočili na tři banky, aby po následném time-outu trenéra Pokorného se naši hráči vyrovnali utkání a trpělivou hrou v postupném útoku začali vývoj pomalu otáčet opět na svoji stranu. Domácím jakoby došel dech. Díky poctivým návratům našich hráčů do obrany, přestal soupeř hrozit z rychlých útoků. Tým také podpořil dobrými zákroky brankář Rychetský a hráči v postupném útoku přehrávali soupeře do vyložených šancí, které proměňovali.

Dvě minuty před koncem měl Jakub Kaisler, díky sedmimetrovému hodu, možnost rozhodnout utkání, ale ještě pohrdl. V dramatické koncovce na sebe vzal zodpovědnost dobře hrající Jakub Sirotek, proměnil a hráči se tak mohli radovat z vybojovaného prvního vítězství v nové sezóně.

Házená Mělník : HC Loko Vršovice 29:31

Branky, sestava a průběh utkání najdete zde.