• minižáci:
  • Muži B:

Dukla byla nekompromisní

Přidáno 2016-12-04 autor   |   kategorie Muži

Výpraskem 36:15 skončil výjezd na hřiště lídra tabulky druhé ligy Dukly Praha B. Přes poločasový nadějný výsledek a dobrý vstup do druhé půlky se hra lokoťáckých mužů rozbila o obranu a výtečného brankáře Dukly. Soupeř byl nemilosrdný a z rychlých kontrů vyprášil zimní kožichy našich borců tak důkladně, že následující dvě zimní období se o ně starat nemusí.

Postavení v tabulce, soupisky týmů i brzký dopolední čas utkání dával tušit, že naše muže čeká opravdu těžký soupeř. Favoritem utkání byla jednoznačně domácí Dukla, která svoji soupisku napěchovala velmi zajímavým mixem hráčů A-týmu a dorostu. Především střelecké spojky Dukly a mládežnických reprezentací Kývala a Chmelík vzbuzovaly velký respekt.

Domácí vstoupili do utkání svižněji a rychle si vybudovali trojbrankový náskok 4:1. Až po té se naši hráči probudili a s Duklou srovnali krok. Odvážnou hrou v útoku dokonce otočili skóre na 7:5 v prospěch Lokotky. Soupeř se po timeoutu a zbytečných našich vyloučeních opět dostal do hry. Následovala přetahovaná o branky do stavu 9:9, kdy se naší nedisciplinovaností podařilo soupeři odskočit na poločasových 12:9 pro Duklu.

Do druhého poločasu vstoupili naši hráči odvážně. Dobrou obranou podpořenou zákroky J. Maiera snížili naši borci na 12:10 a následně mohli vyrovnat, neboť měli možnost dvou rychlých kontrů. Ty ovšem neproměnili a ve 35 minutě se celé utkání zlomilo. Naši hráči vědomi si zbytečných chyb znervózněli, vypadli z koncentrace a Dukla to trestala. Ani timeout za stavu 18:10 pro Duklu nepomohl. Hráči dělali čím dál víc žákovských chyb – přihrávky do autu, vypadnutí míče z rukou, střelba bez přípravy do bloků atd. Soupeři narostla křídla, po hřišti doslova létal a naši hráči ho zastavovali jen za cenu dvouminutových trestů.

Nutno sportovně uznat, že soupeř byl ve všech směrech lepší a takticky vyspělejší, neboť si často dovolil i hru bez brankáře. Po vydařeném utkání s Louny, ale měli naši muži možnost potrápit favorita daleko více. To by ale museli podat výkon na hranici svých možností, což se zdaleka nepovedlo. Navíc z chyb, kterých se naši hráči dopouštěli v druhém dějství, boleli oči, házenkářská duše a musel zůstat i pořádný bolehlav. Nezbývá než poučit se z nepovedeného výkonu v druhé půli a soustředit se na veledůležité domácí utkání s Náchodem B.

HC Dukla Praha B -HC Lokomotiva Vršovice 36:15 (12:9)