Mladší žáci si vyzkoušeli desetiboj - Lokomotiva Vršovice 

  • Muži A:
  • Starší dorostenci:
  • Mladší dorostenci:
  • Starší žácí:
  • Mladší žáci:
  • minižáci:
  • Muži B:Mladší žáci si vyzkoušeli desetiboj

Přidáno 2019-12-18 autor   |   kategorie Mladší žáci

V neděli 15. prosince se v naší hale Loko Vršovice uskutečnil historicky první kvalifikační turnaj v házenkářském desetiboji mladších žáků. Turnaje se kromě našich hráčů účastnili také týmy HC Dukly Praha a TJ JM Chodov. Netradiční házenkářské klání bylo doprovázeno příjemnou sportovní atmosférou a hráči se za podpory svých týmových kamarádů a fanoušků snažili dosáhnout nejlepších možných individuálních výkonů.

Házenkářský desetiboj je soutěž skládající se nejen z utkání v házené, ale také z dalších dovednostních disciplín, jako je sprint na dvakrát 15 metrů, nebo hod na přesnost, skok do dálky, nebo překážková dráha, které hráče prověří v jejich koordinaci. Za individuální a týmové výkony hráči sbírají body pro družstvo a na základě celkového vyhodnocení výkonů všech hráčů se určí vítěz. Celý turnaj vyhrála Dukla Praha, druhý skončil Chodov a naši hráči byli třetí.

Sice to vypadá jako neúspěch, ale i přesto trenér Antonín Pokorný byl po turnaji spokojený. „Hráči si mohli ověřit, jak na tom individuálně i týmově jsme v porovnání se dvěma špičkovými kluby. Výsledky ukázali, že v rychlostních disciplínách jsme na tom velmi dobře, ty nám přinesli spoustu bodů. Zaostáváme ve hře házené, ale to víme, neboť většina našich hráčů hraje teprve půl roku, nebo rok. V tom jsou oba kluby výrazně před námi. Ale to nás netrápí, pokud v tomto věku, jsme na tom velmi dobře v rychlostních disciplínách, znamená to, že jdeme správnou cestou.“

Skutečně ve sprintu, nebo v překážkové dráze naši hráči nasbírali spoustu bodů. Skvělý výkon předvedl především Petr Valenta. V hodu do dálky se předvedl Jan Červenka, ale hezké výkony podali i Lucka Berlínská a Vašek Sejval. V shoot-outech pak body udělali Lukas Dimitrijevič, nebo Tomáš Doležal. Ve hře se dařilo Antonínu Haškovi, překvapením byl pak Ladislav Müller, který vstřelil své první branky v utkáních. Všichni hráči do toho dali vše a patří jim poděkování za dobrou reprezentaci našeho klubu.

Poděkování taky patří našim dorostencům za pomoc s přípravami a organizací turnaje. Celkově bylo nedělní dopoledne před Vánocemi příjemné a pro všechny zúčastněné zajímavou zkušeností s netradičním házenkářským soupeřením.

TJ Lokomotiva VršoviceFotogalerie

Nábor dětí

Přijďte se podívat na naše tréninky a sami uvidíte, že házená je vhodná pro Vaše děti.

Kontakty

Název klubu: TJ Lokomotiva Vršovice
Adresa:Sportovní 1380, Praha-Vršovice, 101 00
Telefon: +420 721 357 969
Bank.č.ú.: 268007836/5500
IČ: 48132179
E-mail: info@lokovrsovice.cz
Facebook:Handball Club Lokomotiva Vršovice