Lokomotiva Vršovice- Články - Soustředění mládeže

  • Muži A:
  • Starší dorostenci:
  • Mladší dorostenci:
  • Starší žácí:
  • Mladší žáci:
  • minižáci:
  • Muži B:Soustředění mládeže

Přidáno 2017-08-23 autor   |   kategorie Mládež

Soustředění je za námi. Dřina, pot, házená, ale i zábava, týmová spolupráce a tvorba nových kolektivů čekala na čtyři kategorie, 49 hráčů a sedm trenérů. Mládež HC Lokomotivy Vršovice vyrazila na týdenní sportovní pobyt do Stráže pod Ralskem. V letošním roce se počasí vydařilo a týmy mohly odtrénovat vše, co si naplánovaly.

Oproti předchozím rokům bylo soustředění více zaměřeno na házenkářskou přípravu, neboť sezóna začíná pro dorostenecké kategorie vražedně brzy. Novinkou byla účast dvou atletických a fitness trenérek Romany Andrysíkové a Petry Nárovcové, které pomáhaly s kondiční přípravou hráčů. Trenéři se pak v tréninku mohli plně věnovat házenkářské činnosti. Navíc střídání aktivit bylo pro hráče vítanou změnou. Kondiční tréninky kromě nutného posilování byly vedeny soutěžní formou, která hráče motivovala se více zlepšovat, než při klasickém běhání po ovále.

Tréninky starších a mladších dorostenců byly zaměřeny z počátku na oživení a zdokonalování individuálních činností a následně doplněny o užití těchto činnosti při spolupráci v herních situacích. Starší dorostenci pak byli seznámeni s herním systémem, z kterého budou vycházet v rychlém a postupném útoku. Trenéři Marian Šiška a Erik Markovič byli s přípravou spokojeni a ještě více je těšila soudržnost party, která se v průběhu soustředění v obou kategoriích vytvořila.

Starší žáci pod vedením Jakuba Macha a Stanislava Doležala pilovali individuální herní činnosti útočné i obranné, zakládání rychlých útoků a součinnosti dvojic v obraně i v útoku. Součástí tréninků byla spousta herních cvičení a novinkou zařazení rozhodovacího procesu do tréninku, která pomůže zlepšovat počínání hráčů v herních situacích. Nejmenší mladší žáci na soustředění odjeli v omezené sestavě, přesto s obrovským nadšením. S trenérem Antonínem Pokorných pracovali na zlepšování základů hodu, chytání míče, střelby a řešení herních situací. Velký pokrok chlapci udělali při tréninku osobní obrany a při utkáních proti starším žákům ukázali, že družstvo má dobré základy a házená je neskutečně baví.

Nejen trénování bylo náplní soustředění. Kluci si odpočinuli ve vodě, na pláži, při grilování, na zmrzlině, ale také se vzdělávali při společném rozboru videí z tréninku, soutěžích o ceny atd. Děkujeme všem hráčům i trenérům za vynaložené úsilí, přístup i chuť se zlepšovat. Těšíme se na sezónu a to nejen na zápasy.

TJ Lokomotiva VršoviceFotogalerie

Nábor dětí

Přijďte se podívat na naše tréninky a sami uvidíte, že házená je vhodná pro Vaše děti.

Kontakty

Název klubu: TJ Lokomotiva Vršovice
Adresa:Sportovní 1380, Praha-Vršovice, 101 00
Telefon: +420 721 357 969
Bank.č.ú.: 268007836/0300
IČ: 48132179
E-mail: info@lokovrsovice.cz
Facebook:Handball Club Lokomotiva Vršovice