Sobota plná házené - Lokomotiva Vršovice 

  • Muži A:
  • Starší dorostenci:
  • Mladší dorostenci:
  • Starší žácí:
  • Mladší žáci:
  • minižáci:
  • Muži B:Sobota plná házené

Přidáno 2018-09-17 autor   |   kategorie Mládež

Po prázdninách začala škola, ale také se rozjíždějí turnaje pražského přeboru. Hned první hrací víkend se v akci představili všechny naše mládežnické složky. Minižáci si zaházeli na ZŠ Jílovská, mladší žáci se představili na domácím hřišti a starší žáci bojovali o první body na Sokole Vršovice.

Minižáci
Pořadatelem prvního turnaje v miniházené byla Dukla Praha, která v areálu ZŠ Jílovská uspořádala krásný turnaj. Naše družstvo složené zatím jen z hráčů, kteří již mají nějaké zkušenosti z turnajů se prezentovalo skvělými výkony. V každém zápase se hráči snažili ukázat to, co na soustředění a v přípravě na turnaj nacvičili. Mezi nejlepší hráče určitě patřil Roman Konšel, zlepšení ukázali Barča Kubínová a Vítek Vávra, ale i ostatní hráči si zaslouží pochvalu za své nasazení a snahu dát co nejvíce branek. Trenér Štrobl si výkony prvního turnaje pochvaloval: "Určitě mě řada hráčů příjemně překvapila. Na to, že to byl první turnaj a po prázdninách nebylo moc času se na trénincích rozkoukat, zvládli to hráči skvěle. Už se těšíme na druhý turnaj, kam přihlašujeme již dvě družstva, aby i noví hráči si vyzkoušeli miniházenou."

Mladší žáci
V sobotu v domácím prostředí vykročili do nové sezóny i mladší žáci. Jejich předchůdci jim přichystali opravdu těžké přivítání mezi žáky, neboť na konci sezóny vybojovali účast ve skupině A, kde nyní muselo nasoupit i nové družstvo. Skupina A je opravdu těžká, kromě Chodova jsou v ní i top týmy v podobě Dukly Praha A, B a Talentu Plzeň. Měření sil to bylo opravdu nerovné, neboť nově vytvořené družstvo mladších žáků s velkou házenou mělo do soboty pramalé zkušenosti. Přesto se hráči nevzdali předem a v každém zápase bojovali o co nejlepší výsledek. I trenér Pokorný měl po těžkých prohrách spíše pozitivní komentář: "Už na soustředění jsem viděl, že pro nás první turnaj v Áčkové skupině bude těžkým oříškem. Měl jsem obavy, jak se hráči vypořádají s opravdu silnými týmy, ale během soboty jsem se přesvědčil, že v tým je řada mimořádně šikovných hráčů a hráček a ještě jedna nesmírně důležitá věc! Týmový charakter. I přesto, že se nám nedařilo vyhrávat, každý hráč chtěl hrát, být lepší. Po nepovedené akci se pokusil to udělat lépe. Vzájemně si hráči fandili a měli radost i ze splněných dílčích cílů, které jsme si v utkáních dávali. Opravdu jsem byl příjemně překvapený a hráčům i hráčkám děkuji." Ddalší turnaj čeká mladší žáky již v sobotu 22. 9. ve Břvích u Prahy a tentokrát se představí ve skupině B, kde by mohli získat i nějaké vítězství. Přejeme jim, ať jim nasazení z prvního turnaje vydrží co nejdéle!

Starší žáci
Vedení Lokomotivy Vršovice se rozhodlo do nové sezóny postavit dvě družstva starších žáků. Důvod je prostý, větší herní vytíženost všech hráčů a udržení jejich radosti z házené i v tomto složitém věkovém období. První turnaj na Sokole Vršovice ukázal, že je to sice pro trenéry starších žáků náročná zkouška, neboť v případě nemocí více hráčů je vytížení hráčů větší než bychom chtěli, ale na druhou stranu správné, protože čím více utkání hráči odehrají, tím více se zlepší. Jako náhradník na laviččce se těžko naučím novým věcem v utkání. Tým A složený především ze zkušených hráčů své utkání odbojoval a připsal si dvě vítězství a dvě těsné prohry. Tým B složený z nováčků v této kategorii si v utkáních počínal statečně, pral se o body a i když to nakonec nevyšlo, zaslouží uznání. Trenér Jakub Mach si pochvaloval nasazení hráčů v obou týmech: "Rezervy jsme měli především v obrané fázi, na kterou se nyní musíme zaměřit, ale celkově jsem s nasazením hráčů velmi spokojený, dali do každého zápasu všechno a na tom chceme stavět."


TJ Lokomotiva VršoviceFotogalerie

Nábor dětí

Přijďte se podívat na naše tréninky a sami uvidíte, že házená je vhodná pro Vaše děti.

Kontakty

Název klubu: TJ Lokomotiva Vršovice
Adresa:Sportovní 1380, Praha-Vršovice, 101 00
Telefon: +420 721 357 969
Bank.č.ú.: 268007836/0300
IČ: 48132179
E-mail: info@lokovrsovice.cz
Facebook:Handball Club Lokomotiva Vršovice