Hodnocení dosavadních výkonů starších žáků - Lokomotiva Vršovice 

  • Muži A:
  • Starší dorostenci:
  • Mladší dorostenci:
  • Starší žácí:
  • Mladší žáci:
  • minižáci:
  • Muži B:Hodnocení dosavadních výkonů starších žáků

Přidáno 2018-10-27 autor   |   kategorie Starší žáci

V letošním ročníku Pražského přeboru starších žáků startují naše dva týmy. Tým zkušených hračů se drží v popředí tabully a postupně zlepšuje svoji výkonnost. Nováčci naopak sbírají cenné zkušenosti v Bé týmu, které by měli zužitkovat v příštím roce. "I když v případě nemocí je to komplikované, jsme s rozhodnutím postavit dva týmy do soutěže velmi spokojeni. Všichni hráči mají velké herní vytížení a díky tomu se mohou zlepšovat, ale i bavit hrou. To je pro nás podtatné!" komentuje šéf trenér mládeže Antonín Pokorný.

A jak si naše týmy vedou se dozvíte v hodnocení trenéra Jakuba Macha.

Kluci z „áčka“ zatím ukazují velké odhodlání hrát až do konce. Řada odehraných zápasů má spoustu emocí a napětí, což je mimo jiné způsobeno i tím, že nemáme moc dobré vstupy do utkání. Bojovností a vzájemným hecováním se nicméně týmu daří utkání vyrovnat nebo ve větší části úplně otočit v náš prospěch. Individuální prosazení v útoku je na velmi dobré cestě, i když hlavně na práci bez míče musíme dále pracovat. Stojí-li totiž naši kluci proti fyzicky větším soupeřům, jsou stále někdy až přehnaně bojácní. To samé platí i v obranné činnosti, kde je hlavně poziční hra některých hráčů nedostatečná a nemohou si tak plnit své povinnosti. V obraně nejvíce dominuje Dimitar Koshinov, i když někdy na hranici dovolených zákroků. Zkušení hráči jako David Němec či Jan Fruhauf se snaží hru řídit a většinu zodpovědnosti vzít na sebe. Oba jsou pohybově dobře nadaní a tak využijí-li své nohy naplno, soupeř jim málo kdy může stačit. Velmi slušnou oporu máme také v bráně, kde se David Hasman postupně zabydluje a mimo dobré zákroky přidává i zlepšení v rychlé rozehrávce, což umožňuje velmi zajímavé přechody do útoku.

Nutné je také zmínit zapracovávání mladších hráčů, jako je třeba Dmytriiev Dmytro, Bruno Bárta a Šimon Švejcar. Tito kluci postupně ztrácejí ostych a nebojí se část odpovědnosti přenést na sebe. Věřím, že jakmile se poslední dva zmínění hráči vyléčí ze svých zdravotních problémů a budou moc opět plnohodnotně nastupovat do utkání, budou naše výkony stoupat.

Loko B tvoří převážně hráči, kteří mají menší zkušenosti, či se potřebují naučit zodpovědnosti, kterou by v „áčku“ přenechávali na jiné. Úkolem tohoto družstva je tedy hlavně herní vytížení všech starších žáků, což se nám velmi dobře daří. Hráči jako Matěj Šafarčík se tu nezbavují odpovědnosti a snaží se hru tvořit sami. Právě například Matěj dal za necelou půl sezónu více branek než za celou minulou. Kluci se snaží převážně bojovat o míč, učit se uvolňovat s míčem a bez míče a získávají potřebou herní praxi. V obraně pak hlavně vyžadujeme správné postavení hráčů, snaha o zisk míče a vzájemná spolupráce. Za jejich výkony jim patří velká pochvala, protože i když nevyhrávají, protože hrají proti zkušenějším soupeřům, nesklápějí hlavy a zápasy odběhají až do konce. Velmi dobře se prosazuje například Norbert Šrámek, nebo Matěj Mikula.

TJ Lokomotiva VršoviceFotogalerie

Nábor dětí

Přijďte se podívat na naše tréninky a sami uvidíte, že házená je vhodná pro Vaše děti.

Kontakty

Název klubu: TJ Lokomotiva Vršovice
Adresa:Sportovní 1380, Praha-Vršovice, 101 00
Telefon: +420 721 357 969
Bank.č.ú.: 268007836/5500
IČ: 48132179
E-mail: info@lokovrsovice.cz
Facebook:Handball Club Lokomotiva Vršovice