Mladší žáci na zkušené v Ústí - Lokomotiva Vršovice 

 • Muži A:
  Zápasy Doma: 16.12. 17:00 - Pardubice
  Zápasy Venku: 24.02. 17:30 - Pardubice
 • Starší dorostenci:
 • Mladší dorostenci:
 • Starší žácí:
 • Mladší žáci:
 • minižáci:
 • Muži B:Mladší žáci na zkušené v Ústí

Přidáno 2017-11-15 autor   |   kategorie Mladší žáci

V neděli 12. 11. vyrazili mladší žáci do Ústí nad Labem k prvnímu mimopražskému turnaji. Patnáct hráčů sbíralo moře zkušenost od cestování vlakem, přes netradiční soupeře až po první diplom za krásné třetí místo.

Na turnaji odehráli žáci čtyři utkání, která se hrála formou pět minut osobní obrany, dvacet minut hry a následně se házely tři sedmimetrové hody. Vše se započítávalo do celkového skóre.

V prvním utkání nastoupili naši hráči proti domácím hráčkám Ústí nad Labem. A utkání bylo opravdu krásné a vyrovnané již od začátku. Po nepřesvědčivé hře v osobní obraně, přidali naši hráči na obraně v klasické hře, a když dobře zachytali i oba brankaři David Hasman a Tomáš Hoang Long, podařilo se na hráčům Lokotky soupeři mírně odskočit. Dobře zahrál Benjamin Frýdl a první branky se podařilo vstřelit i Tomáši Pekovi a Jennifer Mazaferro.

V druhém utkání proti známému soupeři z Hostivic naši hráči perfektně zvládli část osobní obrany, když soupeře přehráli za pět minu 6:2. V druhé části hry se ovšem tolik nedařilo. Soupeř začal náskok stahovat, až se dostal do vedení. Recept jak zvrátit utkání se zrodil o timeoutu. V klasické hře se naši hráči vrátili k osobní obraně a díky bojovnosti Šimona Švejcara se jim podařilo utkání zdramatizovat a dokonce zvítězit. Bohužel v následných sedmimetrových hodech se našim hráčům nepodařilo skórovat a tak o jednu branku vyhráli celkově Hostivice, a díky tomu přeskočili Lokotku v celkovém pořadí na druhém místě.

Ve třetím utkání proti týmu Chodovu A, který hraje v jiné skupině mladších žáků v Pražském přeboru a počíná si zde docela suverénně, neměli naši hráči příliš šanci. Soupeř je přehrával ve všech směrech, ovšem pozitiva se zde jistě dají najít. První těžký soupeř v letošním ročníku jim ukázal, v čem všem je nutné se zlepšit. Současně se v týmu projevily osobnosti, kteří se silného soupeře nezalekli a bojovali až dokonce. Například díky svému nasazení a bojovnosti zahrál skvělé utkání Bruno Bárta.

V závěrečném utkání proti Mělníku se podařilo našim hráčům hned od úvodu brankově odskočit a vyzkoušet si natrénované věci. Přestože soupeř disponuje rychlostně vybavenými hráči, dokázali si Lokoťáci v obraně s touto zbraní solidně poradit a dovedli utkání do vítězného konce. V tomto utkání se jasně projevilo, jak moc roste sebedůvěra hráčů každým odehraným utkáním. Čím dál více se do útočných akcí zapojoval a prosazoval Dimo Dmytriiev. Dobře zahrál Jan Červenka a Marek Marián.

Za dvě vítězství brali naši hráči krásné třetí místo a navíc Šimon Švejcar byl vyhlášen nejlepším střelcem turnaje, když zaznamenal 22 branek. Zkušeností nasbírali všichni hráči spousty a právě k tomu sloužil tento turnaj. Už nyní se těšíme, jak si povedou mladší žáci v závěrečném turnaji pražského přeboru mladších žáků 26. 11. na Chodově.

 

Komentář trenéra Antonín Pokorného:

Turnaj v Ústí nad Labem byl opravdu příjemným zpestřením probíhající podzimní sezóny. Byl perfektně připraven, hrací čas skvěle nastavený a vyšperkován o výbornou myšlenku sedmimetrových hodů na závěr. Všichni hráči si dostatečně zahráli proti týmům, které normálně nepotkáváme. Padly další první branky a to je hlavní význam těchto turnajů. Trénování je důležité, ale právě odehraná utkání zlepšují naše hráče a posouvají jejich dovednosti dále. Těší mne, jak naši hráči bojovali, každý chtěl hrát, něco z tréninků vyzkoušet v zápase a vystřelit branku. Takže se těšíme na tréninky, abychom se do dalšího turnaje zase něco dalšího naučili.

TJ Lokomotiva Vršovice
Fotogalerie

Nábor dětí

Přijďte se podívat na naše tréninky a sami uvidíte, že házená je vhodná pro Vaše děti.

Kontakty

Název klubu: TJ Lokomotiva Vršovice
Adresa:Sportovní 1380, Praha-Vršovice, 101 00
Telefon: +420 721 357 969
Bank.č.ú.: 268007836/0300
IČ: 48132179
E-mail: info@lokovrsovice.cz
Facebook:Handball Club Lokomotiva Vršovice