• minižáci:
  • Muži B:

Muži přehráli Louny - pak, že to doma nepůjde

Přidáno 2016-11-28 autor   |   kategorie Muži

V neděli 27.11. v 15.30 došlo ve Vršovicích ke střetu dvou Lokomotiv. Nebojte se, nejedná se o černou kroniku. To jen vršovická Lokomotiva přivítala v rámci 9. kola 2. Ligy SVČ Lokomotivu lounskou.

Zatímco hosté z Loun přijížděli do Bubble arény jako mírný favorit, tak domácí borci chtěli odčinit pokažený závěr derby se Slávii. A to se jim v prvním poločase povedlo na výbornou. Domácí díky perfektně fungující obraně, velmi dobře chytajícímu brankáři a rychlým protiútokům postupně navyšovali skóre a házenou si užívali.

Poločasový výsledek 20:11 je toho důkazem. V druhém poločase změnili hosté obranu na 2-4, což jim přineslo snížený na 15:21. Borci z lokotky se však včas probrali, zařadili opět první rychlostní stupeň a opět soupeři odskočili na devět branek. Tento rozdíl udržovali až do padesáté minuty.

V tu chvíli bylo jasné, že o osudu zápasu je rozhodnuto. Obrana domácích polevila a tak se začali prosazovat i hosté. Po závěrečném hvizdu tak svítilo na ukazateli skóre 36:30. Hráči tak mohli s vynikajícími fanoušky oslavit důležité dva body do tabulky.

Vynikající výkon předvedlo duo Adensam- Nachtigal, které zatížilo soupeřův účet celkem 17 brankami. Absolutorium však zaslouží celý tým, protože každý kdo se na hřišti objevil, tak podal velmi dobrý týmový výkon. A to byl klíč k úspěchu. Tento zápas byl nejlepší možnou reklamou na druholigovou házenou a budeme doufat, že takových uvidíme v naší Bubble aréně ještě hodně.

HC Lokomotiva Vršovice - TJ Lokomotiva Louny 36:30 (20:11)

Branky a sestava zde.

Komentář Václava Maiera:

1.Jak hodnotíš včerejší zápas proti Lounům?

Vzhledem k zisku dvou bodů na domácí půdě nemůžu zápas s Lounama hodnotit jinak než kladně. Bohužel musím hodnotit oba poločasy zvlášť a odlišně. Myslím si, že se nám první poločas povedl jak herně, kdy jsme hráli tak, jak jsme si před zápasem řekli, tj. vysoký nátlak na obranu a pokud možno chodit co nejvíc do rychlých protiútoků, tak pozorná obrana, kde jsme se však opět nevyvarovali nedůslednostem a především nedostatečné agresivitě, což nás provází od začátku sezóny. Vstup do utkání se nám podařil na výbornou. Soupeře jsme očividně zaskočili velkou aktivitou v obraně a sérií rychlých protiútoků, díky čemuž jsme soupeři začali velice brzy odskakovat. Konečně se nám také podařilo zjednodušit hru v útočné fázi, to ve výsledku znamenalo, že jsme se na vstřelenou branku nenadřeli zdaleka tak, jak v předešlých zápasech. Musím vyzdvihnout výkon Dana Adensama, který skvěle četl hru soupeře a výborně narušoval jejich rozehrávku. Zejména díky tomu jsme mohli chodit do rychlých protiútoků, kontrolovat průběh zápasu a dále navyšovat skóre. Bohužel ani tento zápas jsme se v obraně nevyvarovali zbytečných chyb, které opakujeme stále dokola a nebýt zákroků v brankáře Pavla Martocha, nebyl by rozdíl branek o poločase tak markantní. Zároveň ale musím dodat, že rozdíl branek i přes to mohl být větší, jelikož jsme opět neproměnili spoustu vyložených příležitostí.

Druhý poločas už tak kladně hodnotit nemohu. Hned v úvodu jsme se nedokázali vypořádat se změnou obrany Loun, kdy začaly hned od začátku bránit naše spojky osobně. My jsme bohužel na jejich způsob bránění dlouho nemohli najít recept a rozehrávka, stejně tak jako samotná organizace útočné fáze nám činily problémy. Z toho pramenily naše ztráty míče, individuální technické chyby a z mého pohledu zbytečné zmatkování na útočné polovině. Louny se i díky vyššímu obrannému postavení dostávaly do rychlých protiútoků a my je nestačily zachytávat. Na můj vkus jsme byli ve druhém poločase v obraně až příliš nedůslední, málo agresivní a nedisciplinovaní. Naštěstí nás i ve druhém poločase podržel brankář, tentokrát brácha (Kuba Maier) a střelecky se dařilo Nachtymu, díky tomu jsme jsme Louny udrželi na distanc. Asi je pravda, že druhý poločas spíš připomínal džungli než házenou, ale diváci tak alespoň viděli spoustu branek, zažili drama, a to nejdůležitější přese všechno je, že dva body zůstaly v Bubble aréně.

2. Jak hodnotíš uplynulou část druholigového podzimu?

Upřímně jsem neměl před začátkem sezóny žádná očekávání a spíš jsem byl zvědavý, jak SVČ bude vypadat. Bylo mi ale jasné, už jen podle týmů, které SVČ hrají, že nebude snadné získat body s žádným ze soupeřů. Nyní máme 8 bodů z devíti odehraných zápasů a myslím si, že tento bodový zisk pro nás, jako nováčka soutěže, není špatný, ale zároveň si uvědomuji, že bylo v našich silách mít momentálně tak o 4 body více. Dost mě mrzí prohra s Jabloncem, s kterým jsme měli určitě hrát vyrovnanější partii, tenhle zápas jsme si podle mě prohráli sami a úplně zbytečně. Bohužel nám poměrně značnou dobu trvalo, než jsme se popasovali s tvrdou hrou, kterou v SVČ praktikuje téměř každý tým a kvůli čemu nemáme nyní bodů víc. Před námi jsou ale ještě před koncem podzimní části dva zápasy, tak uvidíme, co ty přinesou a kam nás ještě v tabulce posunou.

3. Jak hodnotíš kvalitu JZČ oproti SVČ?

Týmy v SVČ považuji za daleko kvalitnější a vyrovnanější, až na pár výjimek, které jsou svojí kvalitou a herním projevem o úroveň výš než zbytek tabulky. Přišlo mi, že v JZČ jsme naráželi na týmy, u kterých byla téměř povinnost získat body, zatímco v SVČ se musíme o každý bod porvat a žádný zápas nehodnotím jako jednoduchý. Velký rozdíl mezi těmito soutěžemi vidím především v tvrdosti, taktické vyspělosti, kterou týmy v SVČ značně převyšují týmy z JZČ a rychlosti. Osobně si myslím, že kdybychom i nyní hráli JZČ, byli bychom po úvodní sezóně, ve které jsme se „otrkali“, schopni hrát o horní příčky tabulky. V SVČ se týmy perou o každý bod, a proto si myslím, že bychom si měli vážit každého dobrého výsledku a dobré předvedené hry. Zároveň ale věřím tomu, že pokud zejména směrem dozadu předvedeme zodpovědný a disciplinovaný výkon a v útočné hře zlepšíme produktivitu, můžeme získat body s kterýmkoli týmem ze SVČ.

4. Jak jsi na tom po zdravotní stránce? Z fanouškovského pohledu to vypadá, že odcházíš po každém zápase pěkně zmlácený.

To, že chodím z každého zápasu zmlácený není bohužel jen pohled fanoušků ale i můj :D Asi to plyne z mého stylu hry, který přestávám považovat za zcela ideální, a proto se jej snažím alespoň trochu změnit, tzn. nechodit tolik do kontaktu s protihráči a hrát dál od obrany. Bohužel mi to ale většinou nedá, a jak se říká, „zvyk je železná košile“. Upřímně se už těším na zimní pauzu až si trochu odpočinu a vyléčím ty šrámy (výrony kloubů nebo menší zlomeniny), které se přes zimní pauzu vyléčit dají a zbytek až bude víc času :D

K dalšímu utkání vyráží Lokotka na hřiště suverénního lídra soutěže Dukly Praha B. Utkání proběhne v sobotu 3.12.2016 na pražské Ruzyni od 10:00.