Starší dorostenci v Havlíčkově Brodě úspěšní - Lokomotiva Vršovice 

  • Muži A:
  • Starší dorostenci:
  • Mladší dorostenci:
  • Starší žácí:
  • Mladší žáci:
  • minižáci:
  • Muži B:Starší dorostenci v Havlíčkově Brodě úspěšní

Přidáno 2019-03-11 autor   |   kategorie Starší dorostenci

S obavami ovšem i s odhodláním získat důležité dva body odjížděl tým starších dorostenců do Havlíčkova Brodu. Obavy způsobovala především početná marodka. Během týdne se v kabině prohnala viróza, která umožnila odjet k utkání pouze v devíti lidech, z nichž nebyli všichni stoprocentně fit. Přesto odhodlání porazit tabulkového souseda a přiblížit se týmům nad námi bylo velké.

V předchozích dvou jarních kolech se tým starších dorostenců ukázal v dobré formě, kterou přes zimní období získal. V Pardubicích dosáhl vítězství, když předvedl jeden z nejlepších výkonů v letošní sezóně. Doma proti favorizovaným Úvalům hrál také velmi dobře, ovšem na body to nestačilo. V Havlíčkově Brodě chtěli hráči potvrdit, že ty výkony nebyly náhodné a že se tým pomalu učí zvládat a vyhrávat vyrovnaná utkání.

Ve sportovní hale Havlíčkova Brodu se našim týmům dlouhodobě nedaří. Domácí dokáží ve svém prostředí vystupňovat tlak na soupeře, díky svému aktivnímu až agresivnímu pojetí hry, tak, že soupeře zlomí. Což se tentokrát nestalo, ale pojďme postupně.

Naši hráči se aktivního vstupu domácích do utkání nezalekli a kombinační hrou si vytvářeli velmi dobré střelecké pozice, které ovšem neproměňovali, díky skvělému brankaři soupeře. Obrana fungovala dobře, ale přesto se soupeři dařilo nečekanými akcemi nebo utajenými střelami skórovat.  Proto byl úvod vyrovnaný a soupeř vedl o gól o dva. Vše zlomil náš time-out v polovině první půle. Hráči se přestali rozptylovat tvrdou hrou soupeře a začali proměňovat své šance. Střelecky tým táhl Staněček Brabcem a když se k tomu přidala i parádní spolupráce dvojice MrkalBrabec v obraně, která zcela vymazala nejlepšího střelce Brodu, vypracoval si náš tým do poločasu čtyřbrankové vedení. Jediným zádrhelem byl druhý dvojminutový trest pro důležitou operu Staněčka, který do druhé půle nastupoval s velkým varováním.

V druhé půli bylo důležité ustát opět úvodní nápor domácích, kteří po poločasové důrazné domluvě domácího trenéra se pokusili na hřišti opět přitvrdit. Hráči Lokotky, ale zůstali pevní a koncentrovaní a soupeři dále brankově odskakovali. Dařilo se zejména Vocetkovi, který v důležitých okamžicích proměnil své náskoky z křídla a příjemně překvapil Sadílek na pivotu. Soupeř se pak odhodlal k osobní obraně na našeho aktivního hráče Brabce, čímž trochu narušil naši souhru a zmírnil rozdíl ve skóre, který narostl až na deset branek, přesto byl náš výpadek jen krátký, a tak se naši hráči zodpovědností a týmovým pojetím mohli radovat z druhého jarního vítězství o osm branek.

Havlíčkův Brod – HC Loko Vršovice    22:30 (13:17)

Branky a sestava zde.

Komentář trenéra A. Pokorného:

Vítězství v Havlíčkově Brodě si velmi ceníme. Hráči ukázali charakter, když v oslabené sestavě a někteří s podlomeným zdravím, dali do těžkého utkání vše. Vyrovnali se s agresivní hrou soupeře a hráli přesně podle herního schématu, který jsme se stanovali. Zaslouží si obrovskou pochvalu. Je vidět, že se nám podařilo dát tým hlavně po psychické stránce přes zimu dohromady a hráči si daleko více věří. Na tabulku se nekoukám, jdeme postupně zápas od zápasu. Nyní přijdou ty těžké, ale věřím, že pokud se dáme za týden zdravotně dohromady, jsme schopni v domácím prostředí potrápit kohokoliv, jak se nám to dařilo proti Úvalům.

 

TJ Lokomotiva VršoviceFotogalerie

Nábor dětí

Přijďte se podívat na naše tréninky a sami uvidíte, že házená je vhodná pro Vaše děti.

Kontakty

Název klubu: TJ Lokomotiva Vršovice
Adresa:Sportovní 1380, Praha-Vršovice, 101 00
Telefon: +420 721 357 969
Bank.č.ú.: 268007836/0300
IČ: 48132179
E-mail: info@lokovrsovice.cz
Facebook:Handball Club Lokomotiva Vršovice