• minižáci:
  • Muži B:

Parádní vstup do jara v podání mužů

Přidáno 2019-02-25 autor   |   kategorie Muži

V neděli 24. února začala pro naše týmy jarní část ligové sezóny a začátek to byl nadmíru úspěšný. Muži společně se staršími dorostenci vyloupili Pardubice. Dokázali zvítězit na půdě soupeře, proti kterému se nám v minulosti příliš nedařilo a odvezli si všechny body. Zatímco u starších dorostenců se výhra dala očekávat, u můžu se jednalo o velkou senzaci, neboť Pardubice do tohoto kola vedly druholigovou tabulku. Házenkářské jaro nám tak začalo velmi slibně a hned tento víkend můžete naše hráče vidět v akci na domácí palubovce.

2. liga muži HC Pardubice : HC Loko Vršovice 26:29 (11:18)

Utkání dvou rozdílných poločasů se zaslouženým vítězstvím pro naše hráče. Tak by se ve zkratce dalo shrnout první jarní utkání mužů. Po kvalitní herní zimní přípravě vstoupili naši muži do utkání velmi koncentrovaně a poctivou prací v obraně a pestrým útokem si pomaloučku začali budovat mírný náskok. Především náš obranný střední blok v kombinaci s brankářem Chvojkou fungoval skvěle, takže Pardubičtí se prosazovali pouze z křídel a nebo semimetrových hodů. Důležité bylo, že naši hráči na každou branku dokázali okamžitě reagovat podobně a také využít každé příležitosti po soupeřově chybě. Střelecky se z větší vzdálenosti chytil Jan Balcer, čímž vytvořil otevřenější prostory na brankovišti soupeře pro ostatní hráče. Rozdíl ve skóre narostl až na sedm branek a když se na konci prvního poločasu podařilo našim hráčům ustát tři dvouminutové tresty v řadě, odcházelo se do kabin za velmi překvapivého výsledku 11:18 pro Loko Vršovice. Bylo jasné, že domácí, před solidně zaplněným hledištěm, budou muset přidat a že druhý poločas bude ještě náročný. Našim mužům se ale podařilo ustát tlak soupeře v úvodu druhé půle, který za čtrnáct minut snížil pouze o jednu branku. Následně i zásluhou několika dalších vyloučení začaly našim hráčům docházet síly. Střely z dálky již neměly takovou razanci. Soupeř začal ukrajovat z našeho náskoku čím dál více a tím ucítil šanci utkání zvrátit. Ovšem nestalo se tak. Bojovností a střeleckou chutí Dominika Štrause nedovolili naši hráči soupeři snížit na více jak dvě branky a dotáhli tak celé utkání do skvělého, překvapivého, ale naprosto zaslouženého vítězství!

Hodnocení trenéra Antonína Pokorného:

Jak hodnotíte utkání v Pardubicích?

Je to pro mne obrovské překvapení. Proti Pardubicím se nám nikdy moc nedařilo, tentokrát to ale bylo jiné. Především první poločas jsme sehráli přesně podle našich představ. Poctivě jsme bránili a v útoku se velmi snadno prosazovali díky našemu systému hry. Za tu zodpovědnost musím hráče pochválit. I druhý poločas jsme zvládli skvěle. Soupeř sice pomalu zmenšoval náš náskok, ale my hráli přesně tak, jak jsme potřebovali. Po celou dobu utkání jsme vývoj kontrolovali.

Skutečně jste se v druhé půli nebál, že o vedení přijdete?

Opravdu jsem tentokrát nepochyboval ani na chvíli. Kluci si za tím vítězstvím šli od první minuty. Nevím, jestli nás Pardubičtí podcenili, ale myslím, že jsme chtěli víc než oni v každém okamžiku utkání a to rozhodlo.

Po úspěšné přípravě jste si nyní odvezli body ze hřiště lídra tabulky, čím si to vysvětlujete takový úspěch?

Jedna vlaštovka jaro nedělá. My musíme vycházet z naší poctivé házené pořád. V přípravě jsme se zaměřili na to, co nás trápilo na podzim a to bylo řešení herních situací v útoku. I proto jsme zvolili model s několika turnaji, abychom si proti různým soupeřům zkoušeli to, co chceme hrát a hráči tu herní přípravu pojali velmi dobře. Více se sehráli a také strávili spolu více času. I proto bylo pro mne velmi milé překvapení, že jsme proti tak silnému soupeři dokázali vstřelit dvacetdevět branek.

Takže žádný fyzický dril jak je obvyklé?

Ne, běhání a posilování bez míče opravdu moc nebylo. Musím se smát, když trenér soupeře z druhé ligy dává prohlášení jak se měsíc nebo dva věnovali jen fyzické kondici. Za dva až tři tréninky týdně nemůžeš fyzickou kondici zlepšit, maximálně udržet, navíc to ani hráče nebaví a všechny tréninky neodchodí. Takže je to úplně ztráta času. Ano, zvýšili jsme intenzitu tréninků, ale vše herně a s míčem a v systému hry.

V příštím kole přivítáte Úvaly v pozici favorita. Co od utkání očekáváte?

Bude to velmi těžké utkání. Úvaly hrají v letošním ročníku velmi pěknou a dobrou házenou, takže za favorita nás příliš nepovažuji. Musíme hrát svůj poctivý handball a využít našeho domácího prostředí. Určitě věřím, že jsme naše fanoušky nalákali a že nám pomohou utkání zvládnout.