Hodnocení turnaje Kolarovo Cup 2009
Ve dnech 13.-16.8.2009 jsme se účastnili kvalitně obsazeného turnaje Kolarovo Cup 2009. Předem mého hodnocení musím připomenout, že bude z hlediska celého týmu tak trochu neúplné, protože turnaje se účastnilo pouze 30% kádru z celkového počtu 28 hráčů, s nimiž se počítá do nového soutěžního ročníku 2009-2010. Byla to tak jakási směsice A i B týmu doplněná o jednoho mladšího dorostence.
Náš neúplný kádr skončil na 5.místě z celkového počtu 6-ti účastníků (Šala, Kolárovo, Erczsi, Martonvásár, Brno, Loko), a to po výsledcích:
Brno (CZE)-Loko 15-13
Šala (SVK)-Loko 15-12
Erczsi (HUN)-Loko 17-11
Kolarovo (SVK)-Loko 13-10
Martonvásár (HUN)-Loko 16-12
(hrací čas 2x20min)
Zápas o 5. místo se bohužel neodehrál z důvodu odstoupení Brna po základní části.
Z hlediska počtu hráčů a jejich provizornímu zařazení na posty, které se mnohdy neslučovalo s jejich běžným zařazením, bylo těžké mužstvo sladit a dát mu jakýkoliv herní systém. To se hráči snažily nahradit bojovností v útoku a propracovanou obranou. Do doby dokud hráčům vydržel fyzický fond, jsme překvapili každého ze soupeřů a první poločasy pro nás vždy končily vítězně. Bohužel jak se blížily závěry zápasů a docházely síly, začaly se u nás projevovat staré známé herní, psychické a taktické nedostatky, což jsou, nutno si přiznat, dlouhodobé problémy našeho týmu.
Zvláště bych rád poděkoval všem hráčům za výkon předvedený proti Šale (1.liga SK), kterou jsme eliminovali v obranné činnosti a překvapili rychlými brejky a nepustili ji k její hře, kterou drtily všechny ostatní soupeře rozdílem třídy. Byla obrovská smůla, že jsme nezvládli posledních 5 min. zápasu, kdy jsme vedli 12:11 a zbytečnými ztrátami míčů jsme soupeři dovolili otočit zápas. Místo toho abychom se dostali do herní pohody, jsme tak znovu upadli do herní nejistoty a skepse.
Tento turnaj nám všem ukázal jaké nedostatky musíme odstranit, čeho se vyvarovat, jak v obraně tak v útoku, a kde a v čem je třeba ještě přidat. Hlavně chybí jednotlivcům psychická odolnost, sebejistota, rychlejší myšlení a automatické řešení herních situací, zlepšení fyzického fondu, obratnost v útoku, ve hře jeden na jednoho.
Závěrem apeluji na všechny hráče, aby sami na sobě pracovali i mimo našich tréninků a využívali fitnesscentra, bazény, sauny, masáže, a také na vedení oddílu, aby nám v této nelichotivé situaci více pomohlo řešit tuto problematiku ke zlepšení našich společných výsledků.
Děkuji a sportu zdar
Marián Šiška – trenér mužů
| Komentářů |
|






