• minižáci:
  • Muži B:

Loko Vršovice si vezou dva body z Ml.B.

Přidáno 2016-05-16 autor   |   kategorie Starší žáci

V sobotu 14.5. 2016 se konalo 4. kolo přeboru starších žáků v Mladé Boleslavi. Jeli jsme urvat body, na které jsme si věřili. Bohužel během týdne nám mizeli ze soupisky hráči, kvůli nemocem a zraněním, až jsme jeli v ořezané sestavě 9 hráčů. Přesto jsme se drželi myšlenky, že urveme body.

První zápas nám los zvolil Duklu. Šli jsme na ně naplno a jednu část zápasu jsme měli převahu, pak bohužel zaúřadovali rozhodčí, kdy Dukle odpouštěli fauly a naše tvrdě trestali. Přesto naši hráči měli tvrdou vůli a dlouho odolávali tomuhle nepoměru, poločas 8:7. Byl to asi nejhezčí zápas toho dne. (Renim, David, Kuba po 3 gólech, Natan, Vojtěch po 1 gólu).

Další zápas byl proti Úvalům, který přijel v slabší sestavě, jelikož jejich lepší hráči nemohli jet, jelikož měli zápas za mladší dorostence v 2. lize. Šlo vidět, že kluci chtějí moc vyhrát, ale bylo to na úkor pokynů, které jsme si řekli před zápasem.  Hra byla zbytečně zbrklá, ale přesto jsme byli lepší a poločas jsme zvládli 8:5. Po poločasu jsme si řekli, že musíme změnit způsob hry a držet se taktiky. Od začátku jsme byli silnější družstvo a šli jsme do velkého vedení, ale bohužel našim klukům docházela síla, jelikož naše lavička měla jen dva na střídání. Tuto situaci naštěstí vyřešil TIME a kluci už bez problému udrželi rozdíl 4 branek na konečných 17:13.(Natan 4, Kuba 3, David 3, Renim 3, Dominik 3, Vojtěch 1)

Další zápas byl proti Mělníku, který má kvalitní tým, ale věřili jsme si, že je dáme, jestli budeme hrát jak proti Dukle.  Před námi měli zápas Úvaly s Ml. B. a šlo vidět, že jsme je utavili, proto jsem měl obavy, že naši kluci se utavili také. Začátek zápasu, ale říkal opak, kdy kluci drželi s Mělníkem krok a celý první poločas ztráceli jen dvě branky a poločas skončil 10:8. Do půlky druhého poločasu jsme stále drželi rozdíl dvou branek, ale pak přišlo vyloučení Davida, které jsme ještě udrželi, ale poslední rána bylo mnou nepochopené vyloučení Dominika, které už prohloubilo rozdíl na 4 branky a tak jsem prostřídal sestavu, že brankáři byli v poli a opory mohli odpočívat.(Natan 5, David 4, Renim 2, Dominik 1)

Poslední zápas byl proti Ml. B., na kterou jsme si věřili, ale bylo znát, že po hodině a půl čistého času hraní už kluci nemají sílu. Trenér soupeře zvolil správnou taktiku a to rychle rozehrání a jednoduché góly z rychlého přechodu, což bylo 80% jejich gólů. Klukům nemůžu nic vyčítat, jelikož měli už skoro dvě hodiny v nohách. Do postavené obrany se soupeř těžce prosazoval, ale z rychlé rozehrávky zvládal přečíslit naše hráče a rychle zakončit. Musím se, ale pozastavit nad tím, proč v rozhodnutém zápase ještě rozhodčí nepískají rovinu a nám dávají rovnou dvě minuty a soupeři dají 4 žluté, než začnou vylučovat. (Renim 8, David 5, Kuba, Natan a Dominku 1).

Od turnaje jsem očekával, že ukážeme náš herní růst, což se povedlo. Jediné, co mi je líto, že nemohl jet Lukáš Zahradník, který by ještě zvedl naši hru. Nejlepší hráč byl asi celý tým, kluci dokázali rozložit sílu, krom posledního zápasu, na všechny hráče a lze to vidět i z rozložení branek.  Šlo vidět, že soupeři dělá problém, když se nemůže soustředit jen na jednoho nebo dva hráče.  Vyzvednout asi musím bojovnost Davida, Reniho, Natana a Dominika a vedení hry Kuby. Pěkný výkon v bráně Vojty, ale který přesto ještě má dost mezer, ale předvedl i pěknou hru v poli. Pavel první minuty dost kazil, ale průběhu času se začal dostávat do tempa a věřím, že další sezoně bude opora (hlavně se naučit dohrávat do konce). Albert a Matyáš nedostali tolik prostoru, ale přesto své splnili a zaslouží si také pochvalu.