Zaměřeno na mladší a starší dorost - Lokomotiva Vršovice 

  • Muži A:
  • Starší dorostenci:
  • Mladší dorostenci:
  • Starší žácí:
  • Mladší žáci:
  • minižáci:
  • Muži B:Zaměřeno na mladší a starší dorost

Přidáno 2019-08-29 autor   |   kategorie Mládež

V článku vám přinášíme malé ohlédnutí za vystoupením našich dorosteneckých týmu v loňské sezóně druhých lig a současně představíme změny v kádrech, vize a ambice pro tu nadcházející sezónu. Budeme rádi, když si článek přečtete, ale ještě více oceníme, když kluky v sezóně budete pořádně podporovat, protože si to za svoji práci na trénincích zaslouží!

Hned na úvod je dobré říci, že z výsledkového hlediska obě dorostenecká družstva neměla sezónu podle představ klubu. Z různých faktorů hráči nenaplnili očekávání, které bylo v ideálních podmínkách dosažitelné. Na některé faktory se zaměříme podrobněji v článku. Druhým dechem je ovšem nutné dodat, že výkony jednotlivců a současně obou družstev měly vzestupnou tendenci, a právě to jsou ty důležité a pozitivní body do nové sezóny. Přeci jen to byla teprve první skutečná sezóna s jednotnou koncepcí směřování dorosteneckých kategorií našeho klubu, a tak se můžeme těšit, jak se změny projeví v nové soutěži, která startuje již 21. září ve vršovickém derby na Sokole Vršovice.

Mladší dorostenci

Tým mladších dorostenců se v konečné tabulce druhé ligy umístil na desátém místě, když z dvaceti zápasů získal devět bodů, vstřelil 545 a obdržel 660 branek. Nejlepším střelcem týmu se stal Jakub Kaisler, kterému se podařilo rozvlnit síť soupeře 139krát, z toho 32 branek bylo ze sedmimetrových hodů. Tým vedený trenérem Erikem Markovičem, ke kterému se v sezóně přidal navrátivší se Pavel Jelínek, střídal výborné okamžiky s těmi hrůzostrašnými.

Právě kolísavost výkonů byla hlavním důvodem, proč se týmu nepovedlo umístit lépe. Je jen těžko vysvětlitelné, že hráči dokázali porazit suverénního lídra tabulky ze Šťáhlav, rozstřílet Mělník 46 brankami v jednom utkání, remizovat s pražskou Duklou B a nebo dojít do b-finále Prague Handball Cupu a následně po povedeném utkání totálně vyhořet se soupeři ze dna tabulky. Ke konci sezóny se výkyvy ve výkonnosti přeci jen ustálily, ovšem v řadě utkání chyběl pomyslný krok – jedna, nebo dvě branky, aby se podařilo bodovat. Charakteristickým znamením družstva byl, i přes prohry, vysoký počet vstřelených branek v každém utkání. To určitě přirozeně patří k této věkové kategorii, ale současně to ukazuje na velmi dobrý Útočný potenciál týmu. Největší problém tak byl s obrannou fází včele s brankářem. Do sezóny družstvo vstupovalo s talentovaným Lukášem Přibylem, který měl být velkou oporou týmu. Bohužel Lukáše Přibyla z většiny utkání vyřadily zdravotní indispozice, a tak branku hájil začínající Jan Rychetský. Postupem času se Honza vypracoval v dobrého brankáře, ovšem daň za nováčkovství se podepsal na celém týmu. Celkově obranná hra postrádala zdravou agresivitu. Většina hráčů neměla zautomatizované základní činnosti obránce, což museli dohánět právě nasazením a vzhledem k útočně laděné skladbě týmu se hráčům „dozadu“ moc pracovat nechtělo.

Na výkonnosti se také podepsala zranění či odchody. Pavel Veith byl vyřazen ze hry na větší část sezóny kvůli vážné zlomenině ruky, kterou utrpěl v derby se Sokolem. Opakované zdravotní trable nedovolovali naplno využít potenciálu rychlého a obětavého Matěje Tůmy a po celou sezónu laboroval s nemocemi taky pivot David Kropík. Tým se v jarní sezóny musel obejít bez druhého nejlepšího střelce týmu Šimona Vaňka, který se propracoval do kádru prvoligového klubu Talentu Plzeň. Ostatní hráči museli opory nahradit. Dostali více prostoru na hřišti a i bez těchto lídrů se jim dařilo svoje výkony posouvat vpřed, bohužel jak jsme již psali výše, pokaždé chyběla jedna nebo dvě branky, aby výsledek byl příznivý.

Právě zlepšující se výkony jsou příslibem do další sezóny. Celá řada opor se sice přesunuje do kategorie starších dorostenců, ovšem v týmu zůstávají silné individuality jako Lukáš Přibyl, nebo Kvído Jakubů. Po zdravotní pauze se do sestavy vrací Pavel Veith. K nim se připojí náš silný ročník 2004 okolo hráčů Jana Frühaufa a Davida Němce, kteří nasbírali moře zkušeností jak v celorepublikové soutěži žákovské ligy, tak ve výběrech kraje. Přechod do dorostenecké kategorie pro ně nebude jednoduchý, ovšem věříme, že se rychle rozkoukají a své kvality prokáží i o úroveň výš.

Mladší dorostenci již absolvovali soustředění a nyní se připravují v Praze. První zářijový víkend vyrazí na turnaj do Pardubice, kde již budou ladit sestavu a souhru k prvnímu ostrému utkání na Sokole Vršovice dne 21.9. od 14:00.

Starší dorostenci

Tým starších dorostenců se v konečné tabulce druhé ligy umístil na osmém místě, když z dvaceti zápasů získal patnáct bodů, vstřelil 540 a obdržel 539 branek. Nejlepším střelcem týmu se stal Štěpán Brabec, který na své konto připsal 118 branek. Druhý nejúspěšnější střelec týmu Štěpán Staněček se trefil 76krát. Křídlo Martin Bullant se propracoval do kádru mistra České Republiky Dukly Praha. Tým zahájil sezónu pod vedením trenéra Jana Salače, který se ovšem po prvním utkání přesunul do nejvyšší ženské soutěže Mol ligy k týmu DHC Slavia Praha. Vedení družstva se tak ujal trenér mužů Antonín Pokorný, kterému asistoval Marian Šiška.

Uplynulá sezóna byla tou první v novodobé historii Lokotky, kdy starší dorost byl tvořen pouze hráči příslušné věkové kategorie. Nemusel být nutně doplňován mladšími hráči, nebo hostováním z jiných klubů a dosáhl zatím nejlepšího umístění ve druhé lize. Vzhledem k tomu, že osu týmu tvořili hráči jako Štěpán Staněček, Vojtěch Štrobl, nebo Jan Markes, kteří měli s touto kategorií už dvouleté zkušenosti, byla očekávání možná přehnaně velká. S vysokými ambicemi spojený tlak na dobré umístění měl svůj vliv na psychiku zkušených hráčů. V důležitých momentech najednou byli v nové roli, že oni jsou těmi, kteří mají tým vést, a ne vždy se jim podařilo tento tlak zvládnout. I proto v celé řadě utkání s týmy ze středu tabulky naši hráči prohráli o branku nebo dvě.

Sezóna byla ovlivněna i dalšími faktory. Jednoznačně týmu nepomohla brzká změna trenéra, když v přípravě se hráči soustředili na koncept Jana Salače a najednou po prvním utkání se v průběhu sezóny začala hra měnit pod vedením trenéra Antonína Pokorného. I proto jarní část byla mnohem úspěšnější než ta podzimní, kdy hráči některé body doslova ztratili. V jarních bojích ovšem dokázali tyto body získat poctivou organizací hry. Zlepšené výkony v druhé polovině sezóny byly odrazem tréninkové docházky a s tím spojené snahy hráčů o dodržování herního plánu. I když se týmu nevyhnula zranění nebo časté zdravotní problémy některých hráčů, dokázali se ostatní na utkání dobře připravit a držet nastavenou strategii což jim přineslo spoustu pozitivních výsledků.

Pozitivní byl pak obraz hry, které družstvo v závěru sezóny předvádělo. Troufáme si tvrdit, že neslo parametry moderní házené. Tým se opíral o kvalitní střelbu spojek z větší vzdálenosti. Rychlý přechod do útoku a nápadité řešení herních kombinací. I když třeba družstvo nebylo výsledkově úspěšné, snažilo se soupeřům vnutit svůj styl hry a dostat je pod tlak. I obranná hra se v průběhu sezóny výrazně zlepšila tak, že nakonec z toho byla kladná bilance vstřelených a obdržených branek.

Vzhledem k tomu, že drtivá většina kádru zůstává v této sezóně dále ve starším dorostu, mohlo by se družstvo pokusit o vylepšení letošního výsledku. Tým se dále bude opírat o střelce Štěpána Brabce a Jakuba Příbramského. K nim se z mladšího dorostu připojí nejlepší střelec Jakub Kaisler a hbitý Matěj Tůma. Hodně se očekává i od spolupráce leváků Jakuba Plachého a Vojty Bartoše. Do role lídra pomalu dozrává univerzál Pavel Kopecký, který by měl kluky strhnout svojí bojovností. Těší nás také návrat po roční pauze Lukáše Zahradníka. Tým je tak na novou sezónu velmi dobře poskládaný z hráčů, kteří mají velkou chuť se zlepšovat a už se nemůžeme dočkat až to celé začne. Po několika přátelských utkáních se ostrý start sezóny odehraje v hale Sokola Vršovice. Derby se uskuteční 21. září od 18:00 a budeme moc rádi, když budete při tom a pořádně kluky povzbudíte v boji proti velkému favoritovi celé soutěže! Jak se ale říká, derby nemá favorita! =)

TJ Lokomotiva VršoviceFotogalerie

Nábor dětí

Přijďte se podívat na naše tréninky a sami uvidíte, že házená je vhodná pro Vaše děti.

Kontakty

Název klubu: TJ Lokomotiva Vršovice
Adresa:Sportovní 1380, Praha-Vršovice, 101 00
Telefon: +420 721 357 969
Bank.č.ú.: 268007836/0300
IČ: 48132179
E-mail: info@lokovrsovice.cz
Facebook:Handball Club Lokomotiva Vršovice