O víkendu mužům začíná sezóna - Lokomotiva Vršovice 

  • Muži A:
  • Starší dorostenci:
  • Mladší dorostenci:
  • Starší žácí:
  • Mladší žáci:
  • minižáci:
  • Muži B:O víkendu mužům začíná sezóna

Přidáno 2019-09-16 autor   |   kategorie Muži

Přiblížil se start ligových soutěží. V neděli 22. září vstoupí do nové sezóny také družstvo mužů, a proto vám přinášíme malé ohlédnutí za loňskou sezónou a výhled do té nové. V článku se dozvíte změny v kádrech obou našich mužských družstev, předsezónní síle a přehled domácích utkání v podzimní části soutěžního ročníku 2019/20.

Muži A

Tým mužů prožil nejpovedenější sezónu po postupu do druhé ligy. V konečné tabulce se umístil na skvělém pátém místě, když z dvaceti zápasů získal dvacet bodů, za deset vítězství. Vstřelil 509 branek a obdržel 531 branek. Nejlepším střelcem týmu se stal Šimon Malý, kterému se podařilo rozvlnit síť soupeře 111krát, z toho 32 branek bylo ze sedmimetrových hodů. Druhým nejlepším střelcem byl Dominik Štraus s 90ti a třetí Jan Balcer se 79ti vstřelenými brankami.

Většinu bodů nasbíral tým v podzimní části, kdy dokázal na domácím hřišti překvapit i lídra tabulky z Třeboně. Jarní část již nebyla tolik bodově povedená, ovšem i tak se podařilo kromě Slávie a Českých Budějovic vyzrát alespoň jednou na každý tým. Celkově druhá liga – jihovýchod byla nesmírně vyrovnaná, a tak páté místo z jedenácti účastníků je skvělý výsledek a určitě nejlepší v novodobé historii.

Tím si hráči nastavili laťku hodně vysoko a bude obtížné ji vyrovnat, nebo dokonce překonat. Zvláště když tým ze studijních důvodů opustili Šimon Malý a Dominik Štraus, tedy 201 branek v uplynulé sezóně. Jinak kádr zůstává pohromadě a připojili se k němu mladí hráči z vlastního dorostu. Tým tak bude nadále spoléhat na střelecké schopnosti Jana Balcera, poctivou práci Filipa Hanka a Jana Kováře, větší brankový příspěvek se očekává od Jana Palečka, který se v průběhu loňské sezóny velmi zlepšoval a na křídlech dostanou větší prostor rychlý Dan Zíka a obětavý Vojtěch Dědek.

Zajímavé osvěžení mohou přinést výkony hráčů přecházejících ze staršího dorostu. Především od dvojice Vojta Štrobl a Štěpán Staněček se očekává, že se díky společnému systému dorostu a mužů dokáží velmi rychle adaptovat a budou důležitou součástí týmu.

Složení týmů v druhé lize doznalo pouze kosmetické úpravy. Ze soutěže se odhlásila rezerva pražského Chodova, kterou nahradil tým Dolní Cerekve. Po odchodu dvou nejlepších střelců jsou cíle jasné. Hlavní cíl bude začlenit mladé hráče do týmu mužů a pomoci jim s rychlou adaptací v dospělé soutěži. Dalším cílem pak bude záchrana v soutěži, neboť právě konfrontace s kvalitními týmy druhé ligy je důležitým schůdkem v rozvoji našeho klubu.

K prvnímu utkání vyráží naši muži do neoblíbené destinace Sezimova Ústí, kde loňské snažení ukončili nepříjemnou prohrou. Motivace na odplatu je tak velká! V druhém kole mají volný los a ve třetím kole zajíždí na půdu favorita soutěže Českých Budějovic.

Domácí utkání v podzimní části

20.10. 17:00 – Pardubice

10.11. 17:00 - Slavia Praha

24.11. 17:00 - Havlíčkův Brod

06.12. 19:00 - Strakonice

TJ Lokomotiva Vršovice

Fotogalerie

Nábor dětí

Přijďte se podívat na naše tréninky a sami uvidíte, že házená je vhodná pro Vaše děti.

Kontakty

Název klubu: TJ Lokomotiva Vršovice
Adresa:Sportovní 1380, Praha-Vršovice, 101 00
Telefon: +420 721 357 969
Bank.č.ú.: 268007836/5500
IČ: 48132179
E-mail: info@lokovrsovice.cz
Facebook:Handball Club Lokomotiva Vršovice