Dorostenci poprvé doma vítězní - Lokomotiva Vršovice 

 • Muži A:
 • Starší dorostenci:
 • Mladší dorostenci:
  Zápasy Doma: 18.10. 12:00 - Mělník || 01.11. 12:00 - České Budějovice || 22.11. 14:00 - Louny || 06.12. 12:00 - Sokol Vršovice
  Zápasy Venku: 04.10. 14:00 - Chodov || 10.10. 10:00 - Liberec || 25.10. 16:00 - Most || 15.11. 15:30 - Pardubice
 • Starší žácí:
 • Mladší žáci:
 • minižáci:
 • Muži B:Dorostenci poprvé doma vítězní

Přidáno 2019-10-02 autor   |   kategorie Starší dorostenci

První domácí utkání v nové sezóně mají za sebou naše dorostenecká družstva. V neděli se mladší dorostenci postavili Jablonci a starší čekal favorizovaný Náchod. I bez řady nemocných hráčů šlo nakonec o vítězný víkend, za který si obě kategorie zaslouží pochvalu.

Mladší dorost

Po zvládnutém vyhroceném derby v prvním kole se do týmu mladších dorostenců vkradly nemoci a příprava na neděli nebyla úplně podle představ trenérů. V den utkání navíc onemocněl brankář Lukáš Přibyl, takže nakonec do hry bylo připraveno jen osm hráčů, z nichž pro dva to byla úplná premiéra v házené a dva mladí brankaři.

Do branky nastoupil nejdříve Jan Rychetský, který si počínal velmi dobře a díky jeho úspěšným zákrokům se spoluhráči ujali mírného vedení, které si udržovali do dvacáté minuty. V tu chvíli našim střelcům zvlhl střelný prach a pomalejším návratem do obrany umožnili soupeři vyrovnat, a dokonce se dostat do vedení, se kterým tak odcházeli do šaten spokojenější hosté z Jablonce.

Do druhé půle se do brány postavil Jakub Malý a podobně jako jeho předchůdce několika povedenými zákroky umožnil spoluhráčům vyrážet do rychlých útoků a ihned po přestávce se tak znovu ujmout vedení v utkání. Ovšem výrazněji odskočit běhavému soupeři se našim hráčům nepovedlo, a tak utkání bylo dramatické až do samého konce. V něm opět zazářil Jakub Malý a svoji rychlost a přesnost v zakončení využil David Němec a tak se mohli mladší dorostenci radovat z vítězství 35:30.

HC Loko Vršovice: TJ ELP Jablonec n. N. 35:30

Komentář trenéra Erika Markoviče:

„Do zápasu jsme vstoupili dobře, kluci dělali, co měli a postupně jsme navyšovali brankový rozdíl. Pak přišla desetiminutovka na konci prvního poločasu, kdy jsme se nechali unést stavem 11:6 a snížili jsme tempo. Soupeř toho využil a během deseti minut zvládl dát z rychlého přechodu devět branek a otočit skóre. Na štěstí jejich rozjetí zastavil poločas. Na druhý poločas jsme si řekli, že musíme začít znova diktovat hru my a hned jsme na soupeře vletěli. Během tři minut jsme otočili skóre a od té doby jsme už soupeře nenechali dostat se do vedení. Důležitá byla pasáž, kdy jsme měli za sebou tři vyloučení a chvíli jsme hráli ve čtyřech hráčích, a přesto jsme udrželi vedení. Konec zápasu jsme uklidnili 5 góly během tři minut. Jsem rád, že se znova ukázalo, že máme tým založený na týmový hře a není to postavené na jednom nebo dvou hráčích. Musím pochválit celý tým, protože každý do toho dal všechno a jsme rádi za body. Teď už se ale musíme připravit na další zápas a pracovat na tom být lepší, protože se máme ještě hodně kam posouvat, což nám zápas taky ukázal. Budeme se těšit zas na naše fanoušky u dalšího zápasu a děkujeme, že jste nás hnali za vítězstvím.“

Komentář Kvída Jakubů (hráč):

„Jsem rád, že se nám daří vstupy do utkání. Celkem rychle jsme schopni si vybudovat několika brankový náskok, ale trochu mě zaráží, jak rychle jsme o něj schopni přijít. Je dobré, že se rozstříleli i další hráči například Matěj Šafarčík, a je vidět že se nebojí. Obrana se již trochu zlepšuje. Nejvíce nám dělaly problém rychlé protiútoky soupeře, ale do postavené obrany měli poměrně složité se dostat. Minimálně posledních pět minut utkání ukázalo, že když opravdu nechceme prohrát, tak si jsme schopni sáhnout na dno možností a odhodláním soupeře přetlačit. Škoda že to nevydržíme celý zápas. Vstup do sezony hodnotím po dvou zápasech docela kladně. Máme poměrně dobrý tým. Silové i rychlé hráče takže doufám, že zbytek sezony bude ve stejném duchu, i když si uvědomuji, že těžcí soupeři nás teprve čekají.“

Starší dorost

Druhé nedělní utkání zahájili famózně i starší dorostenci. Velmi rychle a snadno se ujali vedení 9:1 nad favorizovaným týmem Náchoda, což bylo velkým překvapením nejen pro fanoušky, ale i pro samotné hráče Lokomotivy. Najednou začali kupit chyby a dovolili soupeři se vrátit do hry.

Soupeř vycítil šanci a velmi netradiční osobní obranou na dva hráče Jakuba Kaislera a Štěpána Brabce se pokusil o změnu ve vývoji utkání. Podařilo se mu tak rozbít pestrou kombinační hru našeho týmu, ale větší prostor na brankovišti využili ostatní naši hráči k individuálním akcím, v nichž nejvíce vyčníval Jakub Příbramský a Jakub Roubíček.

Důležité pro vývoj utkání bylo, že i když soupeř z Náchoda mohutně dotahoval, ani jednou se mu nepodařilo vyrovnat. V kritických chvílích naši hráči dokázali vstřelit důležitou branku a dovézt tak utkání do vítězného konce. Za nasazení, které bylo diametrálně odlišné z prvního utkání na Sokole si ovšem hráči body zasloužili.

HC Loko Vršovice: TJ Náchod 32:31

Komentář trenéra Antonína Pokorného:

„Během týdne jsme poctivě trénovali, abychom z hlavy dostali nepovedené první utkání. Věděli jsme o síle soupeře z Náchoda, i proto je pro mne příjemným překvapením, jak se hráči s jejich kvalitou vypořádali a v nasazení předčili. Důležité bylo, že hráči při dvou osobních obranách nezačali zmatkovat a šance si volnějším brankovišti trpělivě vypracovávali. Stejně tak věřím, že hráčům toto vítězství dodá sebevědomí a chuť do další práce.“

TJ Lokomotiva Vršovice

Fotogalerie

Nábor dětí

Přijďte se podívat na naše tréninky a sami uvidíte, že házená je vhodná pro Vaše děti.

Kontakty

Název klubu: TJ Lokomotiva Vršovice
Adresa:Sportovní 1380, Praha-Vršovice, 101 00
Telefon: +420 721 357 969
Bank.č.ú.: 268007836/5500
IČ: 48132179
E-mail: info@lokovrsovice.cz
Facebook:Handball Club Lokomotiva Vršovice