Mezinárodní turnaj PHC(Pragač)- st. Žáci - Lokomotiva Vršovice

• minižáci:
  • Muži B:

Mezinárodní turnaj PHC(Pragač)- st. Žáci

Přidáno 2016-03-30 autor   |   kategorie Starší žáci

Od turnaje jsme si slibovali, že kluci získají novou zkušenost od týmu ze zahraničí a také sebedůvěru. První zápasy v hale Kobylis si mohli vyzkoušet, jaké to je hrát v hale, kde fanoušci dělají takový kravál, že je těžké slyšet píšťalku.

První zápas byl proti švýcarskému celku BSV Future Bern. Hráče jsem nabádal, aby se nezalekli, že většina hráčů je o hlavu větší a šli do nich naplno, že jejich výhoda je, že se menší hráči hůř brání a jsou z toho žluté a dvě minuty. Kluci se touto radou řídili a dělali soupeři problémy, přestože soupeř byl technicky lepší. Jakub Příbramsky se ujal své nové role střední spojky na výbornou a řídil hru nad mé očekávání. Kluci dělali signály a dostávali se za obranu. Zlom přišel ve chvíli, kdy jsme to očekávali, vyloučením prvního hráče soupeře, bohužel ale ne takový jak jsme čekali. Přesilovku jsme prohráli 0:2 a soupeř se dostal na koně a už jen navyšoval rozdíl branek.

Další zápas byl proti německému týmu SG Banzkow/Leezen. Kluci šli do toho zápasu po hlavě a taky díky tomu jsme celou první polovinu zápasu soupeře dotahovali, poločas skončil 8:5 pro soupeře. Kluci byli připravení otočit průběh zápasu, ale bohužel narazili na brankáře Němců, který našim hráčům nedovolil střelit ani jeden gól celých 13 minut.  Opravdu neskutečný výkon brankáře, který za druhý poločas zneškodnil minimálně 12 střel z 14. Němci byli soupeř, kterého jsme mohli porazit. Výkon kluků se mi líbil, jelikož se nebáli hrát signály a různě si je upravovat dle situace.

Další den nás čekal hned první zápas proti Srbům, který suverénně byl favorit skupiny. Fyzicky byli na úrovni mladších možná starších dorostenců. Proto jsem se rozhodl víc zapojit lavičku a nehledět na skoré. Šlo vidět, že hráči z lavičky měli chuť ukázat, že mají na to hrát a z jejich výkonu jsem byl spokojený.

Předposledním zápase dne jsem očekával hodně zajímavý zápas proti ŠKP Bratislava, jelikož byli s technikou házené hodně vysoko. Neměli nějak fyzicky vyčnívající hráče, ale technicky určitě. Proti Srbům sice Bratislava prohrála, ale to bylo spíš dané fyzickým rozdílem. Pro kluky to byla hodně velká zkušenost si s nimi zahrát. Myslím, že ještě hodinu po tom se jim točila hlava z toho, jak si s nimi soupeř hrál.

Poslední zápas skupiny byl proti českému týmu SK Žeravice. Kluci šli pro výhru a tím cílem se řídili a první poločas vyhráli 4:5. Šlo vidět, že kluci už toho mají dost a jedou z posledních sil. Přesto šli začátkem druhého poločasu do vedené o dvě branky a to se jim dařilo držet do 6. minuty. Vypadalo to, že soupeř už nás nezlomí, ale naneštěstí odpadli tahouni týmu a to Jakub PříbramskýLukášem Zahradníkem a přesto, že nejlepší hráč našeho týmu David Nalevajko se snažil, co to šlo, už nedokázali udržet výhru a od 9. minuty se skóre otočilo proti nám. Na tomto zápasu se ukázalo, že fyzička našich hráčů není tak dobrá, jelikož kdyby předváděli výkony z prvního dne, tak by tento zápas měl od začátku pod kontrolou.

V neděli jsme na první zápas chytli Olomouc, zde jsem očekával vyrovnaný zápas, ale od začátku kluci nebyli schopni jít do zápasu naplno. O poločasu za stavu 9:2 jsme si řekli, že tahle to dal nepůjde, že procházet se mohou v lese a ne na palubovce. Duhou půlku konečně začal hrát Natanael Frýdl, který předchozích zápasech byl nevýrazný a dělal hodně technických chyb v obraně. Zapojil se do tlaku s Davidem Nalevajkem a společně ještě s kluky, kteří si moc nezahráli (Albertem, Pavle a Jirkou), začali soupeře přetlačovat na konečné skóre 20:9 pro Olomouc. Zápas nám ukázal, že budeme muset zapracovat i na kondičce, jelikož po dvou zápasech u většiny šla rychle dolů.

K hodnocení hráčů bych vyzvedl Davida, který celý turnaj předváděl stabilní výkon, bohužel ostatní s ním nedokázali držet krok. Další za zmínku stojí Jakub Příbramský, který převzal roly řízení hry a první den dirigoval hru, čímž rozložil síly mezi všechny hráče, takže obránci se nemohli soustředit jen na Davida. Bohužel další den jeho výkon uvadal a už nebylo tolik vidění různé kombinace a jeho průchody přes obranu do střeli.