Starší žáci mají za sebou kvalifikace na ŽL - Lokomotiva Vršovice 

  • Muži A:
  • Starší dorostenci:
  • Mladší dorostenci:
  • Starší žácí:
  • Mladší žáci:
  • minižáci:
  • Muži B:Starší žáci mají za sebou kvalifikace na ŽL

Přidáno 2021-10-25 autor   |   kategorie Starší žáci

Pražská kvalifikace o postup do celorepublikové soutěže „Žákovské ligy“ se hraje na dva turnaje a pouze vítěz z konečné tabulky získává přímý postup. Pro náš klub je těžko představitelné, že by mohl přehrát favorizované kluby Dukly Praha a talentovaný ročník Chodovských hráčů. Proto pro naše kluky šlo spíše o sbírání zkušeností proti silným soupeřům a snahu zlepšit herní činnosti, které v rámci tréninku získávají. Stejně jako ostatní kluby, které nepostoupí přímo, mohou se naši hráči o účast v soutěži ještě poprat v republikové kvalifikaci.

Do ní je ale třeba udělat velký kus práce. Na našich hráčích je více než patrná absence zápasové praxe způsobená nedobrovolnými zápasovými prázdninami.

„První zápasy, které jsme odehrály, nám jasně ukázaly, kde máme nedostatky a prostor pro zlepšování. Tým se z velké části skládá z hráčů, kteří nastoupili mnohdy na své úplně první zápasy, a i ti zkušenější toho za poslední dva roky také moc neodehráli. Na hráčích se projevuje velká nezkušenost oproti herně vyspělým týmům Dukly a Chodova. Z toho pramení i velké množství technických chyb, které jsou spojeny hlavně s nedostatkem pohybu bez míče a odvahou se prosadit. I když hráčů máme velké množství, zkušenosti většina z nich teprve získává, a proto je pro nás herní praxe, i když výsledkově často krutá, velmi důležitá,“ zhodnotil průběh obou turnajů trenér starších žáků Jakub Mach, který našel ovšem i pozitiva:

„U hráčů chci každopádně vyzdvihnout jejich trpělivost a snahu. I přesto, že výsledky až na zápasy se Sokolem jsou rozdílově výrazné, snaží se do poslední minuty hrát. Charakter hráčů je správně nastavený a o to se můžeme opřít. Na obou turnajích se nám navíc dařilo poměrně slušně prosazovat se z pozice křídel, což býval v minulosti problém. Velmi dobře se jeví některé individuality, které jsou ve starších žácích prvním rokem a nebojí se vzít alespoň z části odpovědnost na sebe. To je nejenom důležitý podnět pro letošní sezónu, ale i příslib do té příští.“

„Je teď na celém týmu, aby dále pracoval, trpělivě trénoval a do zápasů šel s tím, že se zlepšujeme po každém z nich. Naším cílem musí být v co největší míře odstranit nedostatky a zlepšit každého jednotlivce v jeho přednostech tak, aby mohlo dojít k týmovějšímu pojetí hry, a to jak v obrané, tak útočné fázi.

Kluci zaslouží pochvalu mimo jiné i za to, v jak hojném počtu chodí na tréninky, což nám umožňuje kvalitně pracovat dál na jejich zlepšování.“

TJ Lokomotiva Vršovice


Fotogalerie

Nábor dětí

Přijďte se podívat na naše tréninky a sami uvidíte, že házená je vhodná pro Vaše děti.

Kontakty

Název klubu: TJ Lokomotiva Vršovice
Adresa:Sportovní 1380, Praha-Vršovice, 101 00
Telefon: +420 721 357 969
Bank.č.ú.: 268007836/5500
IČ: 48132179
E-mail: info@lokovrsovice.cz
Facebook:Handball Club Lokomotiva Vršovice