Starší dorostenci přehráli soupeře z čela tabulky - Lokomotiva Vršovice 

  • Muži A:
  • Starší dorostenci:
  • Mladší dorostenci:
  • Starší žácí:
  • Mladší žáci:
  • minižáci:
  • Muži B:Starší dorostenci přehráli soupeře z čela tabulky

Přidáno 2019-03-18 autor   |   kategorie Starší dorostenci

Po skvělém výkonu v Havlíčkově Brodě a zisku dvou bodů čekala na naše starší dorostence velmi těžká zkouška. V neděli 17. března v domácí hale hostili soupeře z Bělé pod Bezdězem, kterému v současné době patří třetí příčka v tabulce. Navíc si v minulém kole hráči Bělé vyšlápli na lídra soutěže Sokol Vršovice, kterého jednoznačně přehráli 41:32. Tento výsledek vzbuzoval velký respekt, zvláště, když trenéři HC Loko nemohli počítat s nejlepším střelcem Brabcem a dlouhodobě zraněným Příbramským.

Na jaře jsou výkony našeho týmu starších dorostenců velmi dobré a výrazně nad očekávání, vzhledem k tomu, jak se týmu dařilo v podzimní části. Výhry v Pardubicích, Havlíčkově Brodě a potrápení silných Úval dodaly našim hráčům sebevědomí. I proto do utkání s Bělou vstupovali hráči s odhodláním se sportovně poprat o co nejlepší výsledek. Soupeř nepřijel kompletní, ovšem měl ve svém středu nejlepšího střelce soutěže Humpolu, zato domácí se bez svého nejlepšího střelce Brabce museli obejít.

Od úvodního hvizdu hráli naši hráči velmi koncentrovaně a odhodlaně. Hrála se vyrovnaná házená. Kdy našim střelcům se dařilo odpovídat na přesné zásahy již zmíněného Humpoly. Několikrát mohli naši hráči jít do vedení, ale v cestě jim stál skvěle chytající brankář soupeře. Bylo tak jasné, že cesta k dobrému výsledku povede přes proměňování našich šancí.

Ovšem brzy přišel rozhodující okamžik utkání. Již v polovině prvního poločasu byl vyloučen brankář soupeře za sražení našeho hráče na polovině hřiště, a protože měl soupeř jen jednoho brankáře, musel do brány hráč z pole. Frustrovaní hráči hostů se ihned po té dopustili několika nedovolených zákroků, za které byli vyloučeni a naši hráči dokázali přesilové hry dokonale využít k odskočení soupeři. Velmi dobře v té chvíli řídil hru Štrobl a dařilo se našim levákům Turnerovi Bartošem.

Mohlo by se zdát, že utkání je rozhodnuté, ale soupeř z Bělé má svoji kvalitu, a i zaskakující brankář předvedl, že se míče nebojí. Takže naši hráči museli stále koncentrovaně bránit a vytvářet si správné střelecké příležitosti. V posledních pěti minutách se zrodil zřejmě rozhodující náskok, když se po dobrých obranných zákrocích našich hráčů prosadil několikrát po sobě Bullant z rychlého útoku, šlo se do šaten s vedením o osm branek.

Po té, co se podařilo našim hráčům ustát úvodní tlak soupeře v druhém poločase díky dobrému výkonu brankáře Markese a přesným střeleckým zásahům Staněčka a Turnera, dovedli naši starší dorostenci utkání k vítěznému konci.

 

HC Loko Vršovice : Bělá pod Bezdězem                 42:25     (20:12)

Branky a sestava zde.

Komentář trenéra A. Pokorného:

Získali jsme body, které jsme nečekali a naprosto po zásluze. Utkání ovlivnilo vyloučení soupeřova brankáře, který do té doby byl vynikající. Dalo by se říct, že jsme měli štěstí, ovšem je potřeba zdůraznit, že vyloučení pramenilo z nasazení našich hráčů a snahou bojovat o každý míč, tedy šli jsme tomu naproti. Je potřeba poděkovat soupeři z Bělé za korektně odehrané utkání. Ne každý soupeř by k tomu takto přistoupil a také smekám za nasazení hráčů Bělé i za nepříznivého stavu. Nerad vyzdvihuji jednotlivé naše hráče, ale určitě si to zaslouží brankář Markés, který se po slabším podzimu dostává do skvělé formy. Jinak čtvrtá výhra z posledních pěti utkání je skvělá a současně zavazující. V takovýchto soustředěných výkonech musíme pokračovat!

TJ Lokomotiva VršoviceFotogalerie

Nábor dětí

Přijďte se podívat na naše tréninky a sami uvidíte, že házená je vhodná pro Vaše děti.

Kontakty

Název klubu: TJ Lokomotiva Vršovice
Adresa:Sportovní 1380, Praha-Vršovice, 101 00
Telefon: +420 721 357 969
Bank.č.ú.: 268007836/0300
IČ: 48132179
E-mail: info@lokovrsovice.cz
Facebook:Handball Club Lokomotiva Vršovice