Ohlédnutí za uplynulou sezónou mládeže - Lokomotiva Vršovice 

 • Muži A:
 • Starší dorostenci:
 • Mladší dorostenci:
  Zápasy Doma: 27.09. 12:00 - Dukla B || 18.10. 12:00 - Mělník || 01.11. 12:00 - České Budějovice || 22.11. 14:00 - Louny
  Zápasy Venku: 20.09. 16:00 - Chrudim || 04.10. 14:00 - Chodov || 10.10. 10:00 - Liberec || 25.10. 16:00 - Most
 • Starší žácí:
 • Mladší žáci:
 • minižáci:
 • Muži B:Ohlédnutí za uplynulou sezónou mládeže

Přidáno 2019-08-27 autor   |   kategorie Mládež

Přinášíme vám ohlédnutí za loňskou sezónou z pohledu naší mládeže. V článku se dozvíte, jak se dařilo našim hráčům v pražském přeboru, jak trénovali a zlepšovali se a co se povedlo starším žákům dokázat. Současně si můžete přečíst co na jednotlivé kategorie čeká, co nového připravujeme a kdy můžete týmy vidět na turnajích.

Začneme nejdříve našimi nejmenšími – tedy minižactvem. Družstvo vedené Michalem Štroblem a Jakubem Jandou trénovalo pravidelně dvakrát týdně a účastnilo se převážně turnajů pořádaných pražským svazem házené. Turnaje se hrají bez počítání skóre, a tak se mohou trenéři v klidu soustředit na plné rozvíjení všestrannosti každého hráče jak na trénincích, tak na turnajích. V této kategorii jde především o budování kladného vztahu ke sportu, přípravu na tréninkovou pravidelnost a vytváření správných základů pro házenou. Což se trenérům podařilo. Na tréninky docházelo zpravidla 15 – 20 hráček a hráčů a každý z nich si mohl užití velkou spoustu turnajů, pokud o to měl zájem. Na turnajích pak hráči předváděli hezké výkony a bylo na nich vidět, že je házená opravdu baví. Velké zlepšení v házenkářských dovednostech nastalo u hráčů, kteří se nyní budou přesouvat do kategorie mladších žáků, ať už u Romana Konšela, Josefa Prachaře nebo Dominika Parýzka. Poděkování určitě zaslouží i rodiče všech hráčů, kteří byli svým dětem velkou oporou a na každém turnaji je podporovali.

V letošní sezóně čekají naše minižáky opět turnaje pražského přeboru v miniházené. Zároveň bychom rádi, za podpory rodičů, vyrazili i na některé mimopražské turnaje a nejméně jeden vícedenní turnaj, abychom hráčům dopřáli nové zážitky. Zkušenosti z mimopražských turnajů je mohou v jejich sportovním rozvoji velmi obohatit. Současně plánujeme větší zapojení dalších trenérů do tréninkového procesu, abychom s hráči mohli pracovat v menších skupinkách, kde budou více zapojeni a tím si i trénink intenzivněji užijí.

Další naší kategorii je družstvo mladších žáků. Výkonnostní a dovednostní posun hráčů vedených trenérským triem Antonín Pokorný, Petr Vocetka a Adriana Marešová, byl nejlépe vidět na zlepšujících se výsledcích pražského přeboru mladších žáků. Na prvním turnaji v září hráči všechna utkání prohráli, postupně přidávali nějaké výhry, až na posledním turnaji v sezóně v květnu všechny své protivníky porazili. Trenéři po celou sezónu pracovali s 26 ti hráči na třech trénincích týdně. Všechny tréninky byly plné her, zaměřeny na soutěžení a osvojení správných házenkářských návyků. Právě díky hrám a soutěžím se hráči intenzivně zlepšovali, protože taková náplň hráče bavila a současně nutila na každém tréninku pracovat co nejlépe. Tradičně v zimní přestávce hráči vyrazili na několik mimopražských turnajů, kde měli možnost konfrontovat svou hru s týmy z jiných koutů republiky. I tyto zkušenosti byly pro hráče velmi cenné a zážitky si jistě budou pamatovat ještě dlouho.

Družstvo mladších žáků, podobně jako každý rok čeká výrazná proměna. Celá řada hráčů se přesouvá do kategorie starších žáků, a naopak přibydou nově hráči z minižáků a noví hráči ze školních kroužků, které si vychováváme přímo na školách. Náplň letošní sezóny bude podobná jako v té předchozí. Nově bychom rádi přihlásili družstvo do kvalifikace házenkářského desetiboje, abychom si vyzkoušeli také nové dovednosti, nejen ty házenkářské. Drobných změn se také dočká trenérské složení. Do tréninku by se měli více zapojit naši mladí začínající trenéři, kteří v loňském roce absolvovali trenérský kurz.

Nejstarší kategorie starších žáků v loňském roce posunula svoji výsledkovou laťku pořádně vysoko a zopakovat takovéto výsledky bude pro nově poskládané družstvo opravdu náročné. Do sezóny vstoupili starší žáci rozděleni do dvou družstev tak, aby každý hráč mohl nastoupit v dostatečném počtu utkání a co nejvíce se tak zlepšovat v herních dovednostech. V podzimní kvalifikaci žákovské ligy se pak podařil důležitý, a v našem klubu historicky první, krok v podobě postupu do celostátní soutěže starších žáků nazvané Žákovská liga. Proto také v jarní části sezóny hrál turnaje pražského přeboru jen jeden tým a druhý tým objížděl házenkářky vyspělé kluby po celé republice v turnajích žákovské ligy. Oba týmy dosáhli pod vedením trenérů Jakub Mach a Stanislav Doležal hezkých výsledků. V pražském přeboru se hráči umístili na celkovém druhém místě hned za pražskou Duklou. V žákovské lize zavítali na turnaje do Karviné, Zubří, Frýdku Místku nebo Telnice a vyzkoušeli si jaké to je hrát proti těm nejlepším. Výraznější výsledkový úspěch se nedostavil, ale současně hráči herně nepropadli a v historicky první účasti mezi elitou nasbírali nespočetně zkušeností, které se teď pokusí zúročit v kategorii mladšího dorostu. Velmi dobré výkony našich hráčů neunikly pozornosti ani trenérům výběrů kraje, a tak si hráči David Němec, Jan Fruhauf a David Hasman užili závěrečný turnaj výběrů krajů a v ostravské Ostravar Aréně si na krk pověsili stříbrné medaile za druhé místo v ČR.

Do nové sezóny vstupuje tým po velké obměně. V týmu zůstali loňské opory Šimon Švejcar a Dimo Dmitriiev. Velký dovedností progres také zaznamenal Bruno Bárta a brankář David Hasman. K nim se přidají loňští mladší žáci, a tak uvidíme, jak se jim podaří napodobit své loňské předchůdce. Trenérské složení zůstává stejné, jen by mělo být opět doplněné o začínajícího trenéra Vojtu Štrobla, který si v loňském roce dokončil trenérskou licenci a s týmem již absolvoval soustředění v srpnu. První turnaj pražského přeboru čeká na hráče již druhou zářijovou sobotu. Takže přejeme mnoho úspěchů, ale především zážitků s házenou.

TJ Lokomotiva Vršovice
Fotogalerie

Nábor dětí

Přijďte se podívat na naše tréninky a sami uvidíte, že házená je vhodná pro Vaše děti.

Kontakty

Název klubu: TJ Lokomotiva Vršovice
Adresa:Sportovní 1380, Praha-Vršovice, 101 00
Telefon: +420 721 357 969
Bank.č.ú.: 268007836/0300
IČ: 48132179
E-mail: info@lokovrsovice.cz
Facebook:Handball Club Lokomotiva Vršovice