Mladší žáci proti nejlepším se ctí - Lokomotiva Vršovice 

  • Muži A:
  • Starší dorostenci:
  • Mladší dorostenci:
  • Starší žácí:
  • Mladší žáci:
  • minižáci:
  • Muži B:Mladší žáci proti nejlepším se ctí

Přidáno 2019-12-02 autor   |   kategorie Mladší žáci

Mladší žáci si vyzkoušeli konfrontaci s nejlepšími týmy v A skupině pražského přeboru a nevedli si vůbec špatně. Výsledky ukazují, že špičkové týmy jako Dukla Praha nebo Talent Plzeň jsou přeci jen herně někde jinde než náš skromný klub, ale samotná hra našeho týmu nebyla špatná.

Nejvydařenější utkání sehráli mladší žáci hned v úvodu proti nejlepšímu pražskému klubu Dukle Praha. V něm dokázali vstřelit devatenáct branek a po celou dobu utkání byly vyrovnaným soupeřem. Hráči soupeře překvapovali přímočarými útoky a velmi dobrou spoluprací dvojic, kterou pilují v tréninku.

V dalších utkáních se již proti fyzicky vyspělým soupeřům nedařilo tak lehce prosazovat a výsledky již nebyly tak těsné. I přesto byli k vidění dobré akce a celkově hráči zanechali velmi dobrý dojem. Pozitivem bylo například i utkání proti Hostivicím 07, se kterým jsme se v letošní sezóně již jednou utkali a nyní nebylo tak jasné jako minule. Hráči ukázali, že se opravdu každým měsícem zlepšují a Hostivice, daleko více potrápili než v prvním vzájemném utkání.

První konfrontace s nejlepšími týmy v České republice, tak přinesla dobrá zjištění. Se silnými týmy se naše družstvo může utkat se vztyčenou hlavou a pokud se v trénincích bude dále zlepšovat, mohou být utkání daleko více vyrovnaná. Na výhry proti špičkovým týmům to ještě není, ale vše je schováno v tréninku a v mentálním nastavením, že s odvahou se dá více dokázat.

Současně utkání ukázala hráčům, v čem je třeba se zlepšit. Ať už je to rychlost, důslednost v obranné činnosti nebo lepší práce s míčem pod tlakem soupeře. Hráči teď mají do března, kdy začne odvetná část soutěže, spoustu času si na trénincích ukázat jak na to.

Velkou pochvalu zaslouží Jan Červenka, který konečně musel hrát naplno, příjemným překvapením byly výkony Tomáše Doležala a Petra Valenty. Skvěle opět chytal Michal Mašek, který svými dobrými zákroky rozhodil celou řadu střelců soupeřů.

Komentář trenéra A. Pokorného:

„Jen těžké zápasy nás mohou posouvat v našich dovednostech v před. Konečně byli hráči nuceni hrát naplno, bojovat i když se nedaří a snažit se soupeře přelstít, ať už v obraně nebo v útoku. I přes čtyři prohry jsem jim za jejich snahu poděkoval. K lepším výsledkům nám chyběly jen herní zkušenosti, které oproti soupeřům postrádáme. Proto děláme řadu zbytečných chyb, jako je špatná přihrávka pod tlakem soupeře, ztráta míče z driblinku, nebo nepřesná střela. Vždyť hráči Dukly Praha nebo Talentu Plzeň hrají a trénují házenou již čtyři až pět let, mají odehráno přes několik stovek utkání. Naši hráči hrají házenou dva roky, někteří půl roku a odehráno mají ti nejdéle hrající kolem 60ti utkání. To je ten největší rozdíl, ale věřím, že díky dobrému přístupu k tréninku, jaký naši hráči nyní mají, dokážeme ten rozdíl na jaře výrazně zmenšit. “

TJ Lokomotiva Vršovice


Fotogalerie

Nábor dětí

Přijďte se podívat na naše tréninky a sami uvidíte, že házená je vhodná pro Vaše děti.

Kontakty

Název klubu: TJ Lokomotiva Vršovice
Adresa:Sportovní 1380, Praha-Vršovice, 101 00
Telefon: +420 721 357 969
Bank.č.ú.: 268007836/5500
IČ: 48132179
E-mail: info@lokovrsovice.cz
Facebook:Handball Club Lokomotiva Vršovice