Po třech zápasech s plným počtem bodů - Lokomotiva Vršovice 

  • Muži A:
  • Starší dorostenci:
  • Mladší dorostenci:
  • Starší žácí:
  • Mladší žáci:
  • minižáci:
  • Muži B:Po třech zápasech s plným počtem bodů

Přidáno 2018-10-21 autor   |   kategorie Muži

Muži mají za sebou tři utkání nové sezóny a dnes v neděli 21.10. je čeká dohrávka prvního kola proti Pardubicím. V případě, že se jim podaří bodovat i v tomto utkání, mohou se posunout do čela tabulky. Sportovně je ovšem třeba si přiznat, že los byl v úvodu sezóny k hráčům Lokotky přívětivý a až teprve dnes se ukáže skutečná síla týmu.

Start sezóny se dá hodnotit velmi pozitivně, ovšem je zapotřebí realistického pohledu. Cílem mužů, je zachránit se v soutěži, což se jim v předchozím ročníku povedlo jen díky odhlášení několika týmů ze soutěže. Při vší úctě k soupeřům, právě Úvaly, Havlíčkův Brod a Strakonice budou hlavními konkurenty mužů v boji o záchranu. A tak se tyto výhry (dvě ve venkovních utkáních) počítají dvojnásobně. Zvláště, když v loňské sezóně se mužům právě tyto soupeře porážet nedařilo. Přesto až právě dnešní utkání s Pardubicemi přinese zrcadlo, jak daleko je kvalita týmů hrajících v horní části tabulky!

Co stojí za proměnnou a dobrými výsledky mužů v úvodu sezóny jsme se zeptali trenéra Antonína Pokorného: "Především se nám po zranění vrátili hráči, kteří nám v loňské sezóně chyběli. Ať už je to Martoch, Chvojka, Paleček, Maier, Hanko, zpět je Dědek a tým jsme vhodně doplnili o dva nové mladé hráče Štrase a Malého z Lovosic. Díky tomu se na tréninku setkáváme v hojném počtu a můžeme kvalitně trénovat. Výhra v Úvalech se také promítla do pozitivní atmosféry v týmu a sebevědomí jednotlivců. "

A jak hodnotí první tři utkání? "Musím vyzdvihnout především ohromnou snahu, nasazení a touhu hráčů utkání zvládnout. To v loňském roce úplně nebylo. Jezdili jsme utkání nějak odehrát. Zatím nehrajeme nějakou líbivou ofenzivní házenou, spíše vsázíme na urputnost a nasazení v obraně. Čímž jsme soupeře přetlačili. Souhra v útočné fázi není ideální, ale to se dalo předpokládat, vzhledem k množství návratů a příchodu nových hráčů. Snad se to bude zlepšovat. Skvělé je, že hráči přijmuli svoji roli v týmu. Každý má svoji úlohu a snaží se ji plnit co nejlépe ve prospěch týmu. "

Jaké jsou cíle týmu? Změnili se nějak po třech vítězstvích? "To je těžká otázka. Vzpomínám si na situaci, kdy se mně hráči před prvním utkáním ptali jaké jsou letos cíle, a já jim řekl, že se to těžko odhaduje, že týmy se v létě nějak připravovali a my měli jen dva pořádné tréninky. Že prostě půjdeme zápas od zápasu a uvidíme. Pak přišla výhra v Úvalech, která byla pro mne příjemným překvapením, protože soupeř byl kvalitní, natěšený, hrál první domácí utkání s výbornou návštěvou a my ho vyhráli. A tak nějak bych si to představoval. Prostě půjdeme zápas od zápasu a uvidíme na co to bude stačit. Sice jsme třikrát vyhráli, ale silní soupeři teprve přijdou. Chtěli bychom mít co nejmenší starosti se záchranou."

Čekají vás Pardubice, co od utkání očekáváte?
"Bude to pro nás první konfrontace se silným týmem. Takový test, čeho skutečně je tento tým schopný. Chtěl bych využít pozitvního sebevědomí, které jsme získali v předchozích zápasech a pokusit se to favoritovi z Pardubic u nás v Bubble aréně, co nejvíce znepříjemnit. Máme nějaké body nahrané, takže můžeme hrát v klidu a bezobav. Budu spokojený, když zopakujeme nasazení a koncentraci jako v předešlých zápasech a přidáme zase něco navíc, jako ve Strakonicích. Body jsou vždy za to, že jste v důležitých činnostech lepší než soupeř.  Tak uvidíme."

TJ Lokomotiva VršoviceFotogalerie

Nábor dětí

Přijďte se podívat na naše tréninky a sami uvidíte, že házená je vhodná pro Vaše děti.

Kontakty

Název klubu: TJ Lokomotiva Vršovice
Adresa:Sportovní 1380, Praha-Vršovice, 101 00
Telefon: +420 721 357 969
Bank.č.ú.: 268007836/5500
IČ: 48132179
E-mail: info@lokovrsovice.cz
Facebook:Handball Club Lokomotiva Vršovice