Dorostenci poprvé doma vítězní - Lokomotiva Vršovice

• minižáci:
  • Muži B:

Dorostenci poprvé doma vítězní

Přidáno 2019-10-02 autor   |   kategorie Starší dorostenci

První domácí utkání v nové sezóně mají za sebou naše dorostenecká družstva. V neděli se mladší dorostenci postavili Jablonci a starší čekal favorizovaný Náchod. I bez řady nemocných hráčů šlo nakonec o vítězný víkend, za který si obě kategorie zaslouží pochvalu.

Mladší dorost

Po zvládnutém vyhroceném derby v prvním kole se do týmu mladších dorostenců vkradly nemoci a příprava na neděli nebyla úplně podle představ trenérů. V den utkání navíc onemocněl brankář Lukáš Přibyl, takže nakonec do hry bylo připraveno jen osm hráčů, z nichž pro dva to byla úplná premiéra v házené a dva mladí brankaři.

Do branky nastoupil nejdříve Jan Rychetský, který si počínal velmi dobře a díky jeho úspěšným zákrokům se spoluhráči ujali mírného vedení, které si udržovali do dvacáté minuty. V tu chvíli našim střelcům zvlhl střelný prach a pomalejším návratem do obrany umožnili soupeři vyrovnat, a dokonce se dostat do vedení, se kterým tak odcházeli do šaten spokojenější hosté z Jablonce.

Do druhé půle se do brány postavil Jakub Malý a podobně jako jeho předchůdce několika povedenými zákroky umožnil spoluhráčům vyrážet do rychlých útoků a ihned po přestávce se tak znovu ujmout vedení v utkání. Ovšem výrazněji odskočit běhavému soupeři se našim hráčům nepovedlo, a tak utkání bylo dramatické až do samého konce. V něm opět zazářil Jakub Malý a svoji rychlost a přesnost v zakončení využil David Němec a tak se mohli mladší dorostenci radovat z vítězství 35:30.

HC Loko Vršovice: TJ ELP Jablonec n. N. 35:30

Komentář trenéra Erika Markoviče:

„Do zápasu jsme vstoupili dobře, kluci dělali, co měli a postupně jsme navyšovali brankový rozdíl. Pak přišla desetiminutovka na konci prvního poločasu, kdy jsme se nechali unést stavem 11:6 a snížili jsme tempo. Soupeř toho využil a během deseti minut zvládl dát z rychlého přechodu devět branek a otočit skóre. Na štěstí jejich rozjetí zastavil poločas. Na druhý poločas jsme si řekli, že musíme začít znova diktovat hru my a hned jsme na soupeře vletěli. Během tři minut jsme otočili skóre a od té doby jsme už soupeře nenechali dostat se do vedení. Důležitá byla pasáž, kdy jsme měli za sebou tři vyloučení a chvíli jsme hráli ve čtyřech hráčích, a přesto jsme udrželi vedení. Konec zápasu jsme uklidnili 5 góly během tři minut. Jsem rád, že se znova ukázalo, že máme tým založený na týmový hře a není to postavené na jednom nebo dvou hráčích. Musím pochválit celý tým, protože každý do toho dal všechno a jsme rádi za body. Teď už se ale musíme připravit na další zápas a pracovat na tom být lepší, protože se máme ještě hodně kam posouvat, což nám zápas taky ukázal. Budeme se těšit zas na naše fanoušky u dalšího zápasu a děkujeme, že jste nás hnali za vítězstvím.“