• minižáci:
  • Muži B:

Mladší dorostenci zvítězili v derby

Přidáno 2019-09-25 autor   |   kategorie Starší dorostenci

Mladší a starší dorostenci zahájili sezónu ve vršovickém derby na hřišti Sokola Vršovice. Tradičně tato utkání mají skvělou bojovnou atmosféru a ne jinak tomu bylo v sobotu. Mladší dorostenci o svém vítězství ve vyrovnaném utkání rozhodli v druhém poločase. Starší bohužel neuspěli kvůli doslova tragické úspěšnosti střelby v první půli. V článku přinášíme reporty z utkání a pohledy trenérů jednotlivých kategorií.

Mladší dorostenci

Omlazený tým, v němž sice zůstal střelec Kvído Jakubů a po zranění se vrací zpět Pavel Veith, se v letošní sezóně bude opírat především o hráče ročníku narození 2004 a tak první utkání bylo plné očekávání, jak si kluci s dorosteneckou kategorií poradí.

Hned od úvodu se ovšem kluci do soupeře „zakousli“ a postupně si vypracovali čtyřbrankové vedení, které ovšem do poločasu stihli prohospodařit, zřejmě vlivem důležitosti utkání. „Kluci nastoupili do zápasu s vervou hned od začátku a brzy jsme odskočili do vedení. Bohužel následně jsme začali dělat velké množství nevynucených chyb a v poločase jsme dostali soupeře do dvoubrankového vedení. Moc nám nevycházely nacvičené kombinace,“ okomentoval trenér Pavel Jelínek.

Přes prohranou první půli, bylo utkání vyrovnané a jak trenér podotkl, záleželo na našich hráčích, jaký bude další vývoj, neboť náš tým byl ten, který určoval ráz utkání svým výkonem. Soupeř se spoléhal na individuality ve svém kádru, zatímco hráči Lokotky se kolektivní hrou poměrně snadno dostávali do zakončení z výhodných pozic.

„O poločase jsme si řekli se potřebujeme zklidnit, neztrácet zbytečné míče a ještě více přitvrdit v obraně. V útoku jsme chtěli pokračovat v týmové hře. To vše si kluci vzali k srdci a perfektně to dodrželi a výsledek zvrátili na konečnou 4 brankovou výhru,“ poodhalil úspěšný plán poločasové porady trenér.

V druhé půli hráči skutečně přidali v obrané hře. Nedovolili prosazovat se nejlepšímu hráči soupeře a díky tomu mohli vyrážet do rychlých útoků. V nich pak skvěle zakončoval akce Frühauf nebo Němec a když se k nim přidal neomylný Jakub Sirotek odskočili hráči soupeři na dostatečný brankový rozdíl, který si již v závěru pohlídali.

HC Loko Vršovice – Sokol Vršovice 33:29

Komentář trenéra Pavla Jelínka:

„Chtěl bych vyzdvihnout náš rychlý přechod do útoku. Minulou sezónu jsme do něj kluky nemohli donutit a hned první zápas letošního ročníku byl k vidění celé utkání. Bohužel nám nevycházelo jeho zakončení, ale to přijde časem a bude to silná zbraň. Důležité je, že se kluci naučili za soupeřem stále běhat a tlačit útoky na nepostavenou obranu.

Zápas se bohužel tahal až téměř do samého konce, takže se nepodařilo některé hráče dostat na hřiště více než na pár minut. Sami ale dobře vědí, že jejich výkonnost a počet minut na hřišti záleží jen na nich a být u vítězného derby stojí i tak za to.

Nebudu chválit jednotlivé hráče, protože výkon byl opravdu kolektivní. Vyzdvihnu snad jen Kvída Jakubů v obraně, protože tam vyčníval. Hrál, co se učíme. Rychle, tvrdě a zepředu bez zákeřných faulů. V druhém poločase téměř vymazal nejlepšího střelce soupeře, což také dostal za úkol.

Rád bych strašně poděkoval za celý trenérský tým i hráče našim Lokoťáckým divákům! Sešel se jich sice menší počet, ale byli slyšet a hnali kluky dopředu! Věřím, že na první domácí utkání s Jabloncem jich přijde více a i díky tomu podají kluci ještě lepší výkon.“

Starší dorostenci

Starší dorostenci nedokázali navázat na výkon mladších spoluhráčů a v derby jednoznačně padli. Ani ne tak proto, že by soupeř byl výrazně lepší, ale nedokázali se prosadit z vyložených pozic proti skvěle chytajícímu brankáři soupeře.

V první půli to byl od brankáře Sokola Vršovice doslova koncert. Naši hráči se kombinační hrou dostávali do dobrých pozic, ovšem jejich střely domácí brankář doslova mazal. První branku se podařilo našim hráčům vstřelit až ve dvanácté minutě za stavu 0:6. Soupeři tak stačilo čekat v obraně na naši střelu a z rychlého útoku trestat neúspěšnou střelbu z našich hráčů.

Na naše střelce tak padla nejistota, která se v průběhu první půle měnila na frustraci. Vzhledem k tomu, že ze studijních důvodů chyběli Matěj Tůma a Jakub Plachý a energii postrádal i jinak agilní Štěpán Brabec, který ve stejný den odehrál těžké utkání první ligy za Úvaly nemohl trenér Pokorný s hráči příliš rotovat a ve hře něco změnit. První půle tak dopadla opravdu katastroficky 6:16.

Po důrazné poločasové rozmluvě se hra na hřišti skutečně vyrovnala a postupně se i překlopila kvalita na naši stranu. Hráči dokázali dohrával situace na brankoviště, kde přeci jen měli proti brankáři větší úspěšnost a postupně ukrajovali rozdíl ve skóre. Pokusy zdramatizovat utkání se ovšem nepovedly díky množství technických chyb. Přesto druhý poločas naši hráči vyhráli a přeci jen trošičku napravili dojem z první půle. Konečný stav 21:28 přesto neodráží kvalitu našeho družstva a je výrazně pod jeho možnosti. Nezbývá tedy nic jiného než věřit, že postupně půjdou výkony vpřed.

HC Loko Vršovice – Sokol Vršovice 21:28