• minižáci:
  • Muži B:

Starší dorostenci porazili Jablonec

Přidáno 2016-10-25 autor   |   kategorie Starší dorostenci

V neděli 23.10. se dorostenci utkali s Jabloncem. Před zápasem bylo jisté, že oba týmy budou bojovat o dva body, které posunou tým nad poraženého, takže ani jeden nebude chtít udělat chybu a přijít o šanci vyhrát.
Tým Vršovice, díky uzdravení části marodů a nehrajícího víkendu ml. dorostenců, měl k dispozici dostatek hráčů. Tým disponoval brankáři V. Beňuš a J. Markes, kteří tuto sezónu odvádějí výborný výkon, staršími dorosty J. Saxl, F. Malčánek (2), M. Hackl(4), V. Halenčák(9), L. Charvát(6) a mladšími dorosty Š. Staněček, A. Zeman(6), D. Turner a V. Štrobl(4).

Od začátku bylo vidět, že Jablonec přijel připraveny a hned od první obrany začal hrát vysunutého obránce na nejlepšího střelce z dálky V. Halenčáka. První útok to ještě zarazilo domácí, ale hned v dalším útoku využili situaci pro uvolňování dalších hráčů a v 6. minutě už domácí vedli 3:0. Do 20 minuty rozdíl branek zůstal stejný, ale po té během tři minut se povedlo domácím navýšit náskok na 5 branek.  Domácí nejspíš díky tomu nabili pocitu, že je vítězství jejich a začali hrát zběsile do útoku, který končil neúspěchem a potrestáním soupeřem. Soupeř během dvou minut dokázal dát 4 branky a tím se dotáhnou na domácí na pouhou 1 branku. Přišel timeout, který naštěstí domácí probudil, a konec prvního poločasu domácí drželi pevně ve svých rukou. Poločas 14:12.
Druhý poločas soupeř zvolil strategii rychlého přechodu po získání míče a snahu tím dostat domácí podtlak.  Jejich zvolena strategie ale narazila na jejich technické chyby anebo střelbu, která měla malou šanci na úspěch. Domácí z toho těžili a během pěti minut navýšili vedení o 4 branky na skóre 18:12. Soupeř se rozhodl dat osobní obranu na střední spojku L. Charváta a tím nabourat hru domácích. Podařilo se jim to na chvíli, ale po dvou slepených gólech M. Hackla ze střední spojky, který si vyšel z pivota, se nastartovala i pravá strana útoku, která předtím byla sice aktivní, ale nedokázala míč dopravit mezi tyčky.  Od té chvíle to tam začalo padat A. Zemanovi, který měl dostatek prostoru díky osobce na střední spojku a vysunuté obraně na levé straně.  Domácí v posledních deseti minutách hru zklidnili a snažili se pomocí postupnému útoku jít do jistých gólů, naopak soupeř se snažil z rychlého přechodu zvrátit skóre, sice tentokrát se jim dařilo, ale díky tomu, že domácím se dařilo vždy odpovědět gólem, tak už se soupeři zvrat nepodařil. Konečný stav 31:25.

Slova trenéra: „ Jsem rád, že se nám povedla taktika, kterou jsme si řekli před zápasem. Věděli jsme dobře, že Jablonec nám bude chtít ukrást dva body a bude dělat pro to všechno. Rozhodl jsem se toho využit a použit to proti nim. Očekával jsem, že soupeř bude chtít získat vedení hned od začátku a hráči budou prokazovat snahu to co nejdřív rozhodnout. A přesně toho jsme využili a hned na začátku jsme těžili ze zbrklosti soupeře v zakončení a tím lehce získaných míčů. To byl asi jeden z důležitého momentu, kdy jsme se snadno dostali do vedení tři branek a to se nám dařilo dlouho držet. Asi další důležitý moment byl konec druhého poločasu, kdy nastala chvíle, že hráči ztratili hlavu a chtěli to zlomit, ale opak se dostavil. Naštěstí se mi podařilo je uklidnit a poločas jsme v klidu dohráli. V druhém poločasu si to nejspíš soupeř prohrál hned od začátku, jelikož se snažil na nás vletět a tím nás překvapit, což končilo rychlou ztrátou míče a našimi rychlými přechody a snadnými góly. No a asi poslední bod, který rozhodl, byly góly kapitána Martina, který ze střední spojky dal dva góly, které hezky schoval, že ani obrana a ani brankář nevěděli, že něco letí. Od té chvíle začal dávat góly Adam, který hrál na pravé spojce, který díky tomu, že obrana byla posunuta na střední a levou spojku,měl dost prostoru zakončit. Pochválit chci všechny kluky, všichni na výhře měli svůj díl. Nejvíc asi musím vyzvednout výkon Lukáše, který dokázal řídit hru a držet kluky na uzdě na hřišti, což nebylo lehké a ještě v důležité chvíli dávat góly. Pak vynikající výkon brankáře Vojty B., který soupeře hodně trápil a Vojtu H., který soupeře neskutečně ničil. Ale znova opakuju, že jsem byl spokojeny se všemi hráči. Kdo šel na hřiště, tak tam nechal všechno a makal za tým. Taky mladší dorostenci odvedli kus práce a jsou slibnou budoucnosti a děkuju jim, že nám pomáhají v této sezóně. “

Zápis zápasu zde

Goly: V. Halenčák 9(Vrš.), M. Vraný 8(Jab.), L. Charvát 6(Vrš.), A. Zeman 6(Vrš.), P. Linka 6/1(Jab.), M. Hackl 4(Vrš.), V. Štrobl  4(Vrš.),R. Skřápek 4/2(Jab.), T. Jandera  4(Jab.), F. Malčánek 2/2(Vrš.), T. Svoboda 2(Jab.) a M. Kaňka 1(Jab.)