Áčko mužů další vítězství... Tentokrát proti Ml. B - Lokomotiva Vršovice

• minižáci:
  • Muži B:

Áčko mužů další vítězství... Tentokrát proti Ml. B

Přidáno 2014-10-06 autor   |   kategorie Muži

V neděli 6.10.2014 jsme nastoupili do utkání na domácím hřišti proti TJ AŠ Mladá Boleslav, loňského vítěze SRL.
Odkaz na videozáznam zápasu: zde

Soupeř sice na utkání přijel jen v 9ti hráčích, nicméně na kvalitě mu to rozhodně neubralo, vždyť  5 z 9ti hráčů soupeře nastoupili den předtím do utkání 2. Ligy SVČ.

Do zápasu jsme konečně nastoupili v předpokládané plné sestavě (absentovali jen O. Sůra a S. Doležal) a tak byla naše očekávání vysoká. Před zápasem jsme si řekli, že nejdůležitější je požadavek na plnou koncentraci a zodpovědné plnění úkolů a zdá se, že hráči pochopili, že týmové úkoly jsou vysoko nad individuální činností.

Úvod zápasu ovládla nervozita a neschopnost přesně zakončit, my jsme udělali pár chyb a soupeř trefoval buď P. Martocha v brance a nebo tyče. V 10. Minutě tak byl stav 3:3. V utkání jsme nastoupili v novém obranném rozestavené „1-2-3“ , které na soupeřovi spojky poměrně platilo a výrazně se nám dařilo eliminovat střelbu z dálky. V 16. Minutě jsme prohrávali 5:6, ale pak jsme soupeři šňůrou 5ti branek za sebou vzali vítr z plachet. Stav 10:6 nás ale velice ukolébal a tak se soupeř  v 27. Minutě dotáhl na stav 11:10. Poslední tříminutovku jsme ale zvládli na výbornou a nejlepší střelec utkání Pavel Kotisa 3 vteřiny před koncem upravil na 15:12.

O poločase zněly pokyny jasně, nenechat se uspokojit náskokem, pořád aktivně pracovat v obraně a nepustit soupeře do rychlých útoků a snadných branek.

Soupeře jsme pustili do hry nedůslednou obranou a dovolili mu celkem lacino stáhnout na 18:16 hned po 4 minutách hry.

Pak přišla šňůra 6ti branek za sebou ( Kotisa, Rozkydal, 4x Balcer) než přišla další odpověď soupeře. Za stavu 24:17 jsme začali hrát poměrně lehkovážně s domnělým vítězstvím v hlavách. Nutno přiznat,

že soupeř hrál od začátku zápasu velmi tvrdě a nedisciplinovaně, z čehož také plyne to, že obdržel 8 dvouminutových trestů. Přesilové hry se nám překvapivě dařily a obraz zápasu se tedy dostal do stavu, na který jsme v poločase apelovali.  Když J. Balcer přidal svůj 5tý gól v řadě, soupeř se nadechl k náporu a během 40ti sekund snížil na 25:19. My jsme opět o 2 goli odskočili, soupeř však reagoval stejným počtem branek a za stavu 27:21 jsme šli do dvojnásobného oslabení. Soupeř vsítil 3 branky, na které jsme nedokázali odpovědět a tak byl 2 minuty před koncem na místě Timeout. 3 golový náskok už jsme si vzít ale nenechali a na závěr Daniel Zíka po rychlé rozehrávce technickou střelou a svým 6tým gólem v utkání stanovil konečné skóre na 29:25.

Závěrem je třeba vyslovit přání, že v této sestavě se budeme scházet často a to i na trénincích. (!!!) Každý hráč podal vynikající výkon svázaný taktikou a i přes občasné chyby jsme předvedli velmi dobrou obranu postupného útoku. Pokud budeme takto pracovat i nadále, jsme schopni konkurovat špičce SRL.

Netřeba vyzvedávat jednotlivce, oba brankáři si odvedli své a střelba se rozdělila mezi celou lavičku.

Sestava: Martoch, Chvojka – Zíka 6, Ševčík 1, Fuxa, Fousek 1, Hruška 2, Balcer 7/2, Kaiser 1, Rozkydal 3, Kotisa 7, Maier 1, Ctibor

Nejepší střelci MB: Homolka 6, Grůša 6, Sucharda 4

Rozhodčí Halada, Navrátil ; Vyloučení 3:8 ; sedmimetrové hody:  2/2 – 1/1