Mladší žáci postoupili mezi nejlepší - Lokomotiva Vršovice 

  • Muži A:
  • Starší dorostenci:
  • Mladší dorostenci:
  • Starší žácí:
  • Mladší žáci:
  • minižáci:
  • Muži B:Mladší žáci postoupili mezi nejlepší

Přidáno 2019-11-18 autor   |   kategorie Mladší žáci

Mladší žáci postupují do nejlepší skupiny Pražského přeboru díky skvělým výkonům na turnaji v Hostivicích, kde porazili všechny týmy. To se jim podařilo poprvé v sezóně a mohou se tak těšit na konfrontaci s opravdu dobrými týmy v áčkové skupině. Již dašlí turnaj je tak čeká v sobotu 23. listopadu.

Skvělé představení předvedli mladší žáci ve třetím turnaji pražského přeboru, kdy dokázali třikrát zvítězit. Ovšem více než výsledků si trenér Antonín Pokorný cení způsobu, jakým se výsledky zrodili. Je vidět, že od září hráči udělali velký kus práce a posun v herních činnostech je výrazně vidět. Hra má hlavu a patu, ale především rychlost a přímočarost o kterou se tým snaží.

V prvních poločasech, kdy se hraje systém osobní obrany naši hráči dominovali. Dobře četli hru, zachytávali útoky soupeře a naopak rychle po zisku míče byli nebezpeční. A když se k tomu přidaly výtečné zákroky brankáře Maška podpořené úspěšnou střelbou našich hráčů na druhé straně, byly z toho dobré vstupy do druhých poločasů.

V druhých částech, kdy si týmy mohou zvolit obranný systém naši hráči již nebyli tak dominantní, ale přesto své soupeře přehráli. V této věkové kategorii je těžké se prosazovat proti soupeřům, kteří vytvoří obranou hráz před brankovištěm. Hráči ještě nemají dost síly na střelbu z větší vzdálenosti a prosadit se do mezer v obraně je komplikované. Proto bylo důležité, že naši hráči výborně bránili vysoko na své polovině a tlakem na soupeře dokázali získat spoustu míčů do své kontroly a díky tomu vyrážet do rychlých útoků.

Ty se jim dařilo úspěšně proměňovat. Oporou týmu byl jednoznačně brankář Michal Mašek, který zlikvidoval spoustu střeleckých pokusů soupeřů. Velmi dobře zahráli Tomáš Doležal a Lucka Berlínská. Příjemným překvapením jsou zlepšující se výkony Petra Valenty a Vaška Sejvala. Skvělý svůj první turnaj odehrát také Filip Šlejmar, který skvěle bránil. Do týmu již dobře zapadli nováčci Martin Dana a Lukáš Baylei. Trošku více očekáváme od Honzy Červenky, který právě v áčkové skupině bude muset prodat svou roli lídra týmu.

Výsledky, sestavy a vstřelené branky najdete zde.zde.

Komentář trenéra A. Pokorného:

„Každý trenér má radost, když vidí, jak se jeho hráči zlepšují. Viděl jsem hodně herních činností, kterým se na trénincích věnujeme a hráči je začínají používat je, protože vidí, že díky tomu jsou úspěšní. Důležitá je pro nás především aktivita jak v útoku, tak především v obraně. Nečekat na akci soupeře na šestce, ale už od půlící čáry nutit soupeře k chybám. V dalším kole nás čekají týmy, které patří k tomu nejlepšímu nejen v Praze, ale i v České republice. Na tu konfrontaci se těšíme, i když víme, že výsledky nebudou nejlepší. My se chceme zlepšovat, a právě hra proti nejlepším týmům nás může posouvat. Bez ohledu na nějaké výsledky.

TJ Lokomotiva Vršovice


Fotogalerie

Nábor dětí

Přijďte se podívat na naše tréninky a sami uvidíte, že házená je vhodná pro Vaše děti.

Kontakty

Název klubu: TJ Lokomotiva Vršovice
Adresa:Sportovní 1380, Praha-Vršovice, 101 00
Telefon: +420 721 357 969
Bank.č.ú.: 268007836/5500
IČ: 48132179
E-mail: info@lokovrsovice.cz
Facebook:Handball Club Lokomotiva Vršovice