• minižáci:
  • Muži B:

Mladší dorost přehrál „polovinu Evropy“!

Přidáno 2019-04-27 autor   |   kategorie Mladší dorostenci

Výborně se na největším mezinárodním halovém turnaji v házené pro mládež (Prague Handball Cup) představili kluci z mladšího dorostu. I když počáteční zápasy nedopadly nejlépe, kluci šli do hry s vervou a nasazením, jaké jsme u nich dlouho neviděli. Rvali se o každou branku, a i když prohráli, byla to hra, na kterou se bylo radost koukat.

V základní skupině kluci měli poměrně těžké soupeře (vítěz skupiny KSLI Kiev se propracoval v playoff A do čtvrtfinále) a po 5 zápasech zaznamenal tým Loko pouze 1 výhru. Postup do hlavní skupiny A byl tedy ztracen.

Ale poslední zápas základní skupiny s Bezirksauswahl Altbayern byl zlomový. Až do 19. minuty byl zápas vyrovnaný, pak ale soupeř podlehl sérii našich 5ti gólů za sebou a byla tu první výhra.

Kluci postoupili do playoff B, kde za jitřené atmosféry v hale ve Střešovicích postupně porazili Køge Håndbold II (10:7), TG Neureut (17:9), HSG Eckbachtal II (14:12) a v semifinále narazili na našeho ligového soupeře TJ Sokol Úvaly. Tady se už začala projevovat velká únava po dlouhém turnaji a i když kluci ve 23. minutě vedli o 4 branky, zápas skončil těsně, ale přeci jen našim vítězstvím 12:11.

Kluci se tedy probojovali do finále playoff B, kde sice podlehli Køge Håndbold I 16:6, ale na celé své vystoupení na PHC mohou být právem hrdí. Nějakým kouzlem se tým konsolidoval, i hráči, kteří běžně nejsou tak aktivní, jak by mohli, ze sebe vydali vše. Kluci makali a hráli týmově. Nestavěli vše pouze na jednoho, dvou hráčích, ale všichni na sebe přebírali zodpovědnost za hru. Viděli jsme spoustu zdařilých útočných kombinací a velmi vylepšenou obranu.

Klukům gratulujeme k úspěchu a obrovský dík patří koučům, kteří kluky vedli a hlavně motivovali!