Starší žáci mají za sebou polovinu sezóny - Lokomotiva Vršovice 

  • Muži A:
  • Starší dorostenci:
  • Mladší dorostenci:
  • Starší žácí:
  • Mladší žáci:
  • minižáci:
  • Muži B:Starší žáci mají za sebou polovinu sezóny

Přidáno 2019-12-02 autor   |   kategorie Starší žáci

Starší žáci začali přípravu již tradičně v druhé polovině srpna a bylo velmi důležité, že většina hráčů se zúčastnila letního soustředění. Letos byl začátek sezóny důležitý i v tom, že hned první dva turnaje pražského přeboru byly ty, přes které vedla jedna z prvních cest do vysněné Žákovské ligy. Tu si starší žáci historicky poprvé zahráli v loňské sezóně a letos chtěli na tento úspěch navázat. I když se starší žáci v Bohunicích snažili překvapit a cestu do celorepublikové soutěže zvládnout, brána této soutěže jim nakonec zůstala zavřena.

Hodnocení dosavadního průběhu sezóny přináší trenér starších žáků Kuba Mach:

Výměna většího počtu hráčů v týmu je vždy náročná, a to hlavně z pohledu sehranosti a návyků z nižších kategorií (osobní obrana, menší míč). Z tohoto důvodu jsem byl rád, že příprava začala brzy a většina hráčů ji absolvovala. Mladší hráči pak mají více času na seznámení se s prostředím a s fungování svých starších spoluhráčů, ale i trenérského týmu. Start ostrých zápasů je rychlý, prakticky není čas navíc a tak se mnohdy na prvních turnajích hráči potýkají s nepřesností. Letošní start sezóny nebyl výjimkou. Bohužel první a druhý turnaj utekly a z naší strany nebyla hra dobrá. Chuť útočit ta byla, ale srážely nás už zmíněné nepřesnosti, technické chyby či neproměňování šancí. Nemá cenu hodnotit jednotlivá utkání či turnaje, to hráči dostávají hned po zápase, respektive na prvním tréninku po turnaji.

Obecně lze ale shrnout takto: Mladší hráči musí rozhodně zapracovat na přesnosti přihrávek a jejím přijímání v běhu a obranné činnosti, která postrádá základní důraz a snahu získat míč. Naopak se jim nedá upřít tah na branku a snahu o zakončení, která ale mnohdy končí nepřesnou nebo nedůraznou střelou. Věřím, že získáváním dalších zkušeností se dostaví i klid při řešení těchto situací. Starší žáci, kteří jsou již v kategorii druhým rokem, drží hlavně střed hřiště v obranné činnosti. Jejich obrana rozhodně není bezchybná, každopádně je ale v zápasech důrazná a až na výjimky se v případě selhání jedná o individuální chyby, které jsou ale v tomto věku normální. Naopak postrádám větší zodpovědnost (umět vzít to na sebe) v postupném útoku a snahu o rychlý přechod při zisku míče, což nám hodně pomohlo v minulém ročníku. Každý hráč má v týmu svou roli a ví, kde jsou jeho slabosti a kde jsou jeho silné stránky. Na slabostech musíme pracovat a vymýtit je, silné stránky se pokusíme ještě zlepšovat.

Jak již jsem zmiňoval výše, na individuálních chybách je potřeba pracovat v tréninku a zkoušet se jim vyvarovat v zápase. Na to má každý hráč právo a povinností trenéra je se snažit na tom pracovat s ním. V tomto ohledu je zapotřebí spolupráce trenér – hráč.

I když kvalifikace do žákovské ligy nedopadla dobře, vracíme se z Brna se spoustou zkušeností. Jak trenéři, tak hráči si uvědomují sílu soupeřů, kteří byli bohužel letos nad naše síly. Výsledek je pro nás dalším odrazovým můstkem pro dlouholetou práci s mládeží napříč kategoriemi a kvalitní, důrazná hra je pro nás stále hlavním cílem každého zápasu či soutěže.

TJ Lokomotiva VršoviceFotogalerie

Nábor dětí

Přijďte se podívat na naše tréninky a sami uvidíte, že házená je vhodná pro Vaše děti.

Kontakty

Název klubu: TJ Lokomotiva Vršovice
Adresa:Sportovní 1380, Praha-Vršovice, 101 00
Telefon: +420 721 357 969
Bank.č.ú.: 268007836/5500
IČ: 48132179
E-mail: info@lokovrsovice.cz
Facebook:Handball Club Lokomotiva Vršovice