Mladší žáci vyhráli turnaj pražského přeboru - Lokomotiva Vršovice 

  • Muži A:
  • Starší dorostenci:
  • Mladší dorostenci:
  • Starší žácí:
  • Mladší žáci:
  • minižáci:
  • Muži B:Mladší žáci vyhráli turnaj pražského přeboru

Přidáno 2019-05-27 autor   |   kategorie Mladší žáci

Mladší žáci si užili poslední turnaj pražského přeboru naplno. Za krásného sobotního počasí se na našem venkovním hřišti konal poslední turnaj pražského přeboru mladších žáků. Naši hráči se střetli s týmy Dukly Praha C, Sokolem Vršovice, Hostivicema 2007 a Chodovem B. Pro řadu hráčů to byl poslední turnaj za mladší žáky, a tak se před domácím publikem chtěli vytáhnout.

V úvodním utkání s tradičním soupeřem ze Sokola Vršovice chtěli naši hráči zlomit nepříznivou bilanci ve vzájemných zápasech. Hned od úvodu utkání se snažili hrát naplno a přesně podle toho, jak trénují. Tedy zodpovědně bránit a snažit se vstřelit rychlé branky. Poté, co hráči zpřesnili střeleckou mušku, začali soupeři brankově utíkat. Díky tomu, že do utkání zasáhli všichni hráči, dokázali hráči Loko Vršovice hrát stále rychlou házenou a v druhé části utkání už soupeře výrazně přehrávali. Konečný výsledek 23:13 hovoří za vše.

Ve druhém utkání sehráli naši hráči nejlepší utkání v turnaji. Díky skvělým zákrokům brankáře a následným rychlým útokům se dostali do vedení, které si udržovali až do konce. Důležitá byla také souhra v postupném útoku, která umožnila vstřelit spoustu jednoduchých branek. Ukazuje se, že házená, kterou se na Loko snažíme vštěpovat do hráčů, je účinná. Výsledek utkání 22:18 byl opět zásluhou všech hráčů.

Ve třetím utkání proti minižákům z Chodova zasáhli do hry pouze hráči, kteří v příští sezóně budou hrát v kategorii mladších žáků. Vedli si skvěle a ukázali, že i v příští sezóně se máme na co těšit. Konečný výsledek 16:5 byl zásluhou především neskutečného výkonu brankáře Michala Maška.

V posledním utkání proti Hostivicím pak naplno ukázali hráči všechno, co umí. Vysunutou obranou odebírali soupeři míče, stříleli branky z rychlých útoků a v postupném útoku, pak ukázkově útočily do volných prostorů, čímž nacházely volné spoluhráče, kteří s přehledem skórovali. Konečný výsledek 26:17 je krásnou ukázkou toho, jak se naši v průběhu ročníku neuvěřitelně zlepšili ve všech činnostech, a především v těch útočných.

V celé sezóně zaznamenali všichni hráči neskutečný posun. Je vidět, že k tréninkům přistupovali zodpovědně, že je tréninky bavili, a že se chtěli učit nové věci. Díky tomu se výkony hráčů turnaj od turnaje lepšily. Největší radost ovšem máme z toho, jakou skvělou partu všichni hráči vytvořili. Zkušenější hráči podporovali ty mladší. V každém utkání si po podařené akci hráči plácli. Na turnajích mezi utkáními tvořili jednu partu, ne malé skupinky a během celé sezóny prožili společně výhry, prohry, zábavu, problémy i všechny zážitky. Proto postupné loučení s hráči ročníku 2006 vyvolává v celém týmu slzičky a přejeme jim mnoho dalších zážitků, ale i úspěchů ve starší kategorii.

 

Komentář trenéra A. Pokorného k turnaji:

„Hráči si ode mne vyslechli obrovskou pochvalu. Výsledky turnaje byly zásluhou každého jednotlivce v týmu, který se snažil v rámci svých schopností zahrát nejlépe, jak může, a z toho mám velkou radost. Největší radost mi ovšem hráči udělali týmovostí. Celý rok tvořili skvělou partu, kterou ovšem nepřenášeli do utkání. V zápasech hráli velmi individuálně, nebo nechávali zodpovědnost na jednom dvou hráčích. Nyní se hráčům podařilo vytvořit partu i na hřišti při utkání a koukat na jejich kolektivní výkony byl opravdu zážitek. Najednou vše, co trénujeme, jednoduše a účelně vycházelo. “

TJ Lokomotiva Vršovice

Fotogalerie

Nábor dětí

Přijďte se podívat na naše tréninky a sami uvidíte, že házená je vhodná pro Vaše děti.

Kontakty

Název klubu: TJ Lokomotiva Vršovice
Adresa:Sportovní 1380, Praha-Vršovice, 101 00
Telefon: +420 721 357 969
Bank.č.ú.: 268007836/0300
IČ: 48132179
E-mail: info@lokovrsovice.cz
Facebook:Handball Club Lokomotiva Vršovice