Muži zvítězili v Sezimově Ústí - Lokomotiva Vršovice 

  • Muži A:
  • Starší dorostenci:
  • Mladší dorostenci:
  • Starší žácí:
  • Mladší žáci:
  • minižáci:
  • Muži B:Muži zvítězili v Sezimově Ústí

Přidáno 2019-09-25 autor   |   kategorie Muži

Muži v neděli zahájili sezónu v Sezimově Ústí, kde na jaře nevydařeně končili. Tehdy prohráli výrazným rozdílem a především střelec domácích Přibyl si s naší obranou doslova dělal co chtěl a nasázel 18 branek. Tentokrát se se našim hráčům, díky skvěle fungující defenzívě podařilo Přibyla eliminovat, a tak z toho byla výhra 19:16.

Právě na defenzivní činnost bude v letošní sezóně muset tým hodně spoléhat. Po odchodu střelců Malého a Štrause zatím není útok tolik produktivní, jak by bylo potřeba. To se projevilo nejen v přípravě, ale také v Sezimově ústí v prvním utkání sezóny.

Od úvodu bylo utkání soubojové s minimem vyložených šancí na obou stranách. Dobrou defenzivní činnost hráčů Lokotky srážely technické chyby při rychlých útocích a v připravené obraně soupeře se při postupném útoku jen těžko hledaly skulinky. Když se k tomu přidala nedisciplinovanost některých hráčů, za což následovalo vyloučení a hra v oslabení, šlo se do kabin za stavu 7:8 pro domácí.

Úvod druhé půle ovšem našim hráčům vyšel na výbornou. Za dobrou obranou skvěle dochytával střely Ondřej Chvojka a tím umožnil spoluhráčům vstřelit důležité branky z rychlého útoku, kterými překlopili skóre na svoji stranu a vytvořili si drobný náskok. Na to soupeř zareagoval oddychovým časem, po němž následovala osobní obrana na našeho střelce Jana Balcera. Více prostoru na brankovišti naši hráči využili dokonale. O další dvě branky zvýšili náskok, což jim dodalo potřebný klid k dohrávání akcí do vyložené šance.

Nehrála se příliš ofenzivní házená. Až do samotného konce to byl především souboj obran. Ke konci utkání dostalo Sezimovo Ústí opakovaně příležitost početní výhody, kterou nevyužili. V několika dobrých příležitostech nemířil přesně ústecký Přibyl a tak se mohli naši hráči radovat z první výhry na hřišti nepříjemného soupeře ze Sezimova Ústí.

HC Loko Vršovice – Sezimovo Ústí 19:16

Komentář trenéra Antonína Pokorného:

„Určitě si dokáži představit pohlednější utkání pro diváka, ale pro nás to bylo důležité vítězství. Byla to odměna za poctivou práci, kterou jsme v přípravě, a hlavně v samotném utkání odvedli. Obrana s jistým Chvojkou za zády perfektně eliminovala hlavní nebezpečí soupeře, přesně jak jsme si domluvili. Musím hráče pochválit za obětavost a nasazení, které v obraně předvedli.

S výhrou jsem maximálně spokojený a upřímně i docela příjemně překvapený. Trochu mne zpětně mrzí, že navzdory velkému počtu získaných míčů jsme nebyli schopni realizovat více rychlých útoků, abychom si vstřelení branky ulehčili. V tomto směru musíme být odvážnější.“

Nyní na hráče čeká volný víkend a následně dva zápasy na hřištích největších favoritů soutěže Českých Budějovic a Třeboně. Doma se muži představí 20.10. v souboji s Pardubicemi.

TJ Lokomotiva Vršovice


Fotogalerie

Nábor dětí

Přijďte se podívat na naše tréninky a sami uvidíte, že házená je vhodná pro Vaše děti.

Kontakty

Název klubu: TJ Lokomotiva Vršovice
Adresa:Sportovní 1380, Praha-Vršovice, 101 00
Telefon: +420 721 357 969
Bank.č.ú.: 268007836/5500
IČ: 48132179
E-mail: info@lokovrsovice.cz
Facebook:Handball Club Lokomotiva Vršovice